Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van közetek olyan, akit...

Van közetek olyan, akit általános iskolában 8 éven át rendszeresen megvertek? Miért? Hogyan dolgoztátok ezt fel?

Figyelt kérdés

A napokban szállok fel a buszra, már a buszon volt a volt iskolatársam egy haverjával (természetesen egyikkel se vagyok még köszönő viszonyban se), meglátott engem, majd így szól a haverjához:

"Én ezt a kölyköt általánosban össze-vissza vertem..."

Mire hazaértem konkrétan sírva fakadtam ennek hallatán. Ráadásul már a buszon is elkezdtem könnyezni magamban.

Továbbá volt olyan eset is, amikor elszedték a zsebpénzemet (olyan 2 éven keresztül minden nap).

Egyszerűen sosem értettem, hogy egyesek hogy lehetnek verekedősek, agresszívak, ráadásul ez kíséri végig az életüket, s bár a stílusuk változik bizonyos szempontokból, valahol a dolok legmélyén ugyanaz a verekedős, agresszív, kötekedő gyökér marad.

21 éves koromra ez nagyon sok olykor negatív dolgokat is képes felidézni, szinte képtelen vagyok benne logikát találni, hogy egyáltalán én is hogy hagyhattam magam ennyire, meg hogyan érdemelhettem ezt az élettől. Visszagondolva úgy látom, hogy az ilyen esetekre szinte gyerekfejjel nem is voltam felkészülve.

21/F



2015. márc. 25. 21:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hali! 14 éves vagyok és engem is sokszor vernek. Túlsúlyos is vagyok ez még rátesz egy lapáttal. De már csak 2 hónap és vége. A felvételim jó lett, megbukni nem fogok. Feldolgozni úgy dolgozom fel hogy nagyívben leszarom. Egyszer visszaütöttem azért meg én voltam a hibás és még jobban merúgdostak... Na mindegy. 2 hónap és vége. Neked is azt ajánlom, hogy gondold azt hogy ez a múlt és foglalkozz azzal ami van :)
2015. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 MacsoFavago ***** válasza:
11%
Az a helyzet, hogy én általános iskolába nem fiúkat vertem, hanem lányokat hágtam meg az öltözőben/szekrényben/tanári asztal alatt. DE egyszer rajta kapott az egyik portás és szét csaptam. Azóta minden nap amikor bementem az épületbe 7:44-re már a padomon volt a kajája és a fizetése fele. Fosott tőlem nagyon. Másokat nem vertem.
2015. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Szia

en ugyan lany vagyok,de ezzeket a fiukat en sem ertem.Kivulallokent talan azt mondanam,hogy sok oka lehet hogy miert pont te...

-hagytad magad

-nem voltal szimpatikus

-nem volt sok baratod

sok ilyen van,de ez egy ocsmany viselkedes es a tanarok figyelmetlensege is mert nem tesznek semmit.

sajnalom ami veled tortent de tedd tul magad rajta es max ha legkozelebb hallasz ilyet annak a szajabol aki megvert kerdezd meg tolle,hogy hogy lehet erre ilyen buszke???

tanulj meg verekedni majd kapd el oket egyesevel az utcan vagy tenyleg felejcsd el

2015. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Engemis sokan megakartak verni általánosban de leszáltak rólam mert visszaütötem aztán általában mindig az sírt akitámadt aztán még ő hozzta a szüleit lol. Nem kellett volna hagyni magad úgy megvered mind egy bokszzsákot békén hagynak de mondjuk nem tudom te mire lettél volna képes de én megtudtam magam védeni azzal hogy én vertem meg.
2015. márc. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A 4. Válaszoló vagyok de am én sem értem ezeket akik mindig megakartak verni másokat. Hogy mire volt jó semmire szánalmas van olyan is aki nagyobb volt nálam általánosba megvert ma meg láttom hogy egy kőműves lett belőle mindig elmosolyodom hogy ennyi lett belőle de meg is érdemli.
2015. márc. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem vertek meg, talán azért mert, lány vagyok.

Egy-két idősebb kisebbségi párszor megpróbálta mondjuk, de mindig bezártam magam a WC-be, vagy ha iskola után akartak, gyorsan kisprinteltem a buszmegállóba a felnőttek közé, szerencsére városban tanultam, és busszal mentem haza mindig a faluba. Az esernyőmet tudták elcsípni, azt eltörték(többet is), vagy az innivalómat tudták kihúzni a táskám oldalából.

Amúgy engem inkább lelkileg terrorizáltak, mert én voltam a legokosabb az osztályban(nem csak a kisebbségiek, hanem jóformán az összes osztálytársam). Nem értem, miért fájt ez nekik.

2015. márc. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Velem ez történt. Lány vagyok de fiúk vertek meg többször, a lányok csak röhögtek rajtam és csúfoltak. Az okok: nem voltam gazdag,nagyon sovány voltam és nem voltam szép és én voltam a legjobb tanuló az évfolyamon. Volt, hogy 2 éven át nem szólaltam meg az iskolában, csak amikor a tanár órán kérdezett.

A tanárok és a szüleim is egyformán leszarták a dolgot, így csak azt tehettem hogy még jobban tanultam, hogy jó középiskolába mehessek másik városba és aztán majd jó egyetemre, ami meg is történt. Most 24 éves vagyok és azt hiszem, túltettem magam rajta. Ebben mondjuk sokat segített az, hogy amikor a szüleimet meglátogatom, gyakran látom a régi osztálytársaimat. Ott ragadtak a kisvárosban, ki vannak közvetítve dolgozni, a lányok elhíztak. Már nem ismernek fel.

2015. márc. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 hugyosgalacsin ***** válasza:
100%
engem nem próbáltak megverni, a konfliktusokat szavakkal sikerült elintéznem mindig, de ha meg próbálták volna biztos kinyomtam volna a szemüket... amúgy meg az ilyen emlékek csak motiváljanak, hogy te legyél több náluk él náluk színesebb életet. Mindig az nevet, aki a végén nevet..
2015. márc. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Elég siralmas,hogy 21 évesen is ugyanaz a frusztrált ember maradtál aki voltál.Hol a fejlődés,miért nem változtál meg?

És hogy válaszoljak is volt egy ilyen ismerősöm.

14-15 éves koráig folyamatosan szopatva volt,akkor már kondizott egy évet.Aztán rákapcsolt és 17 éves korára 190 magas és 100 kilóra edzette és ette magát.

itt már nem sokan mertek kekeckedni vele.Majd egyik napról a másikra abbahagyta a kondit és elkezdett thai boxolni.21 évesen már ismert kidobó volt,közben folytatta a sulit is és nem sokan mertek volna ujjat húzni.Szóval ne pityeregjél mint egy kislány,hanem ha zavar az ami vagy,akkor változz meg vérrel verejtékkel,fájdalommal.Ehhez viszont ki kell lépned a kényelmes kis komfort zónádból.De itt egy másik sorstársad aki nem hagyta annyiban a kiskori dolgokat-

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak_..

2015. márc. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%
Elég furcsa hogy sok év után még mindig nem tetted túl magadat ezen. Egyedül te oldhatod meg ezt a problémát. Vagy megvered mindet vagy elfelejted.
2015. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!