Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanár ezt még ki is mondta....

A tanár ezt még ki is mondta. Szerintetek is nagyobb embernek képzeli magát, ha még az ember szemébe is kimondja hangosan?

Figyelt kérdés

Az egyetemen meg kellett a tanári szobába keresnem az egyik tanárt informatikai ügy miatt és csak simán benyitottam,nem kopogtam. A tanárnő pedig rögtön ezt mondta szóról szóra,hogy "kicsim,ha valahova bemegyünk,illik kopogni,próbáljuk már meg még egyszer..." és be kellett csuknom az ajtót és kopognom kellett és úgy nyithattam be és beszéltem a mondanivalómat.


Jó,belátom hibáztam tényleg bunkó dolog volt nem kopogni csak siettem,mert ott akartam még találni a tanárt ,mert fontos volt a z ügy amiért kerestem,de képes volt hangosan így kimondani ezt nekem és visszaküldeni,hogy csukjam be az ajtót és kopogjak aztán még egyszer nyissam ki az ajtót? Már elnézhette volna nekem most az egyszer,nem pedig hülyét csinálni belőlem,akik kint voltak diákok a folyosón meg csak röhögtek rajtam,hogy mi van,hogy visszajövök,becsukom az ajtót,kopogok és úgy megyek be...

Szerintetek is nagyobb embernek képzeli magát a tanár,ha ezt kimondta hangosan nekem?



2014. okt. 19. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom te vagy 1001. hallgató, aki nem ismeri az illemet, és már nagyon unja az ilyesmit. Van ilyen, de máshogy is lereagálhattad volna és ezt az apró malőrt a saját hasznodra fordíthattad volna...bizony:)
2014. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Pedig igaza volt. Jobb ha megszokod, mert munkahelyen még nagyobbat is kaphatsz majd.
2014. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Na ennyire már ne legyen nagy az arcod, ne is haragudj! Teljesen igaza volt a tanárnőnek, ezzel csak meg akarta tanítani, hogy igen is kopogni kell, mielőtt benyitunk valahová, mert így illő. És jogos, amit tett, mert te voltál a bunkó, ezzel a "leégetős" dologgal meg csak jobban felhívja rá a figyelmedet, és arra sarkall, hogy máskor ne tégy így!

Szerintem itt az a legnagyobb gáz, hogy egyetemen kell a tanárnak ilyen alapvető illemtani kérdésekkel foglalkoznia (mert oviban és általánosban mondjuk még oké), meg az, hogy mindezek után még neked áll feljebb és te hiszed azt, hogy a tanárnak van túl nagy arca... Csakhogy pont fordítva.

2014. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Egy egyetemen elvileg felnőtt emberek tanulnak. Az, hogy neked még mindig nem mennek az alap illemszabályok, az a te sarad. De most komolyan, ez nem alap dolog? Mi még otthon is kopogtunk, mikor anyukámmal éltem, mert tök egyértelműnek tűnt, hogy nem törünk rá a másikra.
2014. okt. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Es mennyivel lettel te nagyobb ember azzal, hogy ezt a tortenetet megosztottad itt most tobb emberrel, mint amennyi ott volt?

Egy tanar azert van, hogy tanitson. A szituacioban megtanitotta neked, hogy mielott benyitsz valahova (ahol emberek vannak/lehetnek, kopogni kell.

(Nem, nem illik - kell.)

Respect neki.

2014. okt. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Az igazság feltehetően középen van. Viszont sajnos a mai fiatalság tényleg nem ismeri és nem alkalmazza kellően az illemszabályokat. Az neked semmi késlekedést nem okozott volna, ha kopogsz és utána nyitsz be. Az, hogy siettél, és ott akartad volna még találni nem függ össze azzal, hogy a tanár ott van vagy nincs, tehát az indokod értelmetlen és nem is adekvát, csak egyszerűen fel vagy háborodva, mert valaki figyelmeztetett az elemi illemszabályra és erre úgy viselkedett, mint ahogy egy szaros gyerekkel kell. Igaza volt, mert jelen esetben az voltál.
2014. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen igaza van, hogy hulyet csinalt beloled. A legalapvetobb viselkedesi szabalyokat sem ismered.


Csoda hogy egyetemre jarsz.

2014. okt. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Egyebkent pedig van meg egy rossz hirem: igen, o nagyobb ember mint te.


Sokkal.

2014. okt. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

A tanár tanít, néha nem kellemesek a pedagógiai módszerek. Nincs értelme megsértődni, kopogj és kész.


Én egyszer a trolibuszon ültem és elmerülten olvastam a bibliát, mert kerestem benne egy idézetet amit fel akartam használni, egyszer csak megkopogtatta a vállamat egy idős bácsi és azt mondta, hogy ha 3Mózes 19:32-hez érek, majd szóljak:


3 Mózes19:32

"Az ősz ember előtt kelj fel, és a vén ember orczáját becsüld meg, és félj a te Istenedtől. Én vagyok az Úr."


Szerencsére előbb átadtam a helyet, és csak utána néztem meg az idézetet.

2014. okt. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerencséd van, hogy utána még szóba állt veled. Azt is mondhatta volna, hogy na akkor most amilyen lendülettel bejöttél, úgy fordulj meg és mehetsz is. Ez alapvető illem. Nem nagy embernek képzeli magát, de az ő irodája, az ő (ha úgy tetszik) "magánszférája", ahova illik kopogni mielőtt belépsz.

Szerintem semmi durva és megalázó nincs ebben, sőt, mint mondtam nagy öregeknél az is előfordul, hogyha nem vagy elé illedelmes, akkor szóba sem állnak veled. Gáz, de igazuk van. Elhiszem, hogy kellemetlen volt, de lehetett volna rosszabb is. A lelkedbe taposott, de te legalább annyira bunkó voltál vele, mint ő veled.

2014. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!