Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek miért viselkedett...

Szerintetek miért viselkedett így velem?

Figyelt kérdés

A problémám gyökerei eléggé szerteágazóak, sok minden összefügg egymással, de igyekszem a leglényegesebb történéseket kiemelni. Nagyon örülnék néhány javaslatnak, véleménynek, ugyanis a közeljövőben szeretném ezt lerendezni. Előre is köszönöm!!

A gondom főforrása a volt osztályfőnököm, de ne ijedjen meg senki, mert ez nem a naiv, idősebb, saját tanáraihoz vonzódó ostoba lányka története, mert én nem éreztem iránta vonzalmat, nem vagyok az a fajta , pláne ha a szüleimmel egyidős az illető.

A történet 4 évvel ezelőtt kezdődött, mikor felvettek egy egyházi gimnáziumba. A szüleimnek sajnos a nehéz körülmények miatt nem adatott meg a magasfokú iskolai oktatásban való részvétel, fizikai munkát végeznek, a körülményeink szerények de annál nagyobb a szeretet és az egyetértés, egymás lelkileg való erősítése. Így az általános után a személyes célok motivációja mellett ez a tény is erősített a jeles tanulmányi eredmények elérésében, hogy büszkék lehessenek rám és segíthessek nekik. ( volt, hogy éheztünk..stb)

Nos a milliomos csemeték alkotta összeszokott társaság, az osztály nem fogadott el, a normálisabbnak tűnő baráti társaságok sem fogadtak be, egyszerűen más voltam/vagyok mint ők az értékrendemet és a megjelenésemet egyaránt illetően. A többség kicsinyes ellenszenvét csak fokozta az általuk nem kedvelt osztályfőnök és a helyettesének irántam való szimpátiája. Azonban, hogy nyugodtan, konfliktusmentesen kijárjam az intézményt, úgy tettem köztük mintha hasonlóan gondolkodnék sajnos. Az osztályfőnök egy harmincas éveinek végén járó, hittantanár volt, valamilyen oknál fogva nem volt/van saját családja és híres volt a szigoráról, a kollégáinak egy része kissé különcnek is tartotta azt hiszem. Engem szerencsére nem tanított.. Viszont a lelki beszédre fogékony emberek szívéig hatolt , emiatt nagyon tiszteltem és büszke voltam, hogy egyházi iskolába járhatok és egy ilyen példaértékű ember az osztályfőnököm. Akkor még nem tudtam, hogy ez a gimnázium sznob, csaló embereket segítő korrupt intézmény. A szimpátiája, ami egy idő után kissé kellemetlen volt a többiek miatt, a következőkben nyílvánult meg: mindig kedves volt velem, az első napon belevésette a többiek fejébe hogy hogy kell kiejteni helyesen a nevemet, tehetségesnek mondhatom magam a festészet terén így egy képzőművészeti feladat kapcsán engem bízott meg az osztály irányításával, majd oszt.főnöki dicséretet adott, a többiek mondhatni ámultak mert ilyet az 5 év alatt senkinek sem adott, szülőin pedig kiemelt és azt mondta, hogy mindenkinek olyannak kellene itt lennie mint amilyen én vagyok, osztálykarácsonykor őt húztam és egy festményt készítettem neki , nagyon tetszett neki, azonban furcsa volt, hogy az osztállyal való közös programok alkalmával mondhatni került, mintha feszengett volna mikor látta hogy kissé kívülálló vagyok, ofő órákon pedig azt osztályt mindig dedós jàtékokra kényszerítette...aztán egyszer beszélgetésre marasztalt évvége környékén és nagy nehezen megkért, hogy fessek neki egy gyümölcsfát, én nagy megtiszteltetésnek vettem, a fa környékén volt egy kirándulása azt osztálynak így lefotóztam, a többiek mondanom sem kell mivel cukkoltak utána, év végére elkészültem vele, elég drágák voltak a kellékek, de levélben válaszoltunk neki hogy semmilyen fizetséget nem kérünk, hát nem így lett ..amikor bevittem neki, nagyon elêgedett volt, nem győzött dícsérni én menni akartam, akkor azt mondta hogy ez nem így megy, behívta a terembe az osztályt és egy ajándékszatyorral jött vissza, nagyon megalázó volt a többiek miatt, láttam az arcukat ..te jó ég..mégegyszer kifejezte a csodálatát odaadta az ajándékot és egy puszit..ezen nêhányan röhögtek..én meg nagyon zavarba jöttem, az egyik lány kivette a kezemből a szatyrot és megnézte a tartalmát majd megkérdezte hogy neki adom e az egyik tárgyat..huu..aztán azon viccelődtek hogy biztosan eljegyzett, hol a gyűrű...nagyon kellemetlen volt. A képeket elfelejtettem aláírni hazavittem őket, akkor láttam a karácsonyi hátoldalán egy írást, ami arról szólt hogy ki vagyis én adtam neki. Mikor visszavittem a bizonyítvánnyal együtt, adott egy gyümölcsöt arról a fáról amit lefestettem neki...eléggé összezavart, nem tudtam mit gondoljak. 10.osztályban még mesélt a fáról és egyszer megkért hogy mesêljek a festészetről..egy kis csoportja összegyült emiatt az osztálynak vele együtt, de a többiek előtt nem adhattam önmagamat és nagyon szégyenlős vagyok, zavarba is jöttem amiatt amit a többiek mondtak "rólunk" és az egész szörnyű lett ..ő meg ideges és rámvágta az ajtót..na innentől nem beszélt velem, átnézett rajtam. Majd félévkor bejelentette, hogy munkahelyet vált..politika, nagyon sajnált minket elhagyni, meghívott minket magához és én is nagyon szomorű voltam mert valahol rokonléleknek éreztem őt, annak ellenére is hogy mikor egy szajha féle engem húzott, nagyon megalázott ő pedig elfordította a fejét. Ott megmutatta hova tette a képeimet és eléggé szomorú volt a tekintete némi szánalom és keserűség volt benne. Majd mikor elmentünk tőle, mindenkihez volt jó szava engem kivéve. De mindig kedves volt velem, jó túrákra vitt minket erős tartóoszlopa volt a giminek így készítettem neki egy gyönyörű búcsúfestményt, azt utolsó napján adtam át,kissé meghatódott, majd indulni akartam akkor megkérdezte hogy ma már nem találkozunk most találkozott velem utoljára mosolyogva bólintottam és sírvahazamentem..aznap még bőven betegállományban voltam...Ennek ellenére minden évben meglátogatott minket néhány emberrel beszélt DE nekem nem köszönt, keresztűl nézett rajtam, nem beszélt velem. Rosszul esett mert felnéztem rá, de csalódtam benne emiatt és a sok szép képért egy jó napotot megérdemeltem volna azt hiszem. Ballagáskor pedig felismerte az anyukámat és rögtön elfordult. Egyszerűen nem értem mi baja. A képek azon túl drágák voltak az ecseteket és a vásznakat beleértve. Nagyon rosszul esik. Mit tegyek, visszakérjem a képet amit utoljára adtam vagy pedig hagyjam, ne zaklassam, biztos van elég gondja.

Igaz eltelt az érettségi óta 3 hónap, de még mindig zavar ez az egész, nem tudom hová tenni. ( L/19)

Köszönöm előre is !!!



2014. okt. 10. 10:21
 1/7 A kérdező kommentje:
A történetből kihagytam a volt of.helyettesemet, egyben szerencsére volt történelem tanárnőmet, aki lehet, hogy azt sugalta neki, hogy vonzódom hozzá, azért adtam neki az utolsó képet és azért jöhettem zavarba a festéses előadásnál. Hihetetlen de ez a nő még az eddogieknél is furcsább. Családos anyuka, csak néhány évvel volt idősebb az oszt.főnöknél és remek barátságot ápoltak/ápolnak. Nekem ő kezdetben nagyon szimpatikus volt, annak ellenére, hogy szegény eléggé pocsékul tanított és olyan volt az állapota, mintha túl sok nyugtatót szedett volna..szóval kicsit kába volt. De népiesen öltözködött és nagyon elégedett volt velem, annyira, hogy rólam nevezte el a töri verseny csapatunk nevét..nekem nagyon kellemetlen volt. Egyszer oszt.kiránduláson észrevettem, hogy azt figyelte, hogy én hogyan reagálok arra, mikor az ofő kedves velem. 2. Osztályban nem tanított, mert leváltotta az osztály. Néhány lány és én is mindig köszöntem neki..ó és az osztály utálta őt . Egy képzőművészeti versenyeredményhírdetés alkalmával ő vitte egy másik városba az érintetteket köztük engem is. Az anyukám még elkísért hajnalban, mert egy kissé messze lakunk a találka helyről és mert baráti a kapcsolatunk. A nő hozta az egyik lányát, köszöntünk erre az anyámat és engem végigmért majd másokkal kezdett beszélgetni. A helyszínen érthetően megkérdeztem tőle valamit mire elmondta hogy miről beszélgetett telefonon az imént az ofőmmel. Nagyon fura volt. Ezek után már nem köszöntem neki, mert a viselkedése rám és az anyámra nézve is sértő volt.
2014. okt. 10. 10:39
 2/7 seshoumaru válasza:
67%
Hűha ez igen kislány ,akár írónak is mehetnél:-) de komolyra váltva szerintem ha valakinek adtál valamit nem ilik visszakérni. A tanárok meg mindig is különc emberkék voltak.
2014. okt. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem valami olyasmi lehet,h a pasi vonzodott hozad emberileg/testileg es ezt o nem,de a kornyezet felismerte es talan valaki szolt az igazgatonak es eltavolitottak,vagy lemondott.


Ezzel tudom csak magyarazni azt h atnez rajtad mert nem akarja h meggyanusitsak massal is,plusz gondolom valaki felvilagosithatta h sosem lehet tudni h ezt egy tini lany hogy eli meg.


Nem gondolom h barmi rosszat akart volna,de azt igen h tobbet erez/erzett irantad mint tanar-diak kapcsolat:-))Gondolom amikor ezt felismerte (tek) vele akkor melyen magaba nezett.Azert valahol sajnalom,mert biztos jo tanar volt...


Te pedig szard le h a tobbiek mint gondolnak rolad,eld tul a sulit es par ev mulva mutasd meg nekik h milyen sokra vitted:-))Ez a legjobb visszavagas:-)))

2014. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon szépen köszönöm! :)
2014. okt. 10. 12:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem;

Eleinte ez annyi volt, hogy sokat beszélgetett Veled, mert látta, próbálsz úgy tenni, mint aki beilleszkedett, de nem így volt, valójában nem érezted jól magad és akarta mutatni, megért, a tartózkodása (hogy eleinte a kirándulásokon levegőnek nézett) pedig csak annyi volt, hogy nem akarta, hogy ezzel kitűnj, hogy nem állod meg a helyed és a tanár "szoknyája" mögé bújsz.


Azzal, hogy felkért a festményhez, erőt akart adni Neked ahhoz, hogy kibontakoztasd a tehetséged és rávezessen arra, hogy magad is meglásd, mire vagy képes, sőt, többre is, mint amit hiszel és ez egy jó löket afelé is, hogy ezen az úton erősödj a későbbiek felé.


A jutalom is ebből jött; elértél egy hatalmas dolgot, megcsináltad a festményt, kemény munka és sok pénz árán, de a tehetségeddel megalkottad és ezért jutalmat érdemelsz.


Az, hogy az osztálytársaid ezt hülyén reagálták le, a csak az éretlenség jele plusz, ők nem tűntek ki semmivel a többiek közül, lelkileg is belekovácsolódtak ebbe, így nem tudtak a dolgok mögé látni.


A tanár meg csak azért szüntette meg Veled a kapcsolatot, mert elterjengetek a dolgok, hogy Te meg Ő és egyrészt ez alapból kellemetlen volt neki (főleg, hogy ez bűncselekmény is), másrészt, ha még látta is rajtad, hogy osztod a többiek aggodalmát...


Tehát a tanár szemszögéből; ő egy lányt, aki kissé távolabb volt a többiektől igyekezett kitüntetni a figyelmével és a tehetségét igyekezte kibontakoztatni, hogy lássa maga a lány is, hogy többre is képes, de cserébe az jött vissza, hogy elterjedt róla, hogy ő egy kiskorúba beleszeretett (közben nem is erről volt szó) és talán látta is, hogy az adott illetőben is megvan ez a félelem és ez a félreértés eléggé rosszul is esett.


talán elterjedt a tanáriban is és eléggé kényelmetlenül érintette, talán ezért volt a suliváltás.

Meg hát a félelem is benne van, hogy terjengett róla hogy szerelmes Beléd és emiatt nem mert se Hozzád, se rokonaidhoz szólni, mert már alapból félt, hogy a környezete ezt hogyan reagálná le, inkább igyekezett hatalmas távolságot tartani, hogy még csak egy apró szikrája se legyen a pletykáknak.


(Sőt, az is lehet, esetleg fordítva jutott a pletyka a fülébe és attól félt, Te szerettél bele, bár szerintem nem erről van szó.)


Mindezek alapján látod, nem igazságtalan fellépésről van szó, ami miatt a festményt vissza kell kérned, nem Beléd szeretett és nem is utál és nem is pikkel Rád.


Szerintem írj egy levelet amiben megírod, hogy neki köszönhetően rájöttél, hogy többre is képes vagy az alkotás terén és, hogy ezt gimnazistaként még nem értetted és nem tudtad meghálálni, de így felnőtt fejjel már átlátod az egészet és, hogy csak ennyi, nagyon hálás vagy ezért és azért, hogy már tudod, hogy mit is érhetsz el, némi erőbedobással. Nem kell beleírni, hogy ez a pletyka, meg hogy megbántott vagy Te bántottad meg őt.


Csak ennyi.

És utána ne keresd. Ha pozitívan reagál, akkor talán, de ha nem reagál vagy negatívan, akkor hagyd!

2014. okt. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó teljesen igazad van, nagyon köszönöm!! :)
2014. okt. 13. 14:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, majd írj, mi újság van ezzel kapcsolatban és hogy alakultak a dolgok!
2014. okt. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!