Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne tartanom vele a kapcsolatot? (Tanár-diák ) Többi lent!

Figyelt kérdés

Elöljáróban, rólam annyit kell tudni, hogy elég zűrös volt a családi hátterem. Mikor átkerültem a mostani sulimba (3 éve), édesanyámmal megszakítottam a kapcsolatot; hosszú lenne leírnom, hogy miért, nyílván nem ok nélkül. Egyszer, még hetedikben családi témában kellett fogalmazást írnunk, biztosan rosszabb időszakomban voltam, és elég kiábrándító dolgokat írhattam, mert utána nem sokkal felkeresett a magyar tanárnőm (osztályfőnököm is egyben), és finoman puhatolózni kezdett nálam ezzel kapcsolatosan. Meg kell hogy mondjam, az első beszélgetésünk után hatalmas megkönnyebbülést éreztem, hisz azelőtt senkinek nem beszéltem a problémáimról, barátaim sem nagyon voltak akkoriban; zárkózottnak és különcnek tartott mindenki. Ezek után egyre hosszabb és mélyebb beszélgetésekbe bocsátkoztam ezzel a tanárnővel, és egyre jobban megkedveltem, sőt elkezdtem kötődni hozzá. Keresett minden nap, érdeklődött a hogylétem felől, egyszóval törődött velem, és ez nagyon jól esett. Úgy éreztem ő az az ember, akiben maximálisan megbízhatok, és bármikor fordulhattam hozzá, ha tanácsra, vagy csak egy ölelésre volt szükségem.

Azóta rendeződött egy kicsit az életem, de így utólag nagy szeretettel és hálával gondolok vissza rá, és azokra az értékekre, amiket tőle kaptam.

Viszont jövőre már nem tanít és nem nagyon fogok már találkozni vele szerintem, ugyanis férjhez ment és másik városba költöztek.

Évzáróra készítettem neki búcsúajándékot, mire elérzékenyülten mondta, hogy nagyon fogok neki hiányozni.

Nemrég volt az esküvője, melynek lakodalom részére is hivatalos voltam (rám bízta a kert feldíszítését, de utána meg is vendégeltek). Állófogadáson megkért, hogy most már tegeződjünk, és azt mondta, nagyon hálás, hogy besegítettem neki, és nem fog elfelejteni.…

Hatalmas megtiszteltetés számomra, hogy megismerhettem egy ilyen embert , és úgy érzem, hatalmas űr keletkezne bennem, ha ezt a kapcsolatot veszni hagynám.

Mindezek alapján…Szerintetek jó néven venné, ha néha írnék neki? (most ne arra gondoljatok, hogy minden nap, meg hogy zaklatni akarom stb..) Csak érdeklődnék hogy vannak, meg ilyesmi.

Köszi a válaszokat előre is!

16 L



2015. aug. 25. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem ilyen kötődés nélkül is beszélgethettek :)

persze heti/havi szinten elég írni és nem türelmetlenkedni, ha nem válaszol :)


22F

2015. aug. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Én is ilyen rendszerességgel gondoltam ;)
2015. aug. 25. 14:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Simán tarthatod vele a kapcsolatot. Semmi nincs ebben. Azok a normális emberi kapcsolatok, amelyek ember és ember között köttetnek. Ha csak azért nem beszélhetnél vele többet, mert elment egy másik suliba (vagy te fejezed be stb.), akkor az nem lenne igazi emberi kapcsolat, hazugság lenne minden, ami köztetek történt.


Persze mindennek megvan a határa, szóval nem azt mondom, hogy kezd el zaklatni, de diszkréten, időnként simán megkeresheted levéllel vagy telefonon is akár, amíg látod, hogy őt nem zavarja.

2015. aug. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!