Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit mondanátok a helyemben...

Ti mit mondanátok a helyemben az osztálytársaimnak?

Figyelt kérdés

Pszichés okok miatt, úgy döntöttünk a szüleimmel, hogy magántanulói státuszt kérvényezünk az iskolában. Az igazgató nagy valószínűséggel bele is fog egyezni, szóval úgy néz ki, hogy szeptembertől magántanuló leszek. Az osztálytársaim ezen majd biztos meg fognak lepődni és kíváncsiak lesznek arra, milyen indíttatásból, hogyan sikerült ezt elintéznem.

Mivel nem jó a kapcsolatom velük, ezért semmiképpen nem szeretném beavatni őket a valódi indokokba. Hiszen ha közölném velük például azt, hogy ilyen-olyan problémákkal pszichológushoz járok, az csak egy újabb támadási felület lenne. Ti a helyemben mit mondanátok nekik?

Egy pszichológusnak és egy pszichiáternek is feltettem már ezt a kérdést.

A pszichológus azt javasolta, hogy diplomatikusan válaszoljak. Mondjam azt nekik, hogy biztosan ők is észrevették azt, hogy nem éreztem jól magam az iskolában és sokat is hiányoztam. És mivel romlott a tanulmányi eredményem, ezért találtuk ki a szüleimmel, hogy mi lenne, ha magántanuló lennék.

A pszichiáter ezzel szemben azt javasolta, mondjam azt az osztálytársaimnak, hogy nem szeretném nekik elmondani az okokat, mert az gondolom, hogy ez nem az ő dolguk.

Mind a ketten jó tanácsot adtak abból a szempontból, hogy nem kellene hazudnom az osztálynak.

Kíváncsi vagyok, ti melyik magyarázatot találjátok helyénvalónak. Megköszönném, ha elmondanátok a véleményeteket.



2015. aug. 15. 17:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Sz*rd le őket magasról.
2015. aug. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
szerintem nem fogja őket érdekelni
2015. aug. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Tényleg semmi közük hozzá!
2015. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Már miért kéne nekik tudni az okot? Mi közük van hozzá, főleg úgy, hogy nem is jössz ki velük?

Én biztos nem mondanám el nekik.

2015. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Nálam ugyan ez a helyzet. Bár most ebben az évben újra megpróbálok iskolába járni, eddig pszichiátriai kérvénnyel magántanuló voltam. Bár nekem könnyebb volt, mert zeneművészetire járok, így mondhattam azt, hogy így többet tudok gyakorolni (ami igaz is). Szerintem nyugodtan fogd a tanulmányaidra, senkinek sem kell tudnia a problémáidról.
2015. aug. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
72%
Te tényleg ezen agyalsz? Mindenki el van foglalva a saját problémájával, nem érdekli őket, sőt lehet hogy észre sem veszik a hiányodat.
2015. aug. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Rossz velük a viszonyod es magyarazkodni akarsz ? Nem logikus
2015. aug. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
A büdös világon semmit nem kell mondanod nekik. Szeptembertől kilépnek az életedből, ha elkezdenek beszélni hozzád, küldd el őket. Megteheted.
2015. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

Habár nem vagy velük jóban, akkor is kell mondanod valamit, ha rákérdeznek, mivel ha nem teszed, akkor majd ők fognak kitalálni valamit, ami viszont valószínüleg nem lesz kedves - tekintve, hogy nem vagy velük jóban.

A pszichológus magyarázatát azért tartom jobbnak, mert inkább a hiányzást és a tanulmányok romlását helyezi előtérbe. Az mellett, hogy valóban az igazat mondod, kellően kielégíti a kíváncsiságot. A pszichiáter magyarázatába, ha rosszindulatúak, bele tudnak kötni például azzal, hogy "beképzelt vagy" és lesajnálod őket, azért nem mondasz nekik semmit, és ugyanúgy maguk fognak magyarázatot gyártani.

Szóval inkább az első verzió.


Sok sikert és mielőbbi jobbulást Neked!

2015. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat. Azt érzem most, hogy sikerült egy kicsit megnyugodnom. :)

Tényleg nem kellene ezen annyit agyalnom.

Egyébként nem fognak teljesen kilépni az életemből, mert a fontosabb órákra be akarok járni, szóval benne leszek még ebben az osztályközösségben, ezért is lenne fontos, hogy a meglévő kapcsolat ne romoljon még jobban közöttünk.

2015. aug. 15. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!