Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Melyiknek érdemes tanulni?...

Melyiknek érdemes tanulni? (ügyvédnek, vagy építészmérnöknek)?!

Figyelt kérdés

2015. ápr. 23. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Faterom építészmérnök, én mégis az ügyvédre szavaznék ebben az országban...
2015. ápr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédnek nincs sok értelme, annyi van belőlük, mint a szemét és munkát is csak úgy kapsz, ha szerencséd van, vagy megöröklöd valakitől :P
2015. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
építészmérnök jobb?
2015. ápr. 23. 11:16
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Annyira más a két munka... Azt kellene eldönteni, mivel szeretnél foglalkozni? Mit szeretsz?

Ha szeretsz jogi ügyeket feltárni, átgondolni, jogszerű megoldást adni a vitás és egyéb ügyekre - jogot tanulj.

Ha szeretsz RAJZOLNI - ez fontos, az építész kifejező nyelve a rajz, a szabadkézi rajz, függetlenül attól, hogy a tervek feldolgozása számítógéppel történik. Az álmodozás, a tervezés rajzban történik. És szereted a geometriát is - építészet tanulj.

Nem abból kell kiindulni, miből mennyi van (mindkettőből sok van) és mennyit keres. Mert azzal jó, "érdemes" foglalkozni, amit szeret az ember, egyébként hiába keres sokat, megkeseríti az életét.

2015. ápr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazság az hogy mindkettő érdekel,szeretek tervezni,és az igazság kiderítése is érdekel.

De ha mindkettőt elvégzem,foglalkozhatok mindkettő üggyel?

2015. ápr. 23. 11:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyat aki kitűnővel végzett Építészmérnökként és megmondták neki egy nagyobb cégnél ha befizet X millát azt hiszem 8-at akkor szállhat be. Az illető berágott a szakmára és inkább csinált egy netes fordítós vállalkozást ami bejött neki. De ne legyen igazam és remélem ez szélsőséges példa én is imádom az építészetet, bár nem vittem tovább Édesapám szakmáját, én nyomdaiparban vagyok.
2015. ápr. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
ügyvéd. én nem rég tanultam építészmérnökin. szívás az egész. tök szubjektiv a tervek megitélése. az embert kizsigerelik. az építőipar pang. a legtöbben irodai munkások építész diplomával és terveket rendeznek telefonálgatnak szóval a c*gány munkát végzik.
2015. ápr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Ha választási lehetőségem lenne orvosnak mennék. Bármilyen felelősség csak elvileg van (Vannak "városi legendák" arról, hogy orvos a műtőasztalon szándékosan megölt valakit, az eljárás és a jelképes büntetés alatt végig dolgozott).

Ha legálisan akar sokat keresni kimegy külföldre, ha nem, akkormeg a betegeket zsarolja ("hálapénz")

2015. ápr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább építőmérnök, építészmérnökből telített a piac.
2015. ápr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
A szememben az ügyvéd egy senki, soha nem mennék el a jogot felhasználva végighazudozni az életem.
2015. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!