Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Japánban a tanároknak tényleg...

Japánban a tanároknak tényleg van beleszólásuk a diákjuk életébe?

Figyelt kérdés

Több animében is láttam ilyeneket, hogy a tanárok a diákok magánéletébe is beleszóltak, a Hell Girlben pl. volt egy olyan rész, hogy egy csaj rosszakarója lefotózta a csajt, ahogy egy idősebb fiúval sétál és elküldte a képet a lány osztályfőnökének az meg másnap veszekedett vele, hogy mit képzel magáról, hogy egy idősebb fiúval randizgat...Vagy egy másik animében, a Kiss x Sis-ben volt még ilyen, hogy a tanár megtudta, hogy két diákja szerelmes a saját öccsükbe, aki amúgy nem is a vér szerinti testvérük és onnantól állandóan követte őket, mint valami zaklató...még a strandra is bement utánuk, csakhogy megakadályozhassa, ha esetleg történne valami köztük és a mostohaöccsük között...

Szóval csak az érdekelne, hogy Japánban a tanárok tényleg ennyire belemásznak a diákok életébe? :ss Mi köze van hozzá egy tanárnak, hogy egy tanuló kivel randizik meg kibe szerelmes?


2014. júl. 27. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jajj nem kell ezért Japánig menni, elég a mi sulinkig :DD


A mi csodálatos osztályfőnökünk is tesz megjegyzést arra, hogy ki kivel van együtt (vagy kavar), hogy ki meddig mászkál az utcán. A családi életekbe is beleszólt, a szülők kapcsolatába, vagy abba, hogy ki mikor fekszik le aludni (facebook chat).


Szóval nem hiszem, hogy ott lenne-e erre valami szabály, de túlbuzgó tanárok mindenhol vannak.

2014. júl. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az igen :D Nálunk szerencsére nem nagyon vannak ilyen tanárok szerencsére xd
2014. júl. 27. 21:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak ott... Nekünk egyesen megtiltották hogy iskola után (az egyik haverunknak volt egy babettája) robogózzunk.
2014. júl. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A japán mentalitás más, mint a mienk.

Ott sem a szülők, sem a diákok nem veszik zokon, hogy iskolában kötelező a formaruha.

Ott természetes, hogy a diákok az iskolába gyalog mennek, sem a szülők nem fuvarozhatják őket, sem tömegközlekedéssel nem mehetnek.

2014. júl. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondjuk azt tiltották meg, hogy a robogóval vagy Simsonnal a suli udvarában parkoljak. :D

Alsó tagozatban és még 8.-ig jobban bele tudtak szólni, aztán egyre kevésbé, végzősként már elengedtük a hülyeségeiket a fülünk mellett. Persze voltak hasznos tanácsok is, de volt amivel nem értettünk egyet. 20/F

2014. júl. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

De amúgy hogyhogy nem fuvarozhatják őket? Ha látják, hogy egy tanulót a szülei vittek kocsival az iskolába, akkro nem engedik be, vagy mi lesz? :o

2014. júl. 27. 22:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen tanárok szerintem nem normálisak. Most nem Japánról beszélek, mert az teljesen más kultúra, hanem az ugyanilyenekről itthon.

Nekem is volt olyan tanárnőm, aki beleszólt abba, miért nem megyek osztálykirándulásra, bele akart szólni a családi életembe, stb. Kérdem én, mi jogon? Attól mert valaki pedagógus, még nem lesz másodszülő. Ugyanúgy egy tanár nem szólhat bele abba, hogy a gyerek iskolán kívül miket csinál. Az a szülő dolga, nem a tanáré.

2014. júl. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom amúgy..Max akkor szóljon bele, ha a diákja önként mondott el neki valamit, amúgy semmi köze hozzá..
2014. júl. 28. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!