Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szekálás a suliban. Van,...

Szekálás a suliban. Van, akinél ezek közül a módszerek közül bevált valamelyik?

Figyelt kérdés
Általában azt szokták mondani, hogy ha szekálnak a suliban, akkor nézd őket levegőnek, vagy nevesd ki őket. Hát én először az első változattal próbálkoztam, ha bántottak, nem reagáltam rájuk semmit, de ettől sajnos nem hagyták abba, sőt, még vérszemet is kaptak. Aztán áttértem arra, hogy csak mosolygok rajtuk. Erre elterjedt, hogy bolond vagyok, mert ilyesmiken nevetek. Szóval egyik módszer sem vált be, hiába látom, hogy mindenhol ezeket tanácsolják. Nem értem, ezek tényleg segítenek másoknak, csak én vagyok ilyen szerencsétlen?
2015. jún. 8. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valójában az,hogy nézd levegőnek az "ellenfeled" régen működött, de ma már inkább csak ront a helyzeten. 23 éves vagyok és amikor én voltam általános iskolás vagy gimis, már akkor sem működött ez a módszer. Nem tudok tuti, bevált módszert javasolni, de próbálj meg beszélni velük. Akár egyesével. Tudom,hogy nem könnyű, de ha odamész néhány zaklató osztálytársadhoz szünetben és normálisan, őszintén, kicsit szomorkásan a szemébe nézve megkérdezed,hogy "Miért jó neked,hogy engem folyamatosan szekálsz?" akkor talán elgondolkodik és ha abbahagyja egy-kettő, akkor a többinek is unalmas lesz.
2015. jún. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha tudják, hogy zavar téged, akkor folytatni fogják, tehát én nem javasolnám az első tanácsát.

Én a helyedben megkérdezném valamelyik beszólás után, hogy: "És ettől neked jobb? Értékesebbnek érzed ettől magad?"

Esetleg ha vissza akarsz szólni, megpróbálkozhatsz egy olyannal, hogy: "Értem én, hogy nehéz elviselnetek saját magatokat, de a frusztrációtokat ne rajtam töltsétek ki, köszi"


Engem is szekáltak a suliban, bár én általában annyit reagáltam rá, hogy: Igen, nyilvánvalóan ez így van, te biztosan jobban tudod - és társai.

Aztán lekoptak.

2015. jún. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Én is ebben küszködöm. És bocs,h hosszú lesz.

Tapasztalataimból arra jöttem rá,h először nekem kell felfognom azt,h ők szerencsétlenebbek,mint én vagyok. Ez azért van,mert egy normális egészséges ember nem fog téged szekálni és újabb marhaságokat kitalálni csak azért,h saját magát szórakoztassa. Ezek a módszerek hatásosak, ha te ezt felfogod. Talán nekik szarabb az életük mint neked és rajtad keresztül próbálják elfelejteni a saját nyomorult életüket, mert biztos lehetsz benne,h az. És csak gondolj bele,h ők semmivel sem jobbak,mint Te vagy, talán kevesebbet érnek nálad,mert Te nem szekálsz senkit,h jobban érezd magad és nem fogod más életét tönkretenni. Igy könnyebben mehet a mosolygás, ha belegondolsz,h ők milyen romlottak belül és mennyire hülyék is veled ellentétben. Biztos vagyok benne,h van legalább egy ember akivel tudsz beszélgetni akkor meg szard le a többit.

Sok szerencsét az élethez ne légy olyan gyenge, mint ők,mert ez gyengeség,h másnak okoznak problémákat és a sajátjaikat nem oldják meg.

Ha van kedved erről beszélgetni nyugodtan irj privit :)

2015. jún. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A második is jókat ir de esetleg először ne vedd fel amit mondanak vagy oszd ki őket nekem anno ez vált be akkor már nem voltam érdekes számukra
2015. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

13:43

Tanácsi nagyon hatásosak,de először erősödnöd kell,mert eléggé elfáradhattál ebbe a folytonos szekálásba.

13:45 voltam

2015. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

jól nykonvágnám őket tudják hol a helyük.

vissza kéne hozni a pálcás nevelőtanárokat...

nehogy már valakinek féni kelljena suliban,

2015. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Fiú/lány vagy?Mennyi idős?Hányan vannak?Nagyobbak?Amelyiknek a legnagyobb a szája valószínű h a leggyöngébb érzelmileg.Figyeld ki a gyöngéiket,tanulj meg kiállni magadért,lehetőleg ne süssön le rólad hogy sebezhető vagy.Erősödj meg érzelmileg,fejleszd és fogadd el magad.Ja és döntsd el mi akarsz lenni farkas vagy bárány, talán sarkalatosan hangzik de ne feledd a farkas sem gonosz,ne hagyd magad!
2015. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk ebből volt majdnem egy baleset.Volt egy kicsit más osztálytársunk,beteg volt.De inkább tanulásban mutatkozott ez meg. Aztán addig addig cseszegették míg megfogta a 1,5 literes ásványvizes üveget és osztálytársaimhoz vágta,de olyan erővel dobta,ahogy neki ment a falnak/senkit nem talált el/ hogy szét tört az üveg.Utána már nem merték cseszegetni.

Nem mondom,hogy legyél agresszív csak leírtam nálunk ilyen volt.


Egy vicces beszólás jó lehet. Attól,mert szar az életetek,miért engem cseszegettek?

2015. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Hát amikor engem szekáltak akkor nagyon hosszú ideig elviseltem (5 évig), mellesleg nagyon nyugodt voltam és csöndes ami természetesen ezeknek a szeretethiányos kis csávók a legjobban szemet szúró tény.

Egyszer amikor segítettem az ofőnek akkor a teremben kigáncsolt az egyik srác (ötödikbe) én erre elkaptam a nyakát, nekivágtam a falnak és ököllel ütöttem az arcát! Onnantól kezdve nagy kuss és a szekálást azonnal hanyagolta mindenki :D Na és azóta eltelt jó pár év és eljöttek az osztálytalálkozók és levegőnek nézek minden olyan embert aki "bántott" pedig alázatos kedvességgel próbálnak közeledni hozzám, (persze nincs kőből a szívem így visszaköszönök) de kb 20cm-el nagyobb, 196cm-es katona vagyok :D

2015. jún. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fura, nekem az bevált, hogy levegőnek néztem őket... de igazából közrejátszott az is, hogy "függetlendetem" tőlük, és érvényesítettem saját akaratom. De, ha ez nem válik be csinálj valami olyat, amik évek múlva is megemlegetnek! Pl. nekem egyik régi osztáyltársam állandóan rongálta a tancuccaim. (5.ben, 5. 2010-be kezdődött) És akkor 2011 januárban, elegem lett, és ledobtam a cuccát a harmadikról.. XD Még le is fényképeztem xDD És az egész suli rájött hirtelen 2 dologra: Arra, hogy egy troll vagyok, és velem senki se packázhat :) Nem kell, hogy szeressenek. nem ez a lényeg.
2015. jún. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!