Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg furcsa, hogy néha...

Tényleg furcsa, hogy néha találkozok az egyik volt tanárommal?

Figyelt kérdés

Én 18 éves lány vagyok, ő férfi, 55 körül.

Általános suliban tanított. Kb. 12-13 voltam, szétment a szüleim házassága, minden koász volt körülöttem, magamat hibáztattam, és nagy sokat segített, rengeteg mindent neki köszönhetek.

Sokat beszélgettem vele, nagyon közelt állt hozzám.


Azután elballagtam, kb. 17 éves kormig nem beszéltem vele, csak pár percet, ha összefutottunk. Aztán megint sok minden történt, midnen káosz volt, és pont találkoztam vele, mert a volt sulimnál volt dologom.

Beszéltem vele, látta, hogy nincs minden rendben, mondta, hogy beszélgessünk, igyunk meg egy kávét.


Azóta néha találkozok vele, volt, hogy 1 hónap telt el 2 alkalom közt, de volt, hogy majdnem 3. Általában megiszunk egy kávét, beszélgetünk, és ennyi.


Van felesége (akit ismerek), 2 felnőtt gyereke.

És nekem SEMMI hátsó szándékom nincs, és neki tudom, hogy neki se.


Felnézek rá, nyilván szeretem, de nem ÚGY, inkább, mint valami 'mentort', vagy nem tudom. Általában én beszélek, ő meg meghallgat, tanácsokat ad. Nyilván ő is mesél, de nem a saját problémáiról, inkább csak történeteket.



Amikor az egyik barátnőm ezt megtudta (nem titok, de nem is mesélem el mindenkinek), nagyon furcsának tartotta..


Tényleg ennyire furcsa? Kérlek nyugatassatok meg, hogy nincs ezzel semmi baj :D


2015. máj. 25. 00:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez normalis, sot .. eleg jo dolognak tartom!:)
2015. máj. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Hát szerintem is kicsit furcsa... Ha tényleg ilyen lelkiismeretes a munkáját tekintve, akkor emelem a kalapom előtte, de az, hogy nős és első alkalommal nem mozdul rád, még nem jelenti azt, hogy nincs semmi hátsó szándéka. Régen olvastam egy interjút egy pedofil általános iskolás tanárról, aki direkt olyan diákokat környékezett meg, akikről tudta, hogy otthon nincsenek rendben a dolgok, mert így otthon nem fog a szülőknek feltűnni semmi, és a diákjai is támogatást kerestek valakitől.


Szóval azért járj nyitott szemmel, de tényleg, ha később se merül fel semmi, akkor minden tiszteletem az övé.

2015. máj. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Ő egy nagyon jó ember, nekem ebből ez jött le.

Nincs ebben semmi furcsa.

Ettől függetlenül azért járj nyitott szemmel,az ördög sohasem alszik...

2015. máj. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
A legtöbb tanár (a tapasztalatom) szarik rá, mi van a tanítványaival, de ismerősi körömben is vannak, akik így évek múltán is tartják a kapcsolatot, szóval nincs ebben semmi különös.
2015. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

Mindenkit felpontoztam.


Nem tudom, 6 év alatt, amióta ismerem egyszer sem tett egyetlen félreérthető megjegyzést sem, de igazatok van, az örög nem alszik, nyilván ha bármi ilyet is észlelnék, akkor utána megtartnám a 10 lépés távolságot.

2015. máj. 25. 18:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy köszönés belefér,ha esetleg bármi is lenne,de több azután már nem.Nem is szabad olyankor már nyitni.

De jól figyelj,szerintem amúgy eddig is észrevettem volna,ha lett volna valami.Ennyire vaksi nem lehet senki:DD

2015. máj. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez aranyos story :)

És igen, vannak ilyen lelkiismeretes tanárok/emberek, de sajnos kb 100ból 1 vagy még kevesebb...

Valószínűleg ő is olyan lehet,( bár ez inkább a tanárnőkre jellemző)


Abból a szempontból pedig a barátnőd reakcióját is meg lehet érteni, hogy aki nem ismert soha ilyen tanárt annak kissé furcsán hathat.

Aki viszont ismer(t) hasonlót az egyátalán nem döbben meg, sőt. :)

2015. máj. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!