Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egész életemben magántanuló...

Egész életemben magántanuló voltam de most iskolába kell járnom. Félek hogy nem fognak befogadni az osztálytársaim. Mit csináljak hogy ne nézzenek ki?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és most megyek 11. osztályba. Egészen eddig magántanuló voltam, soha nem jártam iskolába. Ennek az volt az oka hogy apum nagyon sokat utazott a munkája miatt és engem nem szerett volna itthon hagyni. Most viszont úgy éreztem már elég nagy vagyok hogy itthon maradhassak és iskolába járjak mint egy normális gyerek. Apum nem könnyen de belement aminek nagyon örültem. De így két héttel a suli kezdés előtt úgy érzem talán ez egy rossz döntés volt. Félek hogy az osztálytársaim nem fognak elfogadni és kiközösítenek. Az igaz hogy eddig sem voltak nagyon barátaim de soha nem is szekált és bántott senki. Az iskola ahova megyek teljesen átlagos. Nem gyenge de nem is túl erős. Szóval nem egy elit gimi ami tele van sznob emberekkel. Ezért félek hogy talán zavarni fogja őket hogy apukám nem egy átlagosan kereső ember. Én nem szoktam kérkedni a pénzünkkel, tudom hogy nem én dolgoztam meg érte és nagyon szerencsés ember vagyok. Viszont apukám mindenből a legjobbat szeretné nekem megadni (amiért nagyon hálás vagyok) és sajnos túlságosan félt mindentől. Így akárhogy is könyörögtem nem hajlandó belemenni hogy tömegközlekedéssel járjak vagy büfés kaját egyek. És előre látom hogy nekem ez nagyon kellemetlen lesz. Nem akarok senkinek sem ellenszenves lenni. Plusz mivel éltem nagy részét elég pénzes körökben éltem ezért azt sem tudom hogyan kéne öltözködnöm hogy ne legyek olyan feltűnő.


Kérlek ne higgyétek hogy valami elkényeztetett liba vagyok. Tényleg nagyon kétségbe vagyok esve. Minden tanácsnak, ötletnek ami megkönnyítheti a helyzetemet nagyon örülnék.


2014. aug. 20. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Legyél kedves, nyiss az osztályod felé, nem fognak megenni. Egy ideig lehet, hogy csodabogár leszel, de minden csoda 3 napig tart.

Öltözködésben meg nem tudom, hogy miket hordasz, de a bershka, stradi, tally, zara, new yorker, stb márkákkal nem lőhetsz mellé.

2014. aug. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok függ a te hozzáállásodtól, ha nem azt látják a leendő osztálytársak h beképzelt vagy akkor nem kötnek beléd.


Vagy ha valaki mégis, (hülyék és irigyek mindenütt vannak) ügyesen le kell szerelni a kötekedőket. Nem foglalkozni velük.


Bizonnyítsd be nekik h nem apuci pici kislánya vagy.


Apukáddal meg igenis ülj le megbeszélni h most normális/átlagos dolgokat akarsz csinálni, enni.


Nyilván fontos vagy neki és ha látja h te ezt szeretnéd támogatni fog.



Apuddal csak ketten vagytok?

2014. aug. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ne adj nekik lehetőséget, hogy meglássák a hátteredet. Ne villogj a telefonoddal, ne hordj drága ruhákat, ne dicsekedj. Legyél közvetlen, próbálj beszélgetni mindenkivel. Szerintem nem lesz baj. :)
2014. aug. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Kicsit kamu csak...
2014. aug. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Legyél barátságos és ha valakit látsz aki szimpatikus akkor menj oda hozzá és ismerkedjetek meg. Nyugodtan hordj olyan ruhát amiben jól érzed magad. Azért ne túl kihívóan
2014. aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Délután kettőkor már nem dolgozik, hogy el tud menni érted?
2014. aug. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! Jajj ,de aranyos vagy!! :D

A lényeg ,hogy ne legyél túl görcsös és ne legyél betojva. Ez közhelyesnek hangzik ,de légy magabiztos. Attól ,hogy márkás ruhát hordasz ,ha nem vagy felvágós nem néznek ki. 90 iq alatt lehetnek irigyek rád ,de aki nem érdemli meg ,azzal nem kell foglalkozni.

Nem fog egységesen az egész osztály kiutálni semmi esetre sem ,mivel minden osztályban van cliquesedés(szépen,magyarul).Nyilván mindenkinek más lesz a véleménye.

Ha mégis gondok vannak a magabiztosságoddal ,próbálj ki valami sportot! Lehetőleg küzdősportot ;] Magabiztos leszel, formás és segít koncentrálni + emberek között vagy különböző rétegekből ,szóval segít szocializálódni.

Igazából nincs semmi okod aggodalomra! Az elején biztos fura lesz ,de beleszoksz:)

2014. aug. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!