Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ilyen osztálytárssal mit...

Ilyen osztálytárssal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

10. osztályosok vagyunk.

Az egyik srác agyával valami nagyon nincs rendben.

Tavaly első pár hónap után elkezdte ezt a viselkedést és nem tudja abbahagyni.

Órákon állandóan dumál,hülyéskedik,be nem áll a szája,kötekedik,felesel a tanárral.

Szünetekben ordibál mint aki meg van veszve, mindig kinéz magának valakit és szólogat neki, kötekedik vele, ordibál rá.Mindenféle hülyeséget beszél, gusztustalanságokat csinál(beleköp osztálytársam innivalójába, mikor mindenki eszik elkezd direkt öklendezni meg ilyen hangokat kiadni, állandóan arról beszél hogy hogy szokta verni a cerkát, meg milyeneket szokott nagyvécézni). Akárkivel beszélget valaki, odamegy hozzájuk, beleszól a beszélgetésbe, leszólja őket, anyázik nekik stb. minden ok nélkül.

Tesiórákon nagyon hiperaktív. Állandóan pattog,ugrál össze-vissza mint a nikkelbolha, visít, ordibál, ha valami nem úgy sikerül ahogy ő akarja (gólt kapnak fociba, nem talál be a kosárba stb.) elkezd ordítani,hisztizni zeng tőle az egész tornaterem.

Informatikán(8-9 óra egy héten) idegeskedik, ordibál.Ha néha megengedi a tanár hogy játsszunk (Counter Strike-ozni szoktunk, mert más nincs a gépeken) és lelövik akkor ordít,visít,ugrál.Ha a tanár nincs bent akkor az klaviatúrát csapkodja az asztalhoz, a monitort rázogatja.

Ezek miatt már alapból ki van rá az egész osztály (2-3 hülye kivételével, akik éretlenek, de sokkal normálisabbak mint ő), ráadásul még tavaly lenyúlt egy jelentősebb összeget az osztálytársamtól(ebből majdnem pereskedés lett), és nem hogy meghúzná magát, még jobban rákezd, vagánykodik.

A tanárok rászólnak, mi is rákiabálunk de nem ér semmit. Legszívesebben a tanárok is megütnék, csak akkor meg bejönne az anyja, aki ugyanezeket csinálja mint a gyerek, csak sokkal nagyobb szinten.(Az anya néha jár pszichológushoz, a fiának sem ártana)Na akkor aztán lenne nemulass. Legutóbb mikor bent volt mert elvileg megvertük a srácot (nem vertük meg, csak számomra elég sértő dolgot mondott, és meglöktem egy kicsit,de meg nem vertem) a biztonságiőrön és rajtam meg két oszt.társamon kívül még egy tanár is kellett, hogy ki tudjuk vinni a suliból annyira hisztizett.


Egyszerűen már nem bírjuk tovább.A tanárok is csak tűrnek, megbuktatni nem tudják mert nem hiányzik (sajnos)és 2-3-as tanuló.Meg alapból valahogy olyan tutyimutyi a legtöbb tanár.Tehát akármit csinál rászól, megfenyegeti hogy beírja az egyest,kiküldi óráról,beírja igazolatlannak stb. és mégsem csinálnak soha semmit.Így persze hogy megússza.

Megverni meg nem akarom(bár néha tényleg eltörnék rajta egy padot, főleg amikor 8 órán keresztül csak engem szekál),mert nem tudom hogy mi megy náluk otthon, vagy hogy milyen szellemi rendellenessége van ami miatt ilyen lehet.Néha én szoktam megnyugtatni azt aki meg akarja verni, de van amikor engem is le kell fogni annyira kihúzza a gyufát.


Mit lehetne vele tenni?Valahogy nem lehetne elvitetni pszichológushoz, vagy kisegítő iskolába tenni vagy bármi, csak ne legyen itt?Másfél éve tűrjük már, és ez már nagyon nem tartható állapot.Már nagyon sok mindenkinél csordultig a pohár, és a legkisebb szóra is ütnének, ezért egyre nehezebb visszafogni őket.



2014. dec. 1. 19:22
 1/10 Forevernow válasza:
13- os vagyok, nekem is van egy ilyen osztálytársam, mondjuk ő drogozik is.. Szerintem semmit nem lehet tenni vele, nálunk legalábbis a szülei lefizették a sulit, hogy ne rúgják ki a gyereket.. Esetleg a szüleitek tudnak az ofővel vagy az igazgatóval beszélni.
2014. dec. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nálunk nem fizettek a sulinak.

Szülői értekezleteken mindig felhozzák a témát, az osztályfőnök pedig midig csak türelmet kér.

2014. dec. 1. 19:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Amikor piszkál mit csinál konkrétan?
2014. dec. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem ok nélkül csinálja, amit csinál. Egy normál suliban ez a lopás dolog már fegyelmivel kirúgást jelent. Ha az ofőd időt kér, lehet, hogy megérti, tudja mi folyik nála otthon/miért csinálja ezt, vagy esetleg bízik benne, hogy hamarosan jobb lesz. Ha elkülditek, és mindenhonnan kiutáljátok nem lesz jobb, szerintem súlyos személyiség, vagy önértékelési zavarai lehetnek a srácnak. Te nem hiszem, hogy bármit is tudnál tenni. Legyél vele közömbös, engedd el a füled mellett a megjegyzéseit, de ha tettlegesen kezd bántani, vagy tönkreteszi/ellopja a cuccaidat, azt nem szabad hagyni.
2014. dec. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha hozzádér, akkor szerintem lendületből adj neki egy tockost. Az csíp és nem nagyon marad nyoma (8 nap alatt "gyógyul")
2014. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Verjétek meg a francba. Az anyja mit tudna csinálni veletek? Feljelent? Jelentsen. Ha a gyerek meg a verésre még jobban rákezd, addig ütitek amíg el nem harapja a nyelvét, és akkor csönd lesz. Lehet hogy bajos megoldás, de megtanulja a kis gyökér egy életre és a maradék két év elviselhetőbb lesz.


Feltéve hogy nem beteg. Nincs valami állapota?

2014. dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Iskola pszichológus, ofő és iskolaigazgató együttes erővel kellene foglalkozzon vele. Egyedül senki nem menne semmire. A lelkére beszélni, megérteni. Nem ordibálni, habár tudom ez a legnehezebb, visszafogni magad.

Biztos drogozik is, azért féktelen.

Kitartást!

2014. dec. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Egyedül senki nem menne semmire." Hát azért ez nem teljesen igaz. Ha például kinyírnák a srácot az is egy megoldás lenne és egyedül is meg lehet oldani :D
2014. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"Biztos drogozik is, azért féktelen." Mekkora következtetés, honnan sikerült levonnod? Talán a pszichoaktív anyagok szakértője vagy? A drogok nagy részétől nem lenne ilyen, ez inkább a srác tulajdonsága.
2014. dec. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

16 évesek vagyunk mindannyian, azt hogy mit csinál pedig ott van a kérdésben,elnézést ha nem írom le mégegyszer.Ha nagyon nagyon részletesen írnám, akkor talán a héten se végeznék.

Nem drogozik, ezt biztosan tudjuk.Van egy drogos srác aki osztálytársamhoz szokott járkálni, vagy együtt mennek ki a buszmegállóba, és ő már ha megérzi rajta hogy füvezett, vagy csak simán elszivott egy szál cigit, már attól rosszul van.

Az ütést pedig épp azért nem akarnám, mert nem tudom hogy milyen betegsége vagy hasonló van.Ha tudnánk, hogy makk egészséges és csak teszi a fejét, hidd el már megkapta volna a magáét.Szokott próbálkozni néha, olyankor mindig csak ellököm, cuccomhoz nem mer nyúlni mert egyszer sikerült hatásosan megfenyegetnem mikor megpróbálta.

Tényleg lehet hogy változást vár az ofő ,reméli hogy javul, de nem sok esély van rá sajnos :/


Köszönöm a válaszokat

2014. dec. 1. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!