Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mire kell egyetemen felesküdnö...

Mire kell egyetemen felesküdnöm? És ez miben vltoztatja meg a hátralévő életem?

Figyelt kérdés

Mondták, hogy lesz valami eskü, és midenkinek kell tennie.

Minden diáknak.

Milyen eskü ez? És miben változtatja meg a hátralévő életem?

Úgy értem, sokan mondják, hogy "esküdt tett rendőrök voltak korruptak!

Esküdt tett orvosok csaltak..."


Ha bíróság elé kerülök én is ezt fogom hallani, hogy egyetemi esküdt tettem és...?



2014. aug. 31. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most nem értem, milyen eskü? Nekem semmilyen esküt nem kellett letennem. Milyen szakos leszel, hova jársz? Vagy ez honnan jött most?
2014. aug. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hivatali eskük vannak, de egyetemen nincs eskü. Ettől függetlenül a Ptk-ban meghatározott büntetendő dolgokat nem érdemes elkövetni.
2014. aug. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Áh csak annyiban változik meg az életed, hogy az egyik illumintás páholy vezetője leszel, semmi más.


Amúgy meg mit változtatna? Max annyit hogy elmondasz egy blabla szöveget kórusban a többi újonccal és kész, a főiskola hallgatója leszel.

2014. aug. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem arra kellett, hogy a képességeimnek megfelelően igyekszem majd tanulni. :) De csak közösen elmakogtunk egy ilyen beszédet. Nem is volt ott mindenki (be sem fértünk volna), csak akiket össze tudtak fogdosni és normális ruhában volt, azt engedték (küldték a gólyafelelősök) az aulába.
2014. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk volt ilyen.

A legtöbb kar felesküdött arra, hogy rendesen, elhivatottan fogja végezni a későbbiekben a munkáját.

Az egyetem összes eüs karáé is hasonló volt, de ott a Hippokratészi eskü egyes pontjait is belevették.


Az eskü önmagában nem változtatja meg az életed, ez csak amolyan a szakma és a hozzá kapcsolódó törvények és erkölcsi magját összefoglaló kis mondóka.


Max akkor befolyásol, ha a későbbiekben olyat teszel a szakmád terén amit nem kellene. Mivel ha elmondtad az esküt (na meg egyetemen tanultad a munkakörödhöz kapcsolódó jogot) elvárják, hogy törvényesen járj el.

2014. aug. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez inkább amolyan fogadalomféleség, mint eskü, kb arról szól, hogy fogadod, hogy azon leszel, hogy jól teljesíts ne hozz szégyent magadra és az egyetemre, stb. Ez egyfajta hagyomány, semmit nem fog megváltoztatni, maximum annyit, hogy ha komolyan veszed, akkor jobb teljesítményre fog sarkallni.
2014. aug. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!