Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ilyenért szólhat a tanár? Ha...

Ilyenért szólhat a tanár? Ha igen milyen hangnemben teheti meg?

Figyelt kérdés
Kollégista vagyok. Otthon úgy szoktam meg, hogy bugyiban és pólóban alszok, nappal felveszem a tangát, de aludni hagyományos bugyit veszek fel. A kollégiumban ha este lemegyek veszek fel egy rövid nadrágot, tegnap este az történt, hogy mentem WC re, ami a folyosó másik végén van, amikor megláttott a tanár. Nem szólt semmit, hanem ma reggel fennhangon a reggelinél odajött és megszólalt, hogy jó lenne, ha eggyesek nem mutogatnák esténként a s()güket, mert senki nem kíváncsi rájuk. Valahogy nekem ez nagyon rosszul esett, mert senkinek nem mutogatom magam. A fiú kollégiumot meg elválasztja a konyha.

2015. okt. 13. 09:37
1 2
 1/19 Xyrot ***** válasza:
97%
Szerintem az, hogy a szobában, hogy öltözködsz az a te dolgod (kivéve ha zavarja a szobatársat, akkor lehet alkalmazkodni)..ha meg valamiért kimész a szobából és felveszel nadrágot akkor minden rendben van. Szerintem nem jogosan szólt, főleg ilyen hangnemben..(Saját vélemény)
2015. okt. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Amikor a WC re mentem, akkor nem volt rajtam nadrág, de ha lehív a barátnőm kávézni vagy meginni egy forró csokit, akkor veszek fel.
2015. okt. 13. 10:10
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa, akkor hát mégis mutogattad a seggedet. A tanár pedig közölte, hogy ő erre nem kíváncsi, de szerintem mások sem. Nyugodtan vegyél fel egy pizsamanadrágot ha kimész a szobádból, nem fogsz belehalni,
2015. okt. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Kései Sirató ***** válasza:
89%
Bugyiban nem illik mászkálni, legfeljebb a szobában legyél bugyiban, az ajtón kívül ezt ne tedd. Jogosan szólt a tanár, de megtehette volna tapintatosabban is.
2015. okt. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A fiúk mint mondtam, nem látnak át, a WC t meg kb olyan három perc alatt elvégeztem. Meg már este volt, le voltak a villanyok kapcsolva.
2015. okt. 13. 10:34
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sem mennék így ki nyilvánosan.

Jogosan szólt, max a hangneme nem teljesen oké.

2015. okt. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%

Mivel már nem a saját szobádban voltál, hanem úgymond közterületen, így teljesen jogosan szólított fel a hiányos öltözék pótlására.


A hangnemen finomíthatott volna.

2015. okt. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy a fiúk nem láthattak, fel kell öltözni. A tanárnak igaza volt. A nyilvános megszégyenítést nagyon nem helyeslem.
2015. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető illem, mindegy hogy éppen akkor látja-e valaki. Bármikor jöhet bárki.

Jogosnak jogos volt, de hangnemet azt szerintem is finomíthatta volna.

2015. okt. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor is-is?
2015. okt. 13. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!