Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egyetemre fogok járni,...

Ha egyetemre fogok járni, muszáj lesz Facebookot csinálnom? Nem akarok!

Figyelt kérdés

Így is ezzel piszkálnak, hogy sokkal egyszerűbb mint az email, telefon, de nem értek egyet, a Facebook dologgal, hogy eladjak az adatimat a hirdetőknek!


De azt mondják, ha egyetemre megyek kell, mert oda írnak ki mindent, lesz vagy 200 csoport társam, nem tudok velük kommunikálni!


Mennyire muszáj az? Van emailem, telefonom, internetem, posta címem. :D

19f



2014. jún. 22. 17:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy lesz muszáj. Erre hivatalosan nem kötelezhetnek.
2014. jún. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%

Eloszor is te nem ismered azt a mondast hogy akinek nincs fb profilja az nem ember? :)))


Amugy meg nem tudom te hogy vagy de nekunk mar kozepsuliba anyagokat, teteleket, vizsgak idopontjat, hireket, kepket, stb. fb csoportba kaptuk. Egyetemen meg nagyobb szukseged lesz ra. Nem loghatsz folyton valaki nyakan hogy esetleg van-e valami hir, amit kellene tudj. :)


Amugy meg nem adjak el az adataid, foleg ha meg se adod. :P Nem kotelezo megadodnak szinte semmit az e-mail cimeden kivul. Telefonszam, lakcim megadasa abszolut hulyeseg :)) es a nicked se muszaly a te sajat neved legyen csak majd magyarazd meg a csoporttarsaidnak az egyetemen hogy hogy kapnak meg fb.on. :)

2014. jún. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
2esnek igaza van, nagyon megnehezíted a saját dolgodat, mert a többiek 1000%, hogy ott fognak kommunikálni és te vagy később tudsz meg dolgokat, vagy else jut hozzád, ne adj meg semmilyen adatot és kész.
2014. jún. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Ha belegondolsz a facebook hasznos és jó dolog, csak annyi a gond, hogy az emberek nem tudják hol a határ, szóval inkább velük van a baj.
2014. jún. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell az adataidat kiadnod, pusztán egy névvel és teljesen hamis születési adattal tudsz regisztrálni, semmi egyebet nem kell kitölteni, vagy bármilyen hamis adatot beírhatsz. E-mailt meg kreálhatsz direkt a fb-os regisztrációhoz, utána pedig nem kell azt használnod. Nem jönnek a fb-ról kéretlen reklámok, és valóban ott zajlik a kommunikáció, ami a te érdeked. A postacímet felejtsd el, telefonálgatni se fog neked senki pénzért, és a fiatalok között már az e-mail sem divat, az is csak a hivatalos érintkezés csatornája. Egyébként vannak még egyéb fájlmegosztó felületek is, ahova az oktatók felteszik a vizsgaanyagaikat. Ne legyél már ennyire konzervatív, nem az ördög műve a fb.
2014. jún. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, de a tényleg, ha a tanáraid nem 60-70 éves profok, hanem fiatalabb generáció, akkor muszáj lesz. Az előttem levők már megadták a tutitippet, beregisztrálsz kamunéven, megadod a profoknak (csak akik kérik a Facebook meglétét), meg a diáktársaknak a nevedet, és hozzá vagy nem adsz meg születési, stb.adatokat, vagy kamuadatokat adsz meg, és kész.
2014. jún. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Más nem adsz egy emailt, feldobsz egy képet és na bumm.


Nem kötelező, de tényleg az újabb generációknak van egy halom közös csoportja, ott terjed mindenféle hasznos anyag, tippek, trükkök. Ilyen szempontból jobb minél több oldalról tájékozódni.

2014. jún. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Én is álnéven vagyok fent, direkt azért, hogy a régi osztálytársaim ne találjanak meg és hagyjanak békén, mert nem érdekelnek. Nagyon jó hogy van, a csoportba mindenki kirakja a zh, vizsga időpontokat, szólnak ha megjönnek az eredmények, kirakjuk a kidolgozott tételeket... Nem kötelező fent lógnod állandóan, de hatalmas segítség.
2014. jún. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%

1. Először is: az adataidat nem kell feltenned a lapra, le is lehet tiltani vagy egyszerűen fel sem teszed. Még a fényképedet sem.


2. Az egyetem nem használhat olyan kommunikációs felületet, amely nem minden ember számára elérhető, ill. nem kötelezhet másokat FB-használatra. Ha ez így volna, akkor a Szegedi Egyetem rektora nem nyilatkozta volna a helyi újságban, hogy nincs, nem volt és soha nem is lesz FB-profilja.


3. A 200 csoporttárs megtalál ott, ahol akar. Még a jogi karom is tudnak az emberek egymással normálisan kommunikálni, HA akarnak. :)


4. Egyáltalán nem muszáj. Ne dőlj be buta embereknek.

2014. jún. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

9-es! Nem az egyetem használja a kommunikációs felületet, hanem a diákság! Senki nem beszélt kötelezésről, saját érdekről van szó, ne jogászkodj!

Nem a 200 csoporttárs akarja a kérdezőt megtalálni, valójában senki nem akarja őt megtalálni, az ő érdeke, hogy őt megtalálják az információk.

Nem normális kommunikációnak nevezni a facebookot igen elavult vakbuzgó gondolkodásmódra vall! És ne gondold, hogy itt mindenki hülye, csak te vagy okos!

2014. jún. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!