Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mitől függ, hogy egy embert...

Mitől függ, hogy egy embert befogadnak-e egy iskolai közösségbe, vagy kiközösítik?

Figyelt kérdés
Milyenféle embereket szoktak kiközösíteni?
2015. aug. 23. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
erre én is szeretném tudni a választ...
2015. aug. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
csendes, visszahúzódó, igénytelen, stréber embereket.. most ennyi jutott hirtelen eszembe
2015. aug. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a csendességnek ,inkább utálatot vált ki másokból a viselkedésével
2015. aug. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azokat, akik kilógnak a sorból. Attól függ milyenek vannak többségben.
2015. aug. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindentől függ.

Függ,hogy milyen lakókörnyék a helyszín,és hogy a többiek általában milyen típusú emberek.

2015. aug. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez sokmindentől függ, szerintem. Tapasztalatom szerint azokat szokták kiközösíteni, akik különbek, mások, mint a többiek. De attól is függhet, hogy mit találhatott ki az utálatos gyerek és elmondja a többieknek.


Mikor általánosba jártam, az 5-dik évfolyamig nem volt gond. Aztán az egyik lányt kiközösítették, még a barátnőjét is ellene fordították. Sokszor csúfolták szegényt. Ezt én és a barátnőm nem néztük jó szemmel, ezért mindig megvigasztaltunk a lányt. Ő azt mondta, hogy leginkább az bántja, hogy vége lett a barátságnak azzal a lánnyal, akit nagyon szeretett. Mire a barátnőm mondta neki, hogy annyira telebeszélték annak a csajnak a fejét, hogy már nem tudjuk megváltoztatni. És a kicsúfolt lány velünk kezdett barátkozni. A piszkálódások meg abbamaradtak egy idő után.

2015. aug. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a szürke embereket, szerintem. De az ritka, hogy csak egy embert mindenki kiközösít. Általában külön klikket alkotnak az osztályban a lúzerek/stréberek.
2015. aug. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Azokat, akik mások, mint a többiek. Nem feltétlenül a "strébereket" - már ha a szót abban az értelemben használjuk, hogy jól tanul valaki, nem pedig nyalizik a tanárnak -, egy jobb iskolában őket is befogadhatják, ha jófejek az osztálytársak.

Nálunk pár kockát közösítenek ki, bár ez főleg abból adódik, hogy nem akartak részt venni az osztály életében, így nem is volt esély arra, hogy a többiek megismerjék és elfogadják őket. Mostanra pedig már nem is akarják, inkább kiközösítik őket.

De olyan embert is kiközösíthetnek sajnos, akinek a véleménye nem egyezik a többségével - főleg a "menőkével" -, és ezt ki is mutatja. Nekem van egy ilyen barátom, mindenki utálja, ha megszólal, máris hőbörögnek, pedig nem is ismerik.

2015. aug. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#4-es írta le tökéletesen.
2015. aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem van egy ilyen barátom, mindenki utálja, ha megszólal, máris hőbörögnek, pedig nem is ismerik."


Ez nagyon szomorú. A kiközösített emberek mondandója, beszéde sokszor idegesíti a piszkálódókat. Ráadásul le is hülyézik.

2015. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!