Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi történik a velem egyidős...

Mi történik a velem egyidős gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Nos, hát... Sziasztok.

A kérdésemen rengeteget gondolkoztam az elmúlt napokban. Szeretném, ha megválaszolnátok, mert én ezt már tényleg nem bírom felfogni ép ésszel.

Tehát. 14 éves leszek júniusban. Egy vidéki városban lakom (Eger mellett), ide is járok suliba. A múlt hónapban meglátogattunk az osztállyal egy egri iskolát. Lesokkolt a látvány. Egyszerűen nem tudtam elhinni, hogy ilyen selejtes generáció részese vagyok. A mi sulinkban is eléggé kilógtam a sorból, na de ott... Jómagam 167 cm és 61 kg vagyok. (így van, nem vagyok vékony, nem is akarok az lenni). Az ottani lányok minimum 170 centiméterek voltak, természetesen mindegyik 50 kg körüli. (75B-s mell, vékony derék, szép lábak, gyönyörű hosszú haj, tökéletes smink, drága ruhák. Csak egy átlagos (ottani) 14 éves lányt jellemeztem.) És akkor gondolkoztam el igazán azon, hogy mennyire más vagyok. Nincs hosszú hajam, műkörmöm, sminkem. Nem hordok márkás ruhákat, sőt, melltartót se! És mégis én gondolom magam átlagosnak. Tényleg én lennék a fura, a kirekesztett, a kívülálló, magányos lány, akinek nincsenek barátai mert nem népszerű? Egyszerűen nem értem...



2014. máj. 2. 12:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
te vagy átlagos, ők meg próbálnak nagylánynak látszani. de minek? ezzel csak azt érik el, hogy 18-20 éves korukra kiégnek.
2014. máj. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
elsővel teljesen egyetértek, te vagy átlagos.. sőt! te egy normális 14 éves lány vagy... én 39 évesen sem hordok műkörmöt , soha nem is hordtam (ill. bocsánat sógornőm műkörmösnek tanult és egyszer n voltam a próbababája de másnapra sikeresen le is törtem párat :D így le is szedtem.. :) ) smink akkor van rajtam (szemceruza szemspirál) ha megyünk valamilyen eseményre, vagy színházba... hosszú távon a belső értékek sokkal kifizetőbbek mint a külsőségek amit ahogy azok a lányok gondolják... maradj csak ilyen! :)
2014. máj. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
Azért melltartót hordhatnál
2014. máj. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt vannak olyan dolgok, amikben változott a trend, van ami ugyanúgy megmaradt, mint a régi időkben.


Például mikor én voltam ennyi idős, mint te, 20 éve, még nem hordunk mi sem melltartót, sokan még 16-17 évesen sem, ha átlagos mérettel rendelkeztek. Vagy csak tesiórára.

Ma már ez másképp van. Sokan ahogy nő nekik valami, már veszik is fel.


A márkás ruha szerintem helységfüggő is. Régen is úgy volt, hogy minél nagyobb városba mentünk, annál inkább meg kellett mutatni, hogy mennyire vagy tehetős. Egy kisvárosban, pláne faluban jó volt az egyszerű ruha, akár melegítő is, de Bp.-en, hogy a másik végletet említsem, mindig is flancolni kellett, hogy ne lógj ki a sorból. Én Miskolcon nőttem fel, itt is szépen, rendesen fel kellett öltözni.


A hosszú haj mindig is szépnek számított, az osztályunkból régen is csak egy lánynak volt rövid haja, én mindig is furcsálltam ezt, mert nagyon fiúsnak tartottam a jelenséget. És ez kb. minden osztályban így volt, a lányok jelentős többségének min. hátközépig érő haja volt. Én elképzelhetetlennek tartom pl., hogy a saját lányomnak ne hosszú legyen a haja.


A mai fiatalok már magasabbak, ez tény, de ettől még te sem vagy alacsony!! Vékonynak lenni régen is trendi volt, jórészt az étkezéseden múlik a vékony derék, combok.


A smink ill. a műköröm az egyedüli, ami fura ennyi idősen, de hát változik a világ.

Mi is szívesen lakkozgattuk a körmünket ennyi idősen, meg még fiatalabban is, de csak nyáron, vagy hétvégére. A suliban ezt egyszerűen nem engedték a tanárok. Ha ma lennék 14 éves, én is lakkoznám. Nagyon szerettem a festett körmöket akkor is, ma is. Persze csak a diszkrét árnyalatokat, semmi barna, lila, és hasonlók.

2014. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

3-as válaszoló! Miért hordjak melltartót, ha a legkisebb méret is szinte nagy? :D

2014. máj. 2. 13:29
 6/26 anonim ***** válasza:
Te vagy az Kriszti?
2014. máj. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nem, bocsi. :DDD
2014. máj. 2. 13:33
 8/26 anonim ***** válasza:

De a sminktermékek közül is egyedül a szemfestést tartom furcsának, de ezt még egy felnőtt nőnek sem a legszerencsésebb hétköznapra. Buliba, esti programra igen!

Viszont egy szájfénnyel, arcpirosítóval semmi gond nincs ennyi idősen sem. Én még bátorítanám is a lányomat, hiszen nagyon feldobja az arcot, egy jól eltalált pirosító, a szájfény pedig nagyon természetes dolog, sokszor csak olyan, mint ha benyálaznánk a szánkat, vagy épp ittunk volna valamit, és fényesebb. Ráadásul nagyon hamar lekopik, tehát nincs mű, maszkszerű hatása. Sokszor egy egyszerű ajakápoló is színezett, szóval ezt a két dolgot abszolút nem érzem túlzásnak a suliba se.

Csakis a szemfestést.

2014. máj. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Én a teljesen átlátszó, színtelen körömlakkot már 8-9 éves korától is engedném a lányomnak, ha szeretné. Annyira szép, csillogó hatású így a köröm, ugyanakkor megmarad totál természetesnek. Az enyém most pl. csak ilyennel van megcsinálva.
2014. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Persze, festeni én is szoktam. De most nem erre gondoltam, hanem a műkörömre. :)
2014. máj. 2. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!