Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Joga van a kollégiumi nevelőne...

Joga van a kollégiumi nevelőnek ehez?

Figyelt kérdés
Eloszor is elnezest kerek telefonrol vagyok nem tudok ekezetet irni. A mai nap folyaman a nevelo tanarok szekrenyellenorzest fognak tartani,de elotte bejott az egyik tanar vegig turta a szekrenyunket es bele turt a fiokba vegignezte. Kivett dolgokat, kidobott. A polcrol is levett dolgokat kidobott atrendezte. Joga van ehez a nevelonek, van valami jogom arra hogy megtiltsam neki a turkalast. Van egy masik szekrenyem amihez otthon hagytam a kulcsot, altalaban ilyenkor ha otthon van hagyva a kulcs es szuksege van az embernek a benti dolgokra akkor lelehet vagatni a lakatot, van joguk hozza hogy ontorvenyuen levagjak es belenezzenek a szekrenybe ? Koszonom 17 F

2014. ápr. 3. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
szekrényellenörzéshez van. de az hogy most ő bemegy kidobálja a dolgokat és utána van ellenőrzés ahoz nincs. nálunk a nevelők Sosem tettek ilyet.
2014. ápr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

lehet csak jót akart neked, hogy ellenőrzéskor ne találjanak olyat ami nem oda való.

Nekünk legalábbis volt olyan, hogy előtte bejött a saját tanárunk, és szólt, hogy ezt meg ezt tüntessük el mire jönnek, igaz ő nem nyúlt hozzá.

2014. ápr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én pár évig dolgoztam nevelőtanárként, tisztában vagyok az ilyen dolgokkal.

A nevelőtanárnak joga van szekrényellenőrzést tartania de csak a te jelenlétedben. A szekrénybe és a személyes tárgyaidhoz nem nyúlhat hozzá, viszont joga van megkérni téged, hogy pakold ki a szekrényed, neked pedig kötelességed engedelmeskedned neki.

Ha pakolászott a szekrényedben, kidobott onnan dolgokat, akkor a személyiségi jogaid sérültek, panaszhoz fordulhatsz a kollégium vezetőségéhez, akiknek kötelességük kivizsgálni az ügyet, majd ha az eset szükségessé teszi, akkor fegyelmi eljárást kezdeményezni a nevelőtanárral szemben.

Ha a vezetőség ezt nem teszi, akkor másfajta jogi megközelítésből akár lopásnak is minősülhet, hogy a nevelőtanár kidobta a dolgaidat, ezzel megkárosítva téged. Attól függ, mit dobott ki, ha pl. alkoholt, meg ilyenek, akkor feleslegesen ne keverd magad bele mélyebben a dolgokba.

De a kollégium vezetőségét mindenképpen értesítsd az esetről minél előbb. Ők majd eldöntik, mi a helyes út.

Nálunk is szokott szekrényellenőrzés és szobaellenőrzés is lenni. Én a diákjaimnak előtte szóltam, hogy minden olyan dolgot tüntessenek el, ami esetleg a kollégium házirendjében tiltó listán vannak. A bizalomnak hála, sem ők, sem én nem keveredtem így kínosa helyzetbe a vezetőség előtt. Nekem is jogom lett volna bármikor szekrényellenőrzést tartani, de talán egyszer tartottam. Megbíztam a diákjaimban, ők meg nem éltek vissza a bizalmammal, így korrektek voltunk egymáshoz.

2014. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyanról hallottam már, hogy "oda nem való" dolgokat elkoboznak, de ilyenhez szerintem nincs joga.


A cuccaidat átnézheti, de nem értem miért tenné, hacsak nem gyanakszik alkoholra, vagy drogra. Az, hogy levágja a lakatot kérdezés nélkül, szintén bunkó dolog.

Ahhoz szerintem a legtöbb koleszban nincs joga senkinek, hogy más cuccát kidobja.


Próbáld meg megszerezni a kollégium házirendjét, szabályzatát, és olvasd át. Koleszonként változik a szabályzat, úgyhogy biztosat senki se fog tudni mondani.

2014. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!