Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyszerűen kikészítenek már....

Egyszerűen kikészítenek már. Mit tegyek? Velem van gond? Vagy ők nem képesek ezt felfogni?

Figyelt kérdés

Az osztályom iszonyatosan undok. Van egy lány aki már teljesen érzelmileg labilis az osztályból (nagyon jó barátnőm, egyik pillanatban kedvesek a vele, a másikban kibeszélik és piszkálják, kicsit hirtelen haragú). Tavaly nagyon sokat gondolt az iskola váltásról, most meg elsírta magát mert olyan durván kiközösítették. A másik osztálytársamnak nemrég múlt el a nagypapája (tehát eleve biztos picit feldúltak a gondolatai, meg egyébként is egy finom lélek) és mindig piszkálják, addig piszkálták még baj nem lett belőle (asztma rohamot kapott annyira sírt és idegeskedett (soha nem tudtam hogy hogyan kell írni az asztmát/aszmát ezt most nézzétek el nekem)). Alsóban nagyon sok és nagyon nagy hülyeségeket csináltam, hogy a barátaim kedvében járjak, (3. osztály környéke) utána 5.-ben iszonyatosan visszahúzódtam és életmódot váltottam, hogy a régi énem elfedjem és mindig piszkáltak így is... Aztán 7.-ben a hülyeségeimet (amiket legszívesebben kitörölnék mindenki emlékezetéből) elmondták mindenkinek, lehülyéztek (mert néha próbáltam feloldódni, mert addig azzal piszkáltak, hogy visszahúzódó vagyok (jelzem olyan emberek hülyéznek le akik nálam rosszabb tanulók és dolgozatokban érdekes mód jó a segítségem nekik))... Sokan lekezelően bánnak velem (pedig nem is ismernek) és már az önbizalmam romokban hever. Kibeszélnek, mert tudják, hogy úgyse szólok érte. Ma is kiránduláson, rólam és az alsós béna sztorimon csámcsogtak, már kicsit felemelkedtem a helyemről, hogy elmondjam a véleményem és a gondolataim (amit nagyon régóta elmondanék), de akkor megpillantottam a tanárt és nem kezdtem el (mert a buszon fölállni és háttal állni nem szabad), tehát megint hagytam magam. Ezt mind elmondanám nekik, elmondanám az összes szenvedést amit átéltem és nem is sejtenek rólam, elmondanám a véleményt róluk és végszónak gratulálnék a teljesítményükhöz, hogy ennyi "jó,, lelki állapotú embert teremtettek. Ja és, hogy miattuk már hetek óta fáj a fejem, (pár napja kaptam új szemüveget tehát ez nem lehet gond) folyton ezen kattog az agyam, hogy mit kéne és hogyan, mit miért és miért velem, folyton tépelődök és emésztem magam. Mindenhez jó arcot vágok, nem mutatok érzéseket. Mit tegyek? Miért teszik ezt? Legyek bátrabb és mondjam el?

14l



2014. okt. 11. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Állj a sarkadra és mondd el nekik :D Hajrá:D
2014. okt. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja és úgy ítélkeznek, hogy meg se próbálnak megismerni... :/ Igaz kicsit szétszórt vagyok, de már egy jó ideje vavashiányom van ami tényleg kicsit feledékennyé teszi az embert. Meg amit ők halkságnak tartanak az igazából roppamt nagy myugodtság, mert maga a vérnyomásom is alacsony (10-el lejebb megy és elájulok, vagy legalábbis az orvosom ezt mondta (voltunk nála, hogy ugyan miért van az, hogy sokat szédülök)). Tehát ennyit erről :D Még annyit, hogy azok akik ezt mind elmondják azok ha velem vannak akkor jófejek velem.....
2014. okt. 11. 22:28
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi... :D De félek, hogy valamit elrontok és a nevetség tárgyává válok. Nem szorulok ennél több magalázásra én úgy gondolom....
2014. okt. 11. 22:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy egyszeruen tulreagalod?


Nem biztos hogy szemetkedni akarnak, egyszeruen csak poenosnak tartjak a sztorikat. Lehet ha kiborulnal nyilvanosan, akkor mindenki ledobbenne hogy mi bajod van.


Igazabol minden a te fejedben dol el.

2014. okt. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De nem szóltam semmit érte soha! Bármit is vágtak a fejemhez soha nem szóltam vissza... Csak ritkán, de akkor sem durvát (legalábbis az elmúlt 2-3 évben). Lehet benne valami amit írsz, de egyszer jót röhögne rajta és kész, de nem kéne boldog-boldogtalannak elmondani.
2014. okt. 12. 19:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is voltam ugyan ilyen helyzetben, egy rakás h*lye alsós sztorimat elterjesztették páran, ráadásul kicsit kiszínezve és egy akkori barátnőm még a saját h*lyeségeit is rámkente, mondván hogy ő nem is volt benne az egészben. Egy ideig hagytam magam, mindig is csendes típus voltam, piszkáltak is miatta eleget. De ha nincs mit mondanom, én nem beszélek, ez van. Aztán elegem lett és megmondtam nekik hogy mehetnek a fr*ncba, a fele se igaz az egésznek és a másik fele több mint öt éve volt, álljanak már le. Másnap már találtak más elfoglaltságot. Neked is azt ajánlom hogy találj egy alkalmas pillanatot és szólj vissza! Nem járhatsz rosszabbul, mint ha hagyod magad. Sok sikert! :)
2014. okt. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!