Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Sosem léphetek már feljebb az...

Sosem léphetek már feljebb az "osztálybeli hierarchiában"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 éves lány vagyok, és nem rég kerültem új suliba. Általánosban is egy kezemen megtudtam volna számolni azokat a "tiszteletreméltó" személyeket, akik nem szekáltak folyamatosan a kinézetemért... Most gimiben úgy döntöttem, hogy levetkőzöm ezt a "megalázott bányarém" jelmezt, és megpróbálom, hanem is a "menő lányok klikkjét" erősíteni, de legalább népszerűbb lenni... Az osztály nagy részével gyorsan megbarátkoztam, sokat beszélgettünk,és kölcsönösen megkedveltük egymást, ám a "r*bi osztag" pár tagjának úgy látszott derogált, hogy egy ilyen ronda lány, mint én megpróbál normális társadalmi életet élni, így a változatosság kedvéért, most ők kezdték el "megkeseríteni a napjaimat"... Egyik barátnőm már régebbről ismeri a bandát, így tudjuk, hogy ők sajnos a "piszkálódós népségek" abba az 1%-ába tartoznak, akiknél nem válik be a "nem figyelek rá, ás majd megunja módszer", így nekem folyamatosan vissza kel nekik pofáznom, ha jót akarok magamnak... Szerencsére Isten, ha már normális arccal nem, legalább találékonysággal, és hatalmas szájjal áldott meg, így nem esik nehezemre a "beszólogatás". Nos, a valós probléma ott kezdődik, hogy az osztálytáraim-természetesen- mind jóban akarnak lenni a "lezser, bagós, engem terrorizáló népséggel", mivel úgy érzik, hogy attól népszerűbbek lehetnek, valamint nem jutnak az én sorsomra, így engem egyre jobban elkerülnek... Hiába a humorom, a kedvességem, a segítségem, senkit sem érdemlek, és már lassan azt se bánnák, ha egyszer csak matekórán benyúlna egy óriás keze az ablakon és melegebb éghajlatra cibálna engem... Mit tegyek? Nem tehetek róla, hogy egy meztelencsigának esztétikusabb feje van, mint az enyém...

2014. szept. 4. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezzel sose nem volt gondom.

Általános suliban kezdtem karatézni, majd junior bajnok lettem, hazai eu és vb szinten.

Néha visszaéltem technikai tudásommal, de a későbbiekben mivel elterjedt a hírem, már tartottak tőlem.

Pedig sovány, vékony gyerek voltam, de hiába, szokták mondani az évek meg a rutin.

2014. szept. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt olyan szépen megfogalmaztad :D

Biztos, hogy nem lehetne rájuk hagyni? Mi lenne, ha kedvességgel vágnál vissza? Azt sem értem, hogy ha egyszer bírnak téged az osztálytársaid, akkor miért hagyják magukat befolyásolni. Majd kinövik, belátják, hogy nem minden a népszerűség. Szerintem semmiképp ne válj olyanná, mint ők, maradj meg kedvesnek, humorosnak, és segítőkésznek.

Iskolai hierarchia pedig nem létezik, csak a te fejedben :)

2014. szept. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy a nagyon szep sosem leszel a szepek kozott magasan a hierarchiaban, sot meg atlagos kinezettel sem. Gondolj bele ha szepseg alapjan dol el ki, hol van a hierarhiaban egy kevesbe szep lany lehet magasan?


“Mindenki zseni. De ha az alapján ítélünk meg egy halat, hogy hogyan tud fára mászni, az a hal egész életében azt fogja hinni magáról, hogy hülye.” Albert Einstein


Azt teheted hogy a lehetosegeidhez kepest jol nezel ki (haj, ruha, egeszseg), ennel tobbet nem erdemes ezzel foglalkozni.


Talald meg miben vagy te a legjobb, vagy miben akarsz a legjobb lenni es foglalkozz azzal. Igy hozhatod ki a legtobbet magadbol es epitheted az onbizalmad.

2014. szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szellemileg tehetetlenek szemén át ne nagyon próbáld vizsgálgatni magad, drága Ágikám! :D
2014. szept. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi az a szellemileg tehetetlen?
2014. szept. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!