Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit szólnátok, ha egy 15...

Ti mit szólnátok, ha egy 15 éves gyerek teljesen közömbösen azt mondaná nektek, hogy rosszul van a kortársaitól?

Figyelt kérdés

Egy lányról beszélünk. Beszélgettem vele tegnap, és arra terelődött a szó, hogy nem érzi jól magát az iskolában. Mikor megkérdeztem, miért, azt válaszolta, 'mert rettenetesen szánalmasak a mai gyerekek, akik képtelenek elfogadni, hogy ők még gyerekek'.

Ti mit mondtatok volna? Én egyetértettem vele, de ha már itt tartunk, érdekel mások véleménye, vajon tényleg így van-e és miért. Egy kis filozofálás :)

(én sem vagyok olyan idős egyébként, de azért leginkább felnőttek válaszára lennék kíváncsi)



2015. jan. 23. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Most újabban mindegyik ezt szajkózza. Eddig az ment hogy "érettebb vagyok a koromnál" most pedig ez az új duma amit leírtál.
2015. jan. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám. Barátnak nem mondanám, de szoktunk néha beszélni, és tényleg vannak érdekes gondolatai. Ki is lóg a sok birka közül rendesen.
2015. jan. 23. 22:40
 3/13 anonim válasza:
46%
Én gyerek vagyok és lány. Hasonlóan érzek. Rosszul vagyok tőle hogy a velem egyidős lányok arról beszélgetnek hogy melyik pasival feküdtek le éppen.
2015. jan. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan úgy van, ahogy az első válaszoló mondja. Tudjátok, "az átlagember különbnek tartja magát az átlagembernél", a tinikre meg ez hatványozottan igaz. Ez meg ugyanaz a duma.
2015. jan. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha ketten is ezt mondjátok, biztos lehet benne valami, mégsem értek veletek egyet.
2015. jan. 23. 23:23
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Én már nem vagyok gyerek, bőven a húszas éveimet taposom, megjártam egyetemet, gyári munkát is, tehát mondhatni van fogalmam az életről.


Én is kilógtam középiskolában, mert nem érdekelt az alkohol meg a pasizás, bulizás.

Vannak olyan tizenévesek, akiknek kimarad ez a tizenéves kor, és bár még nem felnőttek, sokat kell tanulniuk az életről, de komolyabb a felfogásuk és felelősségteljesebbek is.

Ilyenek mindig is voltak a tizenévesek között, de általában kiközösítik őket, mert ettől szereznek önbizalmat, ha másokat lealacsonyíthatnak saját magukhoz képest.


Akivel beszélgettél, az valószínű átlátja kicsit már érettebb fejjel, hogy a kortársai sok hülyeséget csinálnak, mert azt hiszik, hogy ettől lesznek felnőttek.

2015. jan. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Azt mondanám neki,amit a saját kortársaimnak,akik ilyet mondanának:Nem vagy te egy kicsit beképzelt?


-Gyakorlatilag semmivel sem érhet el többet egy 15 éves egy másik 15 évesnél,ugyanakkor lehet,hogy több lexikális tudással rendelkezik,de ettől ő nem lesz jobb ember.Ugyanis akinek van lexikális tudása,az nem ad jogot arra,hogy felsőbbrendűnek érezze magát,

-Egy 15 éves előtt még csak most kezd kinyílni a világ,sok mindent még csak akkor él át,és lát a valóságban,

-Ekkor kezdenek saját gondolatai kialakulni,

-Egy "nem birka" 15 éves,aki kilóg a sorból,az automatikusan hülyének nézi,lenézi a kortársait,akik nem kérdőjeleznek meg nyilvánosan mindent,


Annak idején én is elcsodálkoztam,hogy atyaisten,senki sem gondol olyan dolgokra,amik komolyabbak kicsit,és senki nem kérdőjelezi meg a világot.Ez alapjaiban rengette meg az én világképem,az én másokról alkotott képem.Ez segített eljutni addig a tudatig,hogy KÜLÖNBÖZÜNK(!),és hogy rengeteg tulajdonságot figyelembe kell venni egy adott embernél.Az általánosítás jellemző a naiv pszichológiára is(ami ebben a formában létezik!),és a tudományos pszichológiára is.De a különbség az,hogy a naiv pszichológia nem vesz számba minden lehetőséget,ugyanakkor a tudományos pszichológián belül megvan a lehetőség az általánosításra az egyes egyedek tulajdonságai alapján.


Aki nem foglalkozott még pszichológiával,az nem tudja,hogy a dolgok kicsit összetettebbek annál,mint amit a hétköznapi ember lát és gondol.Valószínűleg egy hétköznap leforgása alatt a 15 éves felkel,fogat mos,hajat fésül,eszik,iszik,elmegy az iskolába,beszélget,utazik,gondolkozik a világ dolgairól,másokról,önmagáról.Ugyanakkor nem tudja tudatosítani önmagában,hogy a dolgok nem olyan egyszerűek,mint amilyennek látszanak.


A hétköznapi gondolkodásban szerintem érvényesül a szubjektív nézet,és az objektivitás gyakran kimarad,ami pedig alapjában véve fontos lenne.Egy embert megismerhetsz,de attól még nem ismered az összes többit.


Ettől a 15 évestől azért meglehetne kérdezni,hogy szerinte minden csak fekete és fehér?Azt válaszolná,hogy nem,dehogy,de ő akkor is így látja a dolgokat,és önmagát.Ez egy kicsit egoista énkép,amikor az ember azt hiszi,hogy ő több másoknál,vagy jobb,vagy többet tud,többet gondolkozik.


Pedig csak egy életszakasz zajlik le,a kamaszkor.Minden életszakasznak megvan a maga sajátossága és rendje,de ugyanakkor nem szabad általánosítani úgy,hogy nem alapozod meg a hipotézisedet.


Egy 15 éves mivel alapozza meg a feltevéseit?Mert még alig van a világról tapasztalata.


Azóta eltelt 4 év,és ebben a 4 évben sokat változott a mentalitásom,gondolkodásom,és úgy gondolom,hogy nem szabad ítélkezni senki felett sem addig,amíg meg nem ismerted saját magad.Elhinni egy adott embernek akkor szabad valamit,HA TE ÖNMAGAD IS megbizonyosodtál róla!És akkor is elég szubjektív marad a véleményed.Ahogy az enyém is szubjektív,ezért nem is kényszerítek senkit arra,hogy az én véleményemet fogadják el.De az enyém legalább biztos alapokon áll.


19/L

2015. jan. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem mondom, hogy nincs igazad, de azért 19 éves létedre, te is eléggé megmondod a véleményed, mintha te jobban tudnád, hiába írod a végére hogy csak saját vélemény.


Nem vagyok biztos benne, hogy az a 15 éves lány a legjobb módon fejezte ki magát, így nem tudjuk pontosan hogy milyen is ő.

De én megjártam azt, hogy nem érzem magam jól az iskolában, és láttam hogy aki nem volt kiközösítve, az tipikus "felnőtt" dolgokat csinált, és az volt a menő.

Feltételezem azóta csak jobban elvadulhattak a tizenévesek, bár ezt nem tudhatom biztosan.


"Egy "nem birka" 15 éves,aki kilóg a sorból,az automatikusan hülyének nézi,lenézi a kortársait,akik nem kérdőjeleznek meg nyilvánosan mindent, "


Engedd már meg annak a kiközösített tininek, hogy butának, vagy legalább szemétnek tartsa a társait, akik kiközösítették, csak azért mert nem csinálja ugyanazt mint a többi. Joga van hozzá. Éretlen vagy nem éretlen korban vannak, kegyetlen dolog kiközösíteni valakit és nem figyelembe venni az érzéseit, erre nem mentség az életkor.

Vagy inkább szeretnéd, hogy elhiggye, hogy tényleg vele van a baj? Nem lexikális tudásról van szó hanem érzelmi intelligenciáról, legalábbis ha jól értelmezem a szituációt.

2015. jan. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan éreztem, annyi különbséggel, hogy már kisiskolásként rosszul éreztem magam a többi gyerek között. Nem szerettem játszani velük, rajzfilmekről beszélgetni, más dolgok érdekeltek, amik őket még nem. Később pedig a középiskolában az összes lány osztálytársam csak ruhákról, sminkről és tv-sorozatokról tudott beszélgetni, ami engem szintén nem érdekelt. Most huszonévesen ehhez képest elég sok ismerősöm és barátom van, akikkel el tudok beszélgetni.
2015. jan. 24. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Semmit nem szólnék, maximum egy félmosollyal nyugtáznám, hogy "értem". Mi is a barátokkal ebben a korban azt hittük mennyivel felnőttebbek meg menőbbek vagyunk a többieknél, és ójaj, mennyire nem volt igaz :D
2015. jan. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!