Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagyjábol 7 éve lakunk MO-n....

Nagyjábol 7 éve lakunk MO-n. Amikor ideköltöztünk 2008 ban, akkor voltam 9 éves. Egy kis nyelvi felzarkósztatás után mehettem iskolába. A magyart gyorsan megtanultam, nyelvi környezetben nem volt gond. Viszont az osztálytarsak. (? )

Figyelt kérdés
Nos. A magyar sulit Általános Iskola 3. Ban kezdtem. Éés.... egészen nyolcadikik ugyanabban a suliban voltam. Az osztálytársaim viszont nagyon kinéztek azért.. mert japán vagyok. Sokan piszkáltak ezért, meg a kis méretemért (most éppen 153 cm vagyok 16 évesen, de ez előtt sem voltam kimondottan magas)illetve az akcentusomért. Most elballagtam, és gimnáziumba megyek. Mondjátok, szerintetek olyan korban az emberek már elég érettek, hogy ezt elfogadják? 16L

2015. jún. 29. 20:45
1 2 3 4
 1/37 piriiiii ***** válasza:
100%

Igen. :) Legalábbis annak kéne lenniük.

Az én iskolámban (most ballagtam 12.-ből) voltak japánok, négerek, egyéb nemzetiségű és bőrszínű emberek, és soha senki nem volt "kinézve".

2015. jún. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Jó hülyék lehetnek az osztálytársaid.

Én kifejezettem szerettem az értelmes külföldieket, főleg a más szemléletmódjuk miatt, szerettem hallgatni a szokásaikat stb...ilyenkor mindig úgy éreztem, hogy tanulok valami újat :)

2015. jún. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
A fiam nagyon boldog lenne, ha egy osztályba járnátok, imádja a kultúrátokat, és a kis termetű, aranyos lányokat:-)
2015. jún. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát! :D És örülök, hogy akkor ezek szerint ott el fogják fogadni, hogy külföldi vagyok :D És én is szeretem a japán kultúrát. :D
2015. jún. 29. 21:17
 5/37 anonim ***** válasza:
86%

Ki kell ábrándítsalak: nem.

A gimnázium első évében, esetleg első két évében még ugyan olyan r***hadékok a tinédzserek, mint az általános iskolában.

Nem mindenhol, te sok helyen így van.

2015. jún. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Szóval.. ott is kifognak emiatt nézni?
2015. jún. 29. 21:23
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem el fognak fogadni. Általánosban pl. velem is szemétkedtek elég sokan, más osztályokból is, de ahogy eljöttem középsuliba, ez megváltozott és senkivel se voltam rosszba. Ráadásul én úgy vettem észre, középiskolában már jobban felvállalják az emberek, ha valamiben másak, mint a többiek, pl. van olyan osztálytársam, aki általános óta animéket néz, de az általános iskolájában cikizték az otakukat, most viszont még büszke is rá :D És a mi osztályunkban pl. elég sok otaku/animés emberke van, köztük én is ^^ És az ilyen emberek többsége kb ölni is tudna azért, hogy igazi japán ismerőse legyen xd
2015. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mert az én gimnáziumi osztálytársaim imádták a japánokat. Sokan a nyelvet is tanulták. Sőt, volt aki még japén ételt is evett. Bevallom, én is szeretem a japán kultúrát, kb. 6 éves korom óta.


Az osztálytársakkal pedig ne foglalkozz. Engem is bántottak általános iskolában, pedig magyar vagyok. És magas. Aki gonosz, bunkó, az mindig talál indokot a piszkálásra. De úgy hallottam, hogy ez Japánban sem szokatlan. Egyik itt élő japán mesélte. Őt még verték is Japánban az osztálytársai.

2015. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Az én Kyoto beli osztályommal nem volt ilyen gond.. mondjuk lehet még akkor kicsik voltunk.
2015. jún. 29. 22:29
 10/37 anonim ***** válasza:
4%

szia.

Először is gratulálok a helyesírásodhoz. Aztán az eszedhez.

Sajnos gyökerek közt jártál iskolába, remélhetőleg a gimiben más lesz a társaság...bááár..

Ne akarj mindenáron megfelelni a többieknek, mert nem biztos, hogy meg kell..kis vagányság, sok önérzet..nem mindenáron keresni a barátságukat, illetve a kegyeiket a hangadóknak.

Ne feledd, te a híres Nippon gyermeke vagy, ezt tudván kicsit(nagyon) írigyek rád..és ez bizony hátráltatja a bennsőséges viszony kialakulását.


Légy hű a hazádhoz, és még ha magyarrá válsz is egy kicsit..

Például a Sony jutott egyből az eszembe..kezd az iskolát egy menő Sony telóval..lássák, hogy az országod mit tud(persze nem ez a döntő)te egy telóval mutatod meg.

A fiam gimijében állandó verseny van az ilyen cuccok tudásával..az én fiam egy Sony Z1-el alázta a iphonosokat...


és ettől van némi tekintélye..persze kitűnő tanuló is..


arra nagyon ügyelj, hogy a suliban mindjárt az év elején a kiválóak közé kerülj. Akkor már ők keresik a barátságod..


most ennyit.

jóéjt.

2015. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!