Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha valakit bántanak az iskolai...

Ha valakit bántanak az iskolai évek alatt rendszeresen, meddig marad meg ennek hatása az életében?

Figyelt kérdés

Amikor kilép a kapun utoljára az érettségi bizonyítvánnyal a kezében, egycsapásra megszűnik minden, ami addig volt, vagy még gyötrik az emlékek egy ideig? És ha igen, hogyan küzdi le őket?


Ha ismertek konkrét történeteket, írjátok le. Nagyon érdekel, hogyan zajlik ez le. Arról rengeteg cikket lehet találni, hogy mit él át a diák közvetlenül akkor, amikor bántják, de az iskola utáni évekről valamiért nem esik szó.


2014. dec. 30. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Minél kisebb a gyermek, annál nehezebben felejti el.


Persze vannak olyan idők, amikor nem "hozza vissza", de elfelejteni nagy valószínűséggel sohasem fogja.


És ne feledd, az idő enyhíti a fájdalmat.

2014. dec. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem általános iskolában bántottak sokat. Szerintem sosem felejti az ember. Megfogadtam, nagyon odafigyelek majd a gyerekemre. Ha hasonlót látok, elgyengül a térdem.
2014. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem sem az általános sem a gimi nem volt valami jó élmény, az önbizalmam még mindig nem jó. Szerintem ezek a sebek egy életre szólnak.
2014. dec. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
örökre megmaradnak.
2014. dec. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van egy mondás: "A szó elszáll, az ütés megmarad". Ez nem igaz! Ezt a lélekgyógyászok tudják a legjobban és persze az érintettek. A szavak is tudnak fájni, és olyan tud lenni a hatásuk, mintha bélyegzővassal sütnék bele őket a bőrbe. Halványulnak évek alatt, de ottmarad a heg.

Engem is bántottak diákkoromban, főképp általánosban. Nem ütöttek, de sértegettek. Nagy részükön mára túltettem magam, mert a múlton keseregni nem érdemes, változtatni rajta nem lehet. De van, amire még ma is rossz szájízzel emlékszem. Nem tudom elfelejteni. Egy-két embernek nem tudok megbocsátani és nem is akarok. Fogyatékosnak tartottak, csak mert csendes és visszahúzódó voltam, és az egyikük megjegyezte, hogy nekem nem itt lenne a helyem, hanem egy intézetben az "olyanok" között. Volt egy másik osztálytársam, őt is sokat bántották. Nos, ő rosszabbul járt mint én: komoly pszichés beteg lett, és ma is gyógyszereket szed.

Össze kellett volna akkor fognom ezzel az osztálytárssal. Egymást támogattuk volna. Most, felnőtt fejjel találkoztunk újra, haverkodtunk össze és jóban vagyunk.

Nem mindenki bírja egyébként az iskolai konfliktusokat kezelni, nem vagyunk egyformák. Nehéz okos tanácsokat adni. Van, akit teljesen földre lök egy sértés, más csak röhög rajta vagy visszavág. Sajnálom, hogy diákként nyuszi voltam. Ma már felnőtt fejjel igyekszem nem hagyni magam, bár, nem vagyok túl erős jellem most sem, mert az alaptermészet nehezen változik. Vannak pszichés problémáim. Kicsit antiszociális lettem, és gyanakvó.

A gyerekkori történések nagyon kihatnak a felnőttkorra, ez örök igazság.

2014. dec. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én önbizalmam azóta is alacsony. Általánosságban nem gondolok rá, de néha bizonyos helyzetekben előjön, és meghunyászkodom, csak hadjanak békén...
2014. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én soha nem felejtem el és nem is akarom, mert sok pozitív hatása is van.
2014. dec. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem az általános első osztály volt nagyon rossz érzés, még az ofő is rosszul viselkedett velem... Akkoriban elmentem másik suliban. Év közben. Valamimet elvet, és kérdezte, hogy melyik iskolába megyek... aztán csak utána adta vissza ;( Volt egy jó barátom abba a suliban... :) Szerintem lehet, lesz egy időszak, amikor nem fogsz rá emlékezni, de valahogy eszedbe fog mindig maradni.
2014. dec. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem elsőtől negyedikig csak szimplán kiközösítettek, alig 3-4 ember volt aki néha piszkálódott, aztán felvettek 8 osztályos gimibe és ötödiktől átmentem oda.

Nyolcadikig minden egyes nap szekáltak, hetedikben kitalálta valamelyik fiú hogy leszbi vagyok (ami egyébként teljesen alaptalan), és onnantól végképp mindent megtettek azért hogy nyilvánosan lealázzanak. A lányok "csak" simán piszkálódtak, mindenért kiröhögtek, kiközösítettek. Kb 2 barátnőm volt, de sosem álltak ki mellettem. Most ugyan abba a suliba járok ugyan, de nyolcadik után sokan elmentek az osztályból, szerencsére pont a legkellemetlenebb alakok, a fiúkat meg szabályosan kitessékelték a suliból miután beszéltem az igazgatóval és bizonyítani is tudtam hogy amit csinálnak az már egyenesen szexuális zaklatás.

Most már teljesen elviselhető az osztályközösség, mindenki békén hagy mindenkit, de nem hiszem hogy valaha is el fogom felejteni amit velem csináltak. Az önértékelésem a nulla alatt volt valahol, a végén a pszichiátrián kötöttem ki depresszióval, nem lehet csak úgy egy csapásra elfelejteni az egészet.

2015. ápr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
17-éves voltam mikor megtörtént velem 24-leszek novemberben és még mindig fáj.
2021. márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!