Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit kellett volna mondanom...

Mit kellett volna mondanom egy volt egyetemista évfolyamtársamnak aki a phd-t is elvégezte, amikor a teszkóban a pénztárban ülve találkozunk? Kinek volt kínosabb nem tudom.

Figyelt kérdés

Egyetemen volt egy csoporttársam aki nagyon hajtott. Még a bolognai rendszer előtti képzés, az 5 éves képzést 4 alatt végezte el, annyi vizsgát bepakolt magának. Eredményei mindig a maxok. Én meg 6 év alatt, és sok tárgyból éppenhogy sikerült a vizsga. Egyetem után mindketten jelentkeztünk azonos helyen levő doktori iskolába. Őt felvették, engem nem. A felvétel/elutasítás oka uaz: az államvizsga eredménye. Őneki jó volt, nekem nem. El is végezte.


Minap állok sorba a teszkóban, és ki ül a pénztárban?

Hát nem tudtam mit mondani és azt se tudom hogy kinek volt kínosabb a szitu. Azt se tudom hogy került diplomával + doktorival a pénztárba, de vannak sejtéseim, én is voltam bolti eladó meg bizt őr egy időben. Ha nincs más, akkor ez van. Valamiből élni kell. Csak nekem nincs doktorim.


2015. nov. 7. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%

Na bírom ezeket a diplomásokat, akik azt hiszik hogy "alantosabb" munkakőrbe csak hülyébbek dolgozhatnak!

Ráadásul a többségüket csak azért fizetik hogy reszelgesse a körmét titkárnőként, a semmit érő munkájával...

Jó lenne ha észrevennék, hogy pl egy mezei kukás ezerszer fontosabb feladatot lát el, mint jó pár diplomás!!!

2015. nov. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Mégis mit kellett volna? És ezen mi lenne kínos? Valami ilyesmit kellett volna mondani: Szia rég találkoztunk, mi újság veled? Az is kínos ma már ha valaki dolgozik? Pofám leszakad, ugyanolyan munkahely mint a többi. Ez van ezt kell szeretni.
2015. nov. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én ezt nem hiszem el, hogy valaki befejezett doktori iskolával a Tescoban kasszázik. Nem sznobizmusból, hanem mert tudom, hogy a Tescoba nem vesznek fel túlképzett embereket.
2015. nov. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem sznobizmusból, hanem mert tudom, hogy a Tescoba nem vesznek fel túlképzett embereket.


Te tényleg ilyen naiv vagy? Szted hogy került be a teszkóhoz? Épp úgy ahogy én annak idején bizt őrnek.

Leadtam az életrajzom amiből "érdekes" módon kifelejtettem az összes végzettségemet középiskolától felfelé.

Ha beírja ő is hogy phd doktor a teszkóban szóba se állnak vele. Ha beírja hogy nyolc elemi, fel van véve árufeltöltőnek. Ugyanoda diplomával nem kell.


Az meg hogy befejezett-e a doktori, marha egyszerűen ellenőrizhető: adott doktori iskola honlapja, ott van: doktorált hallgatóink.

De még ha nem is fejezte volna be a doktorit, akkor is: két egyetemi diploma előzte meg a phd képzést-épp mint nálam. Ha csak ez lenne, már az durva lenne-és a teszkóban ücsörög ahoba 8 elemivel is felvették volna.

Dettó mint én anno bolti eladóként!!!

2015. nov. 7. 11:16
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
valószínűleg olyan élethelyzetbe került, aminek ez volt az egyik megoldása. Jobb, mint ha munkanélküliként tengődne a semmiből, mivel semmit sem kap 3 hónap után. Legalább dolgozik valamit. Nem kell lenézni, nem kell levegő után kapkodni. Nyilván lépni fog onnan, nem örökre tervez.
2015. nov. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
még annyi, hogy én is kerültem olyan helyzetbe 3 diplomával (bocs, doktorim nincsen), hogy pincérnőként dolgoztam egy ideig. Ez van, legalább volt pénzem, és abból a munkából is tanultam valamit. Nem gondolom, hogy emiatt szégyellnem kellene magam. Azóta már újra lett a képzettségemnek megfelelő munkám. Egyébként az ottani CV-mből én is kifelejtettem a diplomáimat.
2015. nov. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy emiatt szégyellnem kellene magam.



Hadd kérdezzem még: és akkor ha a 3 diplomáddal soha egyetlen napot se dolgoztál volna a saját területeden? Ha mindig csak "valamilyen " állásod lett volna, ami nyilvánvalóan csk azért volt mert más nem adódott? Ha elmúltál volna már 40 is és még soha egy napot se dolgoztál volna diplomáidnak megfelelő területen és szinten? ha 40 éves korodra minden amit fel tudsz mutatni az max bolti eladói meg padlónyalói munka?

És azt is csak azért kaptad meg mert letagadtad a diplomáidat?

ez esetben kéne szégyellni magad?

2015. nov. 7. 11:52
 8/12 anonim ***** válasza:

nekem is van bőven olyan dolog az életemben, ami miatt elvileg szégyellni kellene magam. De a szégyen az egy visszahúzó érzés, és semmi értelme szégyenben leélni az életet. Az, hogy valaki legalább valamit dolgozik, sokkal jobb és több dolog, mint ha nem is akar dolgozni, és segélyeken, meg a szülei nyakán él. Ha már valaki szégyelli magát, akkor szégyellje magát az utóbbi kategóriába tartozó ember.

Persze nem jó, ha valaki más adófizetők pénzén képezteti magát, és mégsem használja ki a tudását. Ezért érdemes összeszednie magát az illetőnek, és addig próbálkozni, amíg valami értelmesebb, magához illőbb munkát nem talál. Egyszerűen sosem kell feladni.

2015. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

és mégsem használja ki a tudását.



Na most erre meg bárki mondhatja teljes joggal hogy kihasználnám én a tudásom: tessék nekem állást adni ahol ezt megtehetem.

És akkor jön a parttalan és végtelen vita hogy állást nem ad senki neked kell keresni és arra jön a riposzt hogy bocsi az összes állásportálon fenn vagyok számolatlan küldözgetem az életrajzom ... ami rajta múlik megteszi nyilván. Mint anno én is tettem.

És én se ám azért találtam állást (már valamirevaló állást mert egy minimálbéres teszkós állás az nem munka az bohóckodás) mert kerestem meg életrajz meg állásinterjú. Túró. Ez semmit se ér.

Hanem körbenéztem ismerősi körben és haversógorkoma alapon benyomtak valahova. Nem is értek ahhoz amit csinálok és mégis jól (tűrhetően ) keresek.

Mert valakinek a valakije voltam.

2015. nov. 7. 14:25
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha már provokálni akarsz, akkor változtass már a stílusodon, mert még mindig nagyon felismerhető vagy arról, hogy beidézed a válaszolók válaszainak egy részét a saját kommentedben és úgy reagálsz rá utána.
2015. nov. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!