Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ma kell válaszlevelet küldenem...

Ma kell válaszlevelet küldenem, mit írhatnék erre?

Figyelt kérdés

Nos, egy nem rég érettségizett leány kérné segítőkész emberek tanácsát, mert őszintén szólva nem igazán tudom, hogy hogyan reagálhatnék erre helyesen.

Bizonyos szükséges tisztázások végett néhány hónapja felvettem a kapcsolatot a volt, középiskolai osztályfőnökömmel, kisebb nagyobb sikerrel a célt illetően. Szóba került egy esetleges osztálytalálkozó egyebek mellett. Röviden annyit fűznék hozzá, hogy nem fogadott be a 8 osztályos közösség 9.-ben, rengeteg kellemetlenség ért és az önbizalmam is jelentősen megsínylette..stb. Így többek közt megírtam neki, hogy nagy valószínűséggel nem fogok elmenni, egyébként sem tartom velük a kapcsolatot és fordítva, remélem megérti a döntésem okát. Valamint udvariasan érdeklődtem az új hivatása felől.( Karácsony előtt néhány nappal küldtem el). Egy hónappal később jött levél, hogy nem szeretne kapkodva írni, a vizsgáira kellett készülnie és megszerezte a hiányzó diplomáját sikeresen, valamint nagy tervei vannak a társadalmi kapcsolatai újjá építését illetően, jelenleg pedig csak ennyire futja az idejéből. Gondoltam, ez nem igényel választ, elég hosszú levelet írtam, természetesen megvárom, amíg lesz ideje. Így is kezdtem már kellemetlenül érzeni magam, hogy én milyen bő tartalmú leveleket írok és csak tőmondatok érkeznek vissza, ennek így semmi értelme, egyébként sem értette meg a sérelmeket, természetesem senkit nem neveztem meg, mert tekintettel voltam rá és a többiekkel való kapcsolatára. Komolyan csoda volt, hogy letudtam érettségizni...

Most, március vége felé kaptam késő éjjel egy levelet ( nem kapcsoltam ki a készüléket és felriasztott a jelző) tőle:

Azt írta, hogy jól elmaradt a találkozó, valamint 2 soron keresztül azt firtatta, hogy a volt társam min sértődött meg és hogy hova jár egyetemre. Aztán az utolsó sorban érdeklődött a felvételimmel kapcsolatban.


Nem értem, egyáltalán nem reagált az előző levelemre és azt pláne nem értem, hogy miért írta le ezt nekem a volt oszt.társamról meg a találkozóról, mikor jeleztem, hogy nem szeretnék elmenni. A véleményem érdekli vagy pedig nem kapta meg a karácsonyi üzenetem?

Őszintén nem értem ezt a férfit és nem igazán szeretnék már ebbe több energiát fektetni..

A másik probléma, hogy nem adtam be a felvételim, mert nem tudtam elhatározni magam és mint ahogyan az ilyenkor lenni szokott, az utolsó pillanatban mégis megállapodtam egy szaknál, aztán szépen lekéstem a 9000 Ft utalási határidejét, ugyanis megfeledkeztem arról, hogy a hétvégei utalás hétköznap érkezne meg a fogadó félnek. Szégyenlem magam emiatt, de jobb is, amiét így alakult, hosszú lenne ennek a kifejtése..

Lódítsak? Ne foglalkozzak vele és találjak ki valamit?

Vagy engedjem a bizalmamba? Nem tudom, mit tehetnék, van, amibe jobb, ha nem látnak bele egyes emberek..de nem szívesen hazudok.

2014-ben fejeztem be a gimnáziumot és ugyan felvettek tavaly, de olyan szakot választottam akkor, amit nem gondoltam át alaposan bizonyos szempontok figyelembevétele alapján és ez így olyan kínos.


A találkozóval kapcsolatban pedig sejtem, hogy miért maradt el. Nem volt egy közkedveltségnek örvendő pedagógus a saját osztálya körében sem, persze akadtak bőven azért, akik kedvelték.


Mit tegyek?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2015. márc. 22. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Tul hosszu, nem olvastam el
2015. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kiscsillag, ezzel a rendkívüli hozzászólásoddal csak magadat hoztad igen kínos helyzetbe. Megértem, hogy meghaladja az értelmi képességed a szöveg tartalmi értelmezése, de ezt nem kellene hirdetni. :(
2015. márc. 22. 17:03
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Írd le rövidebben,és felfogjuk
2015. márc. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Feljött a szellemi sérült,arctalan, provokálási kényszerben szenvedő csőcselék? :)

Drága, ez már nagyon fárasztó....

A frusztrációd pedig ne itt vezesd le, hanem a tükörképed előtt :)!

2015. márc. 22. 17:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem válaszolsz a levelire, akkor egy idő után felfogja és megérti, hogy nem akarsz vele levelezőviszonyban lenni.
2015. márc. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Egyébként nem értem, mi a problémád: végülis te kezdted el vele a levelezést, hogy kifejtsd neki bizonyos lelki problémáidat, most meg le akarod rázni.
2015. márc. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem lerázni szeretném, csak már fárasztók ezek a dilemmák, nem értem őt. Ezzel én olyan visszjelzest kaptam, hogy nem olvasta a korábbi levelemet.

Egyébként nem ezt kérdeztem, hanem azt, hogy megírjam e neki ezek utan a felvételis dolgot őszintén, vagy sem.

2015. márc. 22. 17:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ha nem akarsz további levelezést vele, akkor ne írj semmit, mert ezzel csak bátorítanád a további levelezésre.
2015. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én elolvastam, de elég nagy káosz az egész.
2015. márc. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező: Nekem nincs semmi baja a tükörképemnek,azon kívül hogy sápadt vagyok ,mert nagyon fehér a bőröm.
2015. márc. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!