Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? Irigy vagyok az...

Mit tegyek? Irigy vagyok az egyik barátnőmre.

Figyelt kérdés

A barátnőm egyben osztálytársam is és egyre idegesítőbb, hogy mindenki annyira imádja őt, főleg a tanárok. Nem rosszindulatból, csak amúgy tényleg, ő ilyen tipikus "stréber", hogy iskola után egyből hazamegy és este 10-11-ig csak ül és tanul, emiatt csak 5-ösei vannak mindenből és az összes tanárnak ő a kis kedvence. Pl. bioszból is, amikor mi nem ilyen szakszavakkal fogalmazunk, a tanár lecsesz minket, hogy fogalmazzunk szakszavakkal, de amikor ő benyög ilyeneket órán, hogy pl. az adott élőlény a "kaja felé megy", a tanár még meg is dicséri, hogy milyen ügyes. Minket meg ezért már rég leordibált volna...Vagy pl. valamelyik nap is kémián írtunk valami reakcióegyenletet és a tanár kérdezte, hogy mi a keletkező vegyület triviális neve, erre barátnőm mondott egy nevet, közbe az egy másik vegyület triviális neve, a tanár mégis megdicsérte, hogy jajj, de imádja, hogy ilyen okos -.- És amikor mondtam, hogy szerintem nem az a triviális neve, én lettem természetesen leoltva, hogy ne beszéljek hülyeségeket. Ehhez képest megkérdeztem egy másik kémiatanárt, hogy mi a triviális neve, mert nem akartam rosszul megtanulni és mondta, hogy az a hétköznapi neve, amit én mondtam. Szóval barátnőm még rosszat is mondott órán, a tanár mégis őt kezdte el dicsérgetni...

Aztán volt olyan is, hogy tesin osztályoztak kosárból valamit, amit így párba kellett csinálni és amikor én dobtam a labdát a kosárba, a tanár 1-est adott, mert lépéshibám volt, amikor barátnőm csinálta ugyanezt, neki is voltak lépéshibái és neki még csak be se ment a kosárba a labda, mégis 4-est adott neki a tanár -.-

És ez annyira idegesít, hogy barátnőm akármekkora hülyeséget is mond, az mindig szent és sérthetetlen és ugyanazért a teljesítményért én, meg a többiek, akik nem olyan "okosak", mint ő, rosszabb jegyet kapunk, mint ő...

Nem akarom, hogy az irigységem közénk álljon, csak már tényleg olyan szar érzés és amikor vele vagyok, úgy érzem magam, mintha valami selejt lennék, ami sosem lehet olyan jó, mint ő.

Mit csináljak? 16/l


2014. nov. 16. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
nem tudsz mit csinálni azzal hogy a tanárok ennyire szeretik, te is tanulj sokat, és akkor majd téged is imádni fognak. Sajna mást nem nagyon tudsz csinálni :/
2014. nov. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Próbálom kihozni magamból a legtöbbet, csak még így is olyan idegesítő ez az egész :(

2014. nov. 16. 14:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Több dolgot is tudsz csinálni.


De mielőtt bármit is tennél meg kell értened valamit.


Gondolod hogy isten (vagy az élet vagy nevezd aminek akarod) azért teremtett téged hogy másokhoz legyél hasonlítva ?


Egyáltalán nem. Egyedi vagy, egyszeri és megismételhetetlen, ebből a szempontból 'szent' az élet számára és óriási baklövés bárkihez is hasonlítani magad.


Tehát térj vissza magadhoz és foglalkozz saját magaddal, a te saját magadról kialakított véleményeddel foglalkozz.

És azt ne az alapján rakd össze hogy a többiekhez képest milyen vagy.


Esténként foglalkozz magaddal pár percet és mondjál ki magadnak pozitív megerősítéseket.

Például ezeket:

Szeretem magamat,bízom magamban,értékes ember vagyok,az emberek nagyra értékelnek engem,önbizalmam napról napra növekszik,önálló erős egyéniség vagyok,bátor vagyok stb. és amit még ki tudsz találni magadnak amit szeretnél hogy megvalósuljon.


Ezen kívül a következő ilyen helyzetben mikor igazságtalanság történik adj hangot a dolognak és állj ki magadért.

Mond meg a tanárnak hogy mesélje már el hogy miért ad az egyik gyereknek 4-est és neked pedig 1-est ugyanarra a teljesítményre. Lehetőleg hangosan hogy a többiek is jól hallják.

Nincs kizárva hogy mások is melléd állnak mert ők is látják a kis eminens hülyegyerek rémuralmát.

Ha nem állnak melléd az sem baj mert ezt te egyedül teszed saját magadért.

Ha te nem állsz ki magadért szerinted valaki megteszi helyetted ? Természetesen nem.


Legyél önálló egyéniség és mindig magaddal foglalkozz ne mások hülye véleményével és főleg ne a tanárokéval.

2014. nov. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ez sokat jelentett...megpróbálok kiállni magamért (:
2014. nov. 16. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!