Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kell egyes tanároknak...

Miért kell egyes tanároknak megkérdezni, ki mit kapott karácsonyra?

Figyelt kérdés

És ráadásul kötelező válaszolni, vagy ha valaki nem válaszol, egyből kitűnik.

Nem jön rá a tanár magától, hogy lehet, hogy ez egyeseknek rossz érzés, mert mondjuk szegényebbek? Vagy rossz érzés, hogy ők nem engedhettek meg annyit, amennyit mondjuk egy gazdag osztálytárs?


Szerintem ezt a kérdést bunkóságnak tartom feltenni, és eléggé figyelmetlen.


Mégis a legtöbb suliban ez van, pláne általánosban.


Mi a véleményetek erről?



2014. dec. 26. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Miért ne kérdezhetné meg?

Alap, hogy szünet után ezzel indítunk. Ha nem ő, akkor az osztálytársak fogják megkérdezni és jobban ég a szegény.

Mindenki örüljön annak, amije van.

Amúgy egy kis tanács:

Ha roppant jó agya van az illetőnek, akkor nem mondja el az igazat, hanem hazudik valamit. Úgy sem kérik, hogy vigye fel az ajándékát és mutassa meg mindenkinek személy szerint. :DDD

2014. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem tanar vagyok, de en is majdnem mindenkitol megkerdzem. Nalam pusztan . Erdekel rokent, mert jo kezdo beszedtemanak, legalabb hallok jo ajandekotleteke vagy epp rosszakat (foleg, ha az illeto hozzateszi, hogy melyikrol mit-gondol vagy fintorog). Abban azonban igazad van, hogy gyerekeknel nem tul szerencses a nagy elteresek miatt (pl. nemreg itt irta vki, hogy lapotopt kapott volna Karacsonyra...meg a csalaeunkban is volt olyan, hogy elsos kislany tabletet kapott...belegondolok, hogy az en koromban is volt, aki kapott egy tarsasjatekot a masik meg videolejatszot...most meg nagyobb kulonbsegek lehetnek. Bar meg kell tanulni a gyerekeknek ezt is kezelni --azaz lehetne beszedtema, hogy nem az ajandek erteke, hanem a szandek a lenyeg. Viszont kotelezoen elvarni a valaszt az eleg hulyeseg....erre senkinek nem kotelezo valaszolnia, nem tananyag :-)
2014. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Linó03 ***** válasza:
61%

A mi osztályunkban tudjuk, ki a szegény és ki a pénzes, de nincs belőle semmi gond. De tudom, hogy ez egy jó osztály ilyen szempontból.

A tanárnak az ilyesmit jelezni kéne, nem tudom, ez államiban mennyire lehetséges.

2014. dec. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem pusztán kedvességből is. Mikor gyerekekkel foglalkoztam nekem se tett hozzá semmit az életemhez hogy tudtam hogy a Pistikének milyen király új biciklije van, de a gyerekek örülnek neki hogy elmesélhetik és élvezik.

Annak idején pedig én is szegény családból származtam gazdag osztálytársakkal körülvéve. Emlékszem volt aki már alsóban nagy TV-t kapott, úgy hogy nekünk volt otthon 2 kicsi az egész családnak. Mégse szégyenkeztem soha, hanem örömmel mondtam hogy én meg kaptam egy tök jó pulcsit aminek sok zsebe van.

2014. dec. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

ez engem is idegesített, mivel mindig kis apróságokat kaptam, mások meg sok nagy ajándékot.

én is volt hogy általánosban hozzá kamuztam dolgokat, hogy ne legyen olyan gáz.

meg én mindig könyvet kaptam, aminek nagyon örültem. de ezt ciki is volt mondani mert nálunk nem nagyon volt divat az olvasás.

szóval szerintem is bunkóság, úgy kéne, hogy aki akar mondja el jelentkezéssel. ne kérdezgessenek mindenkit körbe..de akkor is rossz érzés egy kis gyereknek, hogy ő nem kapott ruhákat vagy drága elektronikus eszközöket, hanem csak valami apróságot.

nagyobb korban már nyilván nem izgat

2014. dec. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is marhaság ezt kérdezgetnie egy tanárnak, esetleg még kisiskolás korodban, mikor még mindenért odavagy akkor jó érzés ha a tanár kérdez, de már 12-14 éveseket minek? Amúgy mikor 7 voltam a tanár mindig ha visszajöttünk szünetről kérdezgetett hogy mit csináltunk, hol voltunk, na ez volt a legidegesítőbb. Emlékszem mikor az ajándékokról kérdezett én azt mondtam egy mobilt kaptam, és tudjátok mi volt a válasz? jól kigúnyolt hülyét csinált belőlem. Többek között ezért is utálom az ilyen kérdezz felelek dedózást. Utáltam az egész sulit, de félreértés ne essék, én szerettem tanulni, de a tanárok gusztustalanok és gerinctelenek voltak, imádták alázni az embert.
2014. dec. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!