Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha a tanárom sokat néz/figyel...

Ha a tanárom sokat néz/figyel az jó vagy rossz jel? Többi lent.

Figyelt kérdés

Hetedikes diáklány vagyok, és a magyartanárnőmről van szó. Szorgalmas vagyok, ő a kedvenc tanárnőm, és a magyar (irodalom & nyelvtan) a kedvenc tantárgyam.

Azt vettem észre, hogy óra alatt, amíg magyaráz sokszor figyel engem, sőt olykor csak rám néz és úgy magyaráz.

Szerintetek miért? Kedvel engem? Vagy mi lehet az oka?



2015. jan. 24. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Az alapján amit írsz magadról, valószínűleg látszik rajtad, hogy tényleg tanulni akarsz és érdekel amit mond a tanár.


A tanároknak nem kellemes mikor a kutya se figyel rájuk, és mivel tudja, hogy rád számíthat, ezért fordul feléd sokszor.

A tanár sem egy gép, valószínű szeret tanítani, de falnak beszélni senki nem szeret, kell a közönség.

2015. jan. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de egyébként az ő óráján mindenki nagyon figyel, mert nagyon szigorú. Annyi különbséggel, hogy a 26-ból kb csak 10-et érdekli.
2015. jan. 24. 11:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem meg azért figyel a tanárom ,mert érdekesnek talál,csak nem tudom miért..
2015. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Egy tanár alapvetően két dolog miatt szokott nézni egy diákot: 1. a diák figyel órán, látszik rajta, hogy érdekli. Ezt a tanár is észreveszi, nyilván örül neki, és élvezettel magyaráz neki. 2. a diáknak nagyon nincs ínyére az adott tanóra. Nem figyel órán, beszélget, stb... Szerintem azért ez is fel tud tűnni a tanárnak, még ha nem is szól. Mivel ez már kevésbé tetszik neki, ilyenkor szokott az következni, hogy szúrópróba-szerűen kérdez valamit a gyerektől (aki nagy valószínűséggel nem tudja a helyes választ).

A Te esetben úgy látszik az első variáció a jó megoldás:) Így tovább, a magyar jó tantárgy! 14/L

2015. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!