Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Koleszosnak lenni jó?

TomKaraa kérdése:

Koleszosnak lenni jó?

Figyelt kérdés
Mik az előnyei és hátrányai? most készülök középsuliba és lehet hogy kollégista leszek, de nem tudom, hogy milyen.

2014. ápr. 6. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Igen! Nagyon-nagyon jó.


Előnyei: hasonló vagy azonos korúak társasága, jól összekovácsolódtok, életre szóló élmények, egymás segítése, háttér és támasz pl. rossz szülői közeggel szemben második otthon helyett első (nekem az volt). Közös rendezvények, barátságok, jól beosztott idő (ami később is nagy segítség, amikor önállósodsz az életben). Segít a szülőkról leválni.


Hátrány: összezártság, fegyelem (nálunk túlzott volt, de az anno volt, nem most), klikkesedés, egy introvertált ember számára nagyon nehéz lehet sokadmagával egy hálóteremben aludni, egy tanulószobában tanulni.


Nagyjából ennyi.


(Nekem olyan rossz családom volt, hogy a koli jelentette az otthont: volt melegvíz, fűtés, biztonségban érzetem magam.)

2014. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ :)) és sajnálom hogy neked rossz volt :SSS
2014. ápr. 6. 20:50
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon jó!

Előnyei:Sok korodbeli,barát,sok élményt szerzel.Rengeteg hülyeségben vehetsz részt, sok más diákot ismerhetsz meg,baráti társasággá kovácsolódtok, támogatjátok mindenben a másikat.Egyéni módszereket gyártotok ha valami nem jó (nekünk pl nem volt kenyérpirító.Bevittük a vasalót rácsot tettünk rá és azon pirítottuk a kenyeret.és sok más baromság D:).Ja és ahogy az előző írta segít az önállósodásban


Hátránya:romolhat a tanulmányi eredményed ha olyan társaságba kerülnél.És lehet hogy a verébavatónál kicsit szivatni fognak :D

2014. ápr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Attól függ. Ha jól kijössz az emberekkel, van szociális érzéked, és nem vagy finnyás, akkor élvezni fogod. De nyilván megvannak a hátrányai, egyrészt hogy ott semmit sem csinálhatsz egyedül, csoportosan tanultok, alszotok, esztek, zuhanyoztok. Plusz ha idióta vagy bunkó szobatársakat kapsz akikkel nem jössz ki, akkor gyakorlatilag rosszabb a pokolnál is, mert ugye össze vagytok zárva ráadásul. Tehát főleg szerencse kérdése, lehet iszonyatosan jó, meg lehet olyan is, hogy egy hét után sírva akarsz hazamenni. Úgy kell elképzelni, mintha albérletbe laknál x számú ismeretlen emberrel egy házban.
2014. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ha mindenkivel kijövök, akkor (lehet) minden nagyon jó lesz :)))a hülyeséggel pedig nem lesz baj, megvan a kreativitás és az elszántság is ilyen téren bőven :))) a tanulmányi eredmény már kicsit húzósabb, nem szeretnék rontani, szeretem a jegyeimet :$$$
2014. ápr. 6. 21:01
 6/8 anonim ***** válasza:

a kollégiumnak sok előnye van. megismersz sok embert a suliból, idősebbeket is, akik segítenek, jó társaság, esti bulik, titkos piálások, sok hülyeség, közös élmények, sok program, színház, múzeum látogatás, amire esetleg Otthon nem lenne lehetőséged stb.

Vannak hátrányok: kötött időbeosztás, délutáni kötelező tanulószoba, nincs saját élettér, közös zuhanyzó,nem recskázhatsz akkor, amikor csak akarsz, nem lehet mindig tv-zni, számítógépezni, esti takarodó, stb.

Mérlegeld a dolgokat, hogy mik azok a dolgok, amikről le kell mondanod és mik azok a dolgok, amiket kapni fogsz és ezek alapján hozz helyes döntést.

A személyiséged mindenképp formálódni fog, az hogy milyen irányban, sokban múlik rajtad, a környezeteden, a társaságtól, amibe kerülsz. ezt előre nem láthatod, hogy jó irányba vagy rossz irányba fogsz változni...

2014. ápr. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

9.-ben 3 hónapig bírtam, inkább bejárós lettem.

Most 11.-ben egy 3x olyan messze lévő suliban meg csak 1 hétig…

Ez utóbbiból az ott megismert ismerőseim 90%-a már ki is iratkozott, szóval nemcsak nekem volt vele bajom :)

2014. ápr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat :DD
2014. ápr. 7. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!