Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit kellett volna reagálnom?

Mit kellett volna reagálnom?

Figyelt kérdés

Kémiából akarok jövőre emeltezni, járok különtanárhoz, mert emelten finoman szólva is bukdácsolok.

Előről kezdtük a különtanárommal az anyagot, 50 feladatot csinálok hetente. Már úgy érzem sokat fejlődtem és nyáron intenzíven nyomatom és szerintem jó leszek.

A tanárnőm (emelten, suliban) kérdőre volt egy vagy két hónapja, hogy miért vagyok ilyen béna. Megmondtam neki, hogy később kezdtem el intenzíven kémiázni mint a többiek, (ők 8.óta) és nyáron be fogom hozni a csoportot és megütöm a mércét.

Ma bejött órára és előadta, hogy az idei emeltek milyen nehezek voltak meg minden. Ma a legjobb tanulóra is ráförmedt egy apró hibáért. Megcsináltunk egy emeltes feladatot, amin annyit értem el (pontban) mint a többség a csoportból. Mindenkiét megnézte, láthatta is.

De elakadtam az egyik pH-s feladatnál, amit nem értek, és nagyon durván megkérdezte mindenki előtt, hogy miért vagyok itt.

Óra után, meg odahívott és lenéző és megalázó módon egy évfolyamtársam előtt megkért, hogy hagyjam ott az emeltet, mert hogy úgysem fogok tudni érettségizni és egyáltalán mit akarok én ennyi ésszel. És azt mondta, hogy hiába járok tanárhoz, ha nem vagyok rá képes menjek el.

Eddig is butábbnak éreztem magam a többieknék, de ez nagyon szíven ütött. A gimibe is várólistán jutottam be éppen hogy, napi + 2 óra tanulás mellett csak a felvételire (még 6.ban). A lelkemet is kidolgoztam kémiából , de a tanár a legjobbak szintjén magyaráz, akik már előrébb járnak különórán. Gyakran nem értek semmit, és otthon próbálom fölfogni. Az osztálytársaim, akikkel egy kémiára járok, már nem magyaráznak el semmit és lenéznek, hogy nem tudom. Soha nem lehet mondani, hogy nem tanulok, mert mindig csinálom. Rengeteget és már teljesen kivagyok évvégére, erre most még belém is rúgnak. Nagyon félek, hogy igaza van, és nem leszek képes bejutni egyetemre. Nagyon megalázó volt az egész.

Nem is értem, milyen válaszokat várok, csak össze vagyok zavarodva. Az emeltet le akarom adni jövőre, és a különórán behozni mindent és kétszer annyit tanulni, de úgy érzem nem bírom. Nem tudom, hogy mit csináljak.

Elnézést, ha hosszú lett, köszönöm annak, aki végigolvassa.

17/L



2015. máj. 18. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én végigolvastam, és sajnálom, hogy ilyen emberekkel, és egy magát pedagógusnak nevező valakivel vagy körülvéve.

Attól, mert nem vagy olyan jó, mint a többiek, ne keseredj el! Főleg, ha - ahogy mondod is - ők nagy előnnyel indultak. Aztán arra is gondolj, hogy te lehet másban jeleskedsz, másban sokkal jobb vagy. Nyilván, ez az alaphelyzetet nem oldja meg. Viszont miért kell pont a kémia? Milyen szakra és melyik egyetemre akarsz menni?

Én a helyedben otthagynám a fakultációt és teljesen külön készülnék fel az emeltre. Esetleg a suliban egy másik kémia tanár segítségével - feltéve, ha vállal stb . Neki elmagyarázhatod, hogy a többiekkel nem tudtad tartani a lépést, mert eleve hátrányos helyzetből indultál, és emiatt 1. mindig szorongtál és nem tudtad úgy megérteni a dolgokat 2. őket sem akarod akadályozni 3. a tnőt sem terhelni. Fontos, hogy ilyen esetben még véletlenül se szidd a faktot tartó csodatanárt.


Sok sikert és ha úgy érzed,hogy képes vagy rá, bizonyítsd is be!


(Ha viszont kétségeid vannak ,és tényleg nem nagyon megy, akkor válassz valami mást! Lehet nem ez a "te utad")

2015. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2015. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat. :) A 2. nagyon jól esett, köszönöm :)

1. neked is! :) ELTE-Biológia szak. Nem kell hozzá kémia emelt érettségi, de a tudása meg kell, mert anélkül hamar kiesel, ha bejutsz (egy egyetemista lány mondta nekem) és számoltam, és ha megkapnám a + pontokat az emelt érettségire, nagyesélyel bejutok, ha nem változtatnak törvényt és nem szúrok el nagyon valamit. :)

Igazából gondolkodtam, és nevetségesen hangozhat, de szeretném leadni a faktot, és a kémia érettségin megmutatni, hogy képes vagyok rá! :)

2015. máj. 18. 18:50
 4/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Igazán nincs mit.

Szerintem teljesen érthető, hogy meg akarod mutatni.Én drukkolok neked. A kívánt pontokat nyelvvizsgával stb. nem tudnád megszerezni?

Amúgy én pont fordított helyzetben vagyok... a tanárok odavannak, hogy milyen jók a képességeim (humán szak), de szerintem elég erősen eltúlozzák a dolgokat. Persze a csoporttársak épp strébernek hisznek, és az eredményeimet szerintük csak állandó magolással érem el. Igazából szerintem egyik félnek sincs igaza, kb sosem tanulok, de nem hinném, hogy olyan nagy zseni vagyok, mint amilyennek olykor beállítanak. Elég nyomasztó. Főleg, hogy tökre máshogy gondolkodom, mint a nagy átlag. Valahogy sosem sikerül beállnom a sorba, pedig nagyon szeretnék. 25.l

2015. máj. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es: Szerintem azért a tanárok meg tudják ítélni a dolgokat és erre büszke lehetsz, hogy nem nagyon kell tanulnod a jó jegyért :)

Általánosban engem is strébernek hívtak (egy gúnynév a 543-ból) az nem zavart.

De nagyon rossz érzés, hogy butábbnak érzem magam másoknál. Az osztályfőnököm meg tavalyig, amíg nem jöttek az emeltek, félévkor és évvégén sorrendbe rakta a bizonyítványunkat és hangosan mondta, hogy ki hányadik az osztályból. Mondanom sem kell, örültem ha 5 embert megelőztem (32 fő) És nagyon rossz úgy a helyedre menni, hogy a többiek szánakozva néznek.

2015. máj. 18. 20:26
 6/8 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Nincs mit :) Kitartás és mutasd meg nekik! :D
2015. máj. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Remélem sikerül :D :)
2015. máj. 19. 16:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a tanarod marha bunko volt veled, mert ha ltja h mennyi munkat es energiat fektetsz a kemiaba akk h jon o ahhoz h beledrugjon es megalazzon? A tobbiek elonnyel indultak de ha leadod a faktot es egyedul felkeszulsz akk talan a stressz is elmulhat es nem kell a tanar irritalo viselkedeset turnod
2015. máj. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!