Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok többsége miért nem...

A tanárok többsége miért nem fogja fel, hogy nemcsak tanulni járunk a suliba?

Figyelt kérdés
Lassan szeptember és már kezdem hallani a sok tanár rinyálását, hogy megint nem tanultál, stb. Egy diáknak nem lehet magánélete? Ráadásul nem érdekel mindenkit minden tantárgy ugyanúgy.

2014. aug. 10. 09:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Hát, nem leszek népszerű, de leírom: Tanulj, mert ez a dolgod, és semmi más. De, csak tanulni jársz a suliba, a szocializáció az úgy is megy, ha színötös vagy és lenyelvvizsgázol mellette. Hozzáállás kérdése.


A kérdésedből látom, hogy nem érted a tanárokat. A "miért nem fogja fel" az arra utal, hogy te nem érted őket ebben a kérdésben egyáltalán.


A kiegészítésben olvasható, hogy "megint" szót használja a tanár, én nem hibáztatom, de a diákot annál inkább. Egyszeri eset előfordulhat.

szerintem a tanár jót akar nektek. Egyszeri nem tanulás is éppen elég arra, hogy visszavessen a tanulásban. A tanulás meg ugye egyetemhez vezet, az meg jó esetben karrierhez, szóval ha nagyon tágan nézzük, senki nem azért tanul, mert annyira nagyon élvezi, hanem mert gondol a leendő megélhetésére.


Cserélnék veled.

2014. aug. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Engem érdekelne, hogy mi az a nem csak tanulni járunk iskolába? Kifejtenéd?
2014. aug. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
A tanárnak nem a te magánéletedhez van köze, hanem a tanulmányaidhoz. Egyébként kapaszkodj meg, a munkahelyen iy lesz olyan, amit meg kell csinálni, holott nem érdekel.
2014. aug. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Egy diák mért nemfogja fel, ha a dolgait tanulás mellett kell intéznie, nem helyette?
2014. aug. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
1-essel egyetértek, pedig 17/f vagyok és középiskolába járok. Sőőőt, nem is vagyok színötös tanuló.
2014. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%

Muszáj elmondaniuk. Én sem tanulok, viszont csendesen meghúzom magam, és nem is veszek tudomást az ilyen felszólításokról, mert a tanár elvan azokkal akik nyafognak emiatt illetve probléma van velük. Előző évet havi 30 perc tanulással végigcsináltam 2.7-es átlaggal.

De a tanároknak egyszerűen ez a feladatuk, az orvosnak se mondják a betegek, hogy hagyja békén őket, mert akkor haszontalanná válnának.

2014. aug. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Egyrészt...de, suliba azért jársz hogy tanulj, ez a KÖTELESSÉGED. Mindamellett senkivel nem cseszel ki, csak magaddal, ha ezt nem teszed.


Meg a szövegedből ítélve, még általános sulis lehetsz, ott meg azért nincs olyan mértékű tananyag hogy ne lehetne megtanulni mapi 1(!) óra tanulással.


Neked az iskola olyan mint a munkahelyed, a magánéleted nem ott kell élned, arra van egy halom szabadidőd.

2014. aug. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%

Az én véleményem sem lesz népszerű itt, azt hiszem. Én ugyan nem szerettem annak idején a hangoskodó idiótákat, de ugyanúgy voltam a sulival, mint a 6-os hozzászóló. Simán végigcsináltam a középiskolát tanulás nélkül, néha becsúszott egy-egy bukás is de az érettségim mégis 4-es 5-ös körül alakult; most pedig már mérnökként dolgozom valahol és van két nyelvvizsgám is.


Érdekes dolog a mai világban az, hogy előfordulnak hasonló esetek mint az enyém. Alig tanul a 4 év alatt mégis jó érettségit tesz. Közben vannak azok, akik meggebednek és jól tanulnak végig, mégsem jön össze nekik az érettségi és lecsúsznak az egyetemi képzésről. Úgyhogy szerintem a matekot kivéve valóban felesleges a többi tárgyra tanulni. Soha többet nem fogja az ember használni azt a tudást.

2014. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Nemcsak tanulni? Hát akkor minek? Ez nem nyári tábor, bas.zod! :D

Egy diáknak lehet magánélete? Lehet hát, arra ott van az iskola utáni szabadidő.

Munkahelyre az emberek nagy többsége is dolgozni jár, a magánéletét meg otthon éli, utána!

Komolyan, mi lesz a következő, hogy fizetést kértek érte, hogy bejártok az iskolába? :DD

2014. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
2014. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!