Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak a "drága"...

Mit csináljak a "drága" osztálytársaimmal?

Figyelt kérdés
Szóval, az osztályban én amolyan különc csodabogár vagyok, aki mindig magányosan olvasgat (osztálytársaim, vagy két éve...pontosabban életükben nem olvastak még könyvet, az egyetlen amit a lányok elolvastak az a Szürke ötven árnyalata, de azt a szennyet én nem mondanám könyvnek), és emiatt totál ki vannak akadva rám, hogy hogyan tudok egy könyvet ilyen élvezettel olvasni. Hát igen volt is egy veszekedésünk, hogy a Harry Potter vagy az Alkonyat a jobb....Mondtam is nekik, hogy egy csaj aki nem tud dönteni a nekrofília és az állatszex között az nem könyv, sem film (igaz ezt a könyvet se olvasták el, én igen, de már rettentően bánom), ők meg csak annyit vágtak vissza, hogy a Harry Potternek nincs valóságalapja (mert komolyan ők elhiszik, hogy a semmiből csillámvámpírok ugrálnak majd elő vagy mi?), na de nem is ez az érdekes, hanem az is inkább feldühített, mikor kijelentettem, hogy önkéntesként csatlakozni szeretnék a Vörös kereszthez, vagy egy állatmenhelyhez. Gondoltam ez tök jó, mivel szeretek segíteni másokon (ezen felül tartok is egy kicsit az emberektől), de erre is csak olyan válaszokat kaptam, hogy majd rámsóznak valami vén fószert, meg rühes leszek...na erre mondhattam akármit, általában kiforgatják szavaim...Tudtok esetleg valami jó visszavágást ezekre? Nem vagyok a szavak embere, gondoltam jobb lenne itthon kitalálni valamit, mint ott rögtönözni (egyébként keveset beszélek, ezért is ilyenek velem. Legalábbis ezt mondják.) Vagy úgy általánosságban, mit szóljak vissza nekik? Már elegem van, hogy két éve piszkálnak (igen vannak sokkal durvábbak is) és eddig tűrtem, de már nem tudok mit tenni, és nem akarok még két ilyen évet, bár az utóbbi pár napban visszafogták magukat, nem kezdek el inkább reménykedni.

2015. máj. 28. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Ne torodj veluk, es idovel megfogjak unni😊 Kitartast neked!
2015. máj. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Semmit nem kell velük csinálnod. Légy kicsit kevésbé lekezelő velük, ők mással töltik az idejüket, nem szeretnek annyira olvasni. Ez olyan, mint hogy ha valaki nem szereti a paradicsomot, ő sem kezd el veled veszekedni, hogy a paparika jobb...


Elég támadóan állsz az emberekhez, ami azért lehet, mert - ahogy írtad - tartasz is tőlük. Ezt a félelmet próbáld meg fokozatosan lekűzdeni, és ne visszavágni, visszaszólni akarj, hanem próbálj beszélgetést kezdeményezni. Normálisak csak a diliházban nincsenek, 1-2 embert biztosan találsz, akivel jól megértitek egymást. Főleg így tanév végén, amikor már senki nem tanul, viszont vannak jófajta közösségi programok, esetleg osztálykirándulás, stb. Sok sikert :)

2015. máj. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ne válaszolj vissza, azzal jobban felidegesíted őket


egyébként olvastad az Alkonyatot? a könyv szerintem nem rossz, a második részt leszámítva egész jó, mindezt úgy mondom, hogy imádom a Harry Pottert

2015. máj. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Anno én is a piszkálódások középpontjában álltam de aztán elkezdtem elengedni a fülem mellett őket.

És senkinek nem mondtam el semmit mert akármit is mondtam volna én sosem lettem volna elég jó nekik.

Az ilyen kamaszkori klikkekben lévő csajoknak kell a falkaszellem meg egy valaki, akibe belerúghatnak.

Viszont ha nincs reakció akkor az nem olyan élvezetes.


Ne foglalkozz velük, ha azért piszkálnak mert sokat olvasol akkor elég annyit mondani, hogy amíg ezzel másnak nem okozol problémát addig hadd legyen a te dolgod te sem foglalkozol azzal, hogy más mit csinál. Te ezt szereted és nem vagytok egyformák ha ez nekik nem tetszik az már nagyon nem a te problémád de nem is érdekel. Ennyi.


Mellesleg én pont azon szoktam dühöngeni, amikor valaki kinyitja a száját és üvölt róla a tuskóság mert életében nem olvasott el egy könyvet, nem tud helyesen beszélni, nem tudja kifejezni magát mert nincs szókincse.

A legszomorúbb az, hogy ez azokra is jellemző, akik nyilvánosság előtt beszélnek.

Figyeld meg pl. a szóvivőket a tv-ben: szinte egyik sem használja a -ban, -ben végződést! Csak -ba, be...és ezeknek van diplomájuk!

Ha rajtam állna, mind az érettségi bizonyítvány, mind a diploma kiadásának a feltétele lenne a helyesírás és a helyes beszéd! Ez a minimum!


Szóval ne akard megértetni magad ilyen felszínes tyúkokkal végül is nem lesztek mindig együtt ballagás után talán sosem látod őket viszont.

Azon meg felesleges vitatkozni, hogy melyik könyv a jobb mert ugye ízlések és pofonok....elég lezárni annyival, hogy neked ez meg az jobban tetszett de a másik sem rossz.

Ne hagyd, hogy belehúzzanak a vitákba fontold meg kétszer is mielőtt reagálsz valamire.

Egyébként meg ha már sokat olvasol, ami nagyon jó dolog akkor kalandozz el a komolyabb könyvek felé is pl. magyar írók műveit is olvasgasd vagy ismeretterjesztőket, életrajzokat ilyeneket.

Előbb-utóbb meg lesz az eredménye.

Az olvasás fejleszti a fantáziát, az érzelmi világot, segít megérteni az embereket, fejleszti a kifejező képességet, a helyes írást sok mindent.


Én így mentem át néhány tantárgyból. Én is egy kuka voltam sokáig de egy töri felelésnél elmondtam 5 mondatban azt, amit egyben is el lehetett volna mondani.

Mondta is a tanárnőm, hogy remekül elmondtam a nagy semmit ezért ad egy kettest:)


Szóval ha visszafogták magukat akkor te is hagyd rájuk.

Mosolyodj, tartsd meg magadnak a gondolataidat, terveidet, a kommunikációt csökkentsd a minimumra ha ugratnak max. vágj egy pofát és vigyorogj rájuk egy kissé lefáradtan abból venni fogják az adást, hogy fárasztóak.

Ha nem vágsz vissza akkor nem tudnak, mibe kapaszkodni.

Ha folyton leoltod őket az csak olaj a tűzre meg a nyomorult kis büszkeségükre. Akit nem lehet piszkálni és belerángatni egy vitába azt végül békén hagyják még ha nem is kedvelik meg.

2015. máj. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Harry Potter sem egy jó választás-szerintem.


Miért kell bármit is reklámozni a terveidből? Ha segíteni akarsz az embereknek, Azt nem csak a Vöröskereszt bevált sémáinál tudod tenni, hanem bárhol.

2015. máj. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én őszintén szólva nem értelek téged. Túl komolyan veszed ezt az egészet szerintem. Ha tudod, hogy beszólnak, piszkálnak akkor miért reklámozod ezeket a dolgokat? Számukra tulajdonképpen ez csak egy provokáció. Ha szeretnél önkénteskedni meg segíteni másokon, akkor tedd meg, de szerintem ezt rosszul kezeled. Nem kell beharangozni mindenki előtt, így olyan mintha csak a dicséret miatt csinálnád. Olyan érzésem van, mintha "feljebbvalónak" éreznéd magadat. Lehet, hogy értelmesebb, érettebb vagy náluk, de szerintem ha te ezt ki is hangsúlyozod, akkor ők persze, hogy beléd kötnek. Azt sem hiszem, hogy olyan nagy büszkeség, ha valaki olvas. Nyilván az olvasás egy nagyon hasznos dolog és rengeteg területet fejleszt, de attól, hogy valaki nem szeret olvasni vagy esetleg más témájú könyveket olvas mint te, attól még nem lesz kevesebb vagy nem lesz hülye. Mindenkinek más az ízlése meg úgy egyáltalán neked nem mindegy, hogy ki mit olvas...Ha neked nem tetszik, akkor te nem olvasod el ennyi. Meg lehet róla a véleményed, meg is oszthatod velük, de ha így állsz hozzájuk, akkor ne csodálkozz, ha nem vagy a szívük csücske... Szerintem simán lehetne velük egy jó vagy legalább egy közömbös kapcsolatod is. Én is imádtam olvasni (most is szoktam, de már nem olyan rendszerességgel mint régebben), jó tanuló voltam és alapból olyan "jó kislány", aki nem tesz rossz fát a tűzre, a legjobb barátnőm pedig egy kb. hármas átlaggal rendelkező, nagyszájú és rendetlen lány volt, akinek szerintem sosem láttam könyvet a kezében. Teljesen jól megvoltunk egymással. Nem azt mondom, hogy neked is így kellene csinálnod, ha nem kedveled őket és nem szeretnél közelebb kerülni hozzájuk akkor nem kötelező barátkoznod velük, viszont szerintem ha kicsit "visszavennél" és nem lennél ennyire előítéletes, akkor ők sem bántanának ennyit.
2015. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na végre gép közelébe kerültem:)

Először is, nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!!


1.: Köszi, próbálok nem figyelni rájuk, háát izéé...nem sok sikerrel, mert képes vagyok a legkisebb dologgal is órákig foglalkozni, aami nem túl jó....de ez van, majd még úgyis változni fogok az évek alatt:)


2.: Szerintem inkább ők néznek le engem, de persze tudom, hogy erről csak én tehetek, mivel rettentően elutasító vagyok, tudom, hogy nem vagyok tökéletes, és nem tuddom általánosban is ilyenek voltak az o.társaim, és kialakult erről egy vélemény sajnos. Igen tudom, nem arról beszélek, hogy ki milyen könyvet szeret, csak az, ha lesz*rozza (igen ezt is mondta rá) amiket én szeretek, akkor tőlem ne várják, hogy ódákat zengjek az ő szeretetüknek tárgyáról, amiket ráadásul nem is bírok, de nem ez a lényeg, csináltak ennél durvábbakat is. Jaj és a lenézésrről egy példa szóval: elkérték a házimat, én meg kicsit talán gorombábban válaszoltam a kelleténél, a stressz miatt, meg amiatt, hogy már vagy ezredjére tőlem kérik...szóval mondtam, hogy biztos ti is meg tudnátok csinálni, nem értem miért nem, és csak annyit választ kaptam, hogy ha másra nem legalább erre legyek már jó..azért kicsit rosszul esett, de nem tettem szóvá. Hát igen, van egy kis szociális fóbiám, és segíteni is akarok az embereken...ördögi kör.


3.: Igen olvastam a könyveket, de úgy igazán az utolsó akasztott ki, amiben pedofília is volt(lásd: Jacob+ Bella újszülött! gyereke(nem emlékszek a nevére...sorry). Jaa próbálok nem szólni, de akkor elkezdenek csapkodni, szóval vagy rájukszólok, hogy hagyják abba, vagy próbálok valami vicceset, ami nem mindig jön be...


4.: Nem csak ezért piszkálnak, hanem azért mert nem beszélék, legalábbis ezt mondják. A könyv vitás csak egy példa volt, hogy azért kulttúráltabban is le lehet szólni valamit, dee legalább ne így mert én ezen nőttem fel, a gyerekkoromat azért nem kéne leszólni...Olvasok természetesen más könyveket is, mint a Bánk bán, Az Apostol (tudom, ezek kötelezők, de imádtam olvasni őket) Meg most, totál sci-fi és fantasy mániás vagyok, de nem vetem meg a komolyabb, filozofikus műveket sem, sőt! Az osztályból meg szinte csak én szoktam olvasni, és igen tudom nem lehet megváltoztatni őket...sajnos. Az a -ba, -be-s dolog engem is ki tud űzni a világból, nem azt mondom, hogy nyelvtani zseni vagyok, de könyörgöm! Ezt mindenkinek tudnia kell!! Tudom, hogy izlések és pofonok, de miért állandóan az én izlésemről faggatnak, mikor gondolom nekik is van?! Hát igen, most már talán kezdhetek reeménykedni, hisz békén hagynak, ha hozzám is szólnak az kedvesebben van...Lehet hogy tudom is az okát, ami kicsit kínos, de legalább békénhagynak.:)


5.: Azért mondtam el nekik, mert megkérdezték, hogy mit akarok csinálni a nyáron, én meg most már próbálok nem olyan bunkó lenni, hogy nem válaszolok. A Harry Pottert meg szeretem, de, mint írtam is, nem ez az egyetlen amit olvasok, sőt, hetente mást olvasok, próbálok krimit, fantasy-t, sci-fit, és komolyabb műveket is. Az se biztos, hogy a Vörös kereszt lesz, sőt lehet, hogy most ég nem is csatlakozok, csak jó lenne.


6.: Ők kérdezték mit csinálok nyáron, én csak elmondtam, hogy ezeket, nem akarom feljebb valónak tűnni, mert nem bírom a nagyképűeket. Előítéletes sem vagyok, csak az ő stílusukat gyűlölöm, mert mindenkivel tiszteletlenek. Jaj igen, és dicséretet sem várok senkitől, ez csak egy példa volt, ahogy a többi is, dde persze két év alatt sok minden történik, szóval...Azért nem azt mondom van kb. 4 ember, akikkel jjóban vagyok, de ők meg is értik, hogy nem beszélek annyit, ezért nem is erőltetik, amiért nagyon hálás vagyok nekik.


Szóval, mint már mondtam, köszönöm mindenkinek! Már nem él a kérdés, mivel úgy néz ki felhagytak csesztetésemmel, vagy nem tudom, lehet, hogy magukba néztek, ahogy én is, és próbálom én is úgymondd feloldódni, és normálisan, higgadtan válaszolni nekik, ha ők nem is teszik, majd egyszer úgy is jobbak lesznek, vagy, hogy mondjam, szóval kinövik a tini kicsapongásokat. Tudom, hogy nagyon makacs vagyok, és próbálok tenni ellene, köszi a tanácsaitokat, és ment mindenkinek a zöld kéz. Próbálom majd jobban elfogadni őket, és remélem majd közösen düllőre jutunk, hogy békén hagynak, vagy majd valami, én is megpróbálok kedvesebb lenni, és sajnálom, hogy ilyennek tűntem nektek, mert igazán nem akartam, szóval sajnálom...Szóval, most már tényleg nem kell válszolni a kérdésre, mert a gondom azt hiszem megoldódott, még azért hétfőn beszélek velük, de addig is azt hiszem nem tehetek mást!:)

2015. máj. 29. 14:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Általánosban kb velem is ez volt a helyzet. Idiótákkal voltam körülvéve, nem arra értem, hogy idióták, hogy nem olvastak, hanem egyszerűen szar felfogású emberek voltak, akik nem bírták elviselni, ha valaki nem egy ugyanolyan szar tucatember, mint ők. És állandóan szekáltak valami miatt. Hetedik végén elment a legjobb és egyetlen barátnőm, aztán már csak olvastam, de tényleg. Szünetekben általában a könyvtárban olvastam, vagy, ha oda nem lehetett épp bemenni, akkor az udvaron.

Középiskolában már szerencsére más lett a helyzet, több hasonló gondolkodású osztálytársam is van, és még a nem hasonló gondolkodásúak is teljes mértékben elfogadnak, szinte mindenkivel jó viszonyban vagyok, bár azt nem mondanám, hogy olyan menő arc lennék. :D


Én azt tanácsolom neked, hogy szard le őket, majd elkerülsz egy olyan közegbe, ahol más lesz a helyzet. Idiótákkal nem érdemes vitatkozni, ha meg beszólnak, te próbálj kedvesen, de mégis frappánsan válaszolni nekik. Sok sikert. :)

2015. máj. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

azért szekálnak mert hagyod magad. ha látják hogy rosszul esik akkor folytatják mert élvezik de ha nem vennéd magadra egy idő után megunnák...

:)

2015. aug. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vannak egyszerű, buta emberek, de nem kell lenézni őket. Nem tartozik rájuk, hogy mit olvasol otthon. Szünetekben inkább sétálj, beszélgess olyan témákról, mint ők. Csajok/fiúk mindenkit érdekelnek :)
2016. aug. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!