Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek érdemes ezek után...

Szerintetek érdemes ezek után már iskolát váltani?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok és az utóbbi 1 hónapban úgy lerontottam az átlagaimat, hogy az hihetetlen. Szóbeli feleleten, írásban semmit nem értek semmit. Pár osztálytársam szívat. Ne tudjátok meg, hogy az mennyire rossz érzés nekem. Apám hallani sem akar az iskola váltásról, pedig ha átmennék egy gimnáziumba, akkor csak jobb tanuló lehetnék és új lappal indulnék, hiszen ez mind függ a tanároktól, függ az osztálytársaktól és természetesen függ az én hozzáállásomhoz is. Szinte minden nap van dolgozat írás, kétszer nem voltam pénteken és máris a szakma miatt 5-ből kell majd írnom... Az anyagot nem tudom bepótolni, mert az egyik nem válaszol, a másik meg úgy se lenne hajlandó ideadni a füzeteit. Ennyire kedves osztálytársaim vannak. Most 8 tantárgyból bukásra állok, és apámnak csak annyi a véleménye, hogy ott kell végeznem a szakközépben... Hát köszönöm szépen komolyan... Anyum legalább megért és mondta, hogy ő belemenne az iskola váltásba, mert így semmi értelme, hogy megbuknék az év végén. Lejáratni meg nem akarom magamat, majd a volt osztálytársaim miatt ott. Ezt nem lehet kijavítani. Egyszerűen nem vagyok hajlandó tanulni sem, ameddig ott vagyok. Utálom nagyon azt a sulit. És még hogy a legkönnyebb szakközépiskola Debrecenben. Rengetegen iratkoztak ki, mert már nem bírják. Gimnáziumba érdemes kezdeni igazából, mert már úgy se tudnék más szakmából érettségit teljesíteni. Itt lesz hamarosan a téli szünet, még lenne idő, hogy addig elintézzük a dolgokat, hogy ott kezdjem a 2.félévet.

F/16



2014. dec. 3. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha 8 tantárgyból bukásra állsz szakközépben, akkor mi lesz veled gimiben? Ott még többet követelnek. Maradj szakközépben, ha akarsz válts sulit, vagy esetleg szakmunkásba iratkozz át, bár ezt nem ajánlom. 18/L
2014. dec. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Abba is gondolj bele h gimibe több az anyag!

Ha ezt nem bírod akkor azt h bírnád?

2014. dec. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem 8 tantárgyból bukásközeli állapotban egy gimi sem venne át.
2014. dec. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szakmából pl. 5 tantárgy van. Az nagyon nehéz. A tanárok nem tanítanak igazán, meg az osztálytársak se segítenének. Nem akarok itt maradni, meg szerintem jobban teljesítenék más suliban. Nem akarom, hogy az életben csak 8 általánosom végeztem el.
2014. dec. 3. 16:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Értjük, hogy mit nem akarsz, de te meg értsd meg, hogy csak úgy nem tudsz egyik iskolából átmenni a másikba. Hogy csúnyán fogalmazzak: miért akarna egy gimi maguk közé egy bukdácsoló tanulót? Hiába mondod majd, hogy csókolom, én igazából többet tudok ám...

Van egy elbírálási procedúra, amin valószínűleg nem csúsznál át. Megpróbálhatsz szakmunkásba átmenni, de mérlegelned kell, hogy az megéri-e.

2014. dec. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
1# he? Többet követelnek? Ezt miből szűrted le?:D
2014. dec. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
#6-os nak: Mert van jópár ismerősöm, akik gimibe járnak és hozzám képest többet kérnek tőlük számon. De a 4.év végén úgyis ugyanolyan érettségit kapnak.
2014. dec. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
A gimi sokkal nehezebb tapasztalatból mondom. A barátnőm szakközépbe jár és hozzánk képest semmit nem tanulnak mert, teli vannak gyakorlati órákkal, meg gyermek gondozási órákkal meg vegyük hozzá a rajzot, éneket, technikát, infot, osztályfőnökit és így alig van matek órájuk, magyar, történelem stb. azt hiszem kémia és fizika se nagyon van. Nekik például a matek órán törtek összeadása kivonása van , nekünk nevezetes azonosságok stb. Szóval ne menj semmikèpp gimibe mert, nem csak móka és szórakozás és ha már a szakközép nem megy akkor semmi esélyed a gimnáziumban. 15L
2014. dec. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Függ a szaktól megsúgom. ;D Ez a gyermek gondozás meg nem tudom milyen szakot von maga mögé és hidd el ebből kiindulva nem lepődök meg, hogy nem nehezebb a barátnődnek. :D
2014. dec. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!