Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehet közeledni egy...

Hogyan lehet közeledni egy egyetemi tanárhoz? Kifejtés lejjebb

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek hogyan közeledhetnék egy egyetemi tanáromhoz, mit csinálhatnék, hogyan viselkedhetnék? Esetleg picit személyesebb dologgal kapcsolatban megkereshetném?

Tudom, hogy nyilván emberfüggő, de azért érdekelnének a válaszaitok. Előre is nagyon szépen köszönöm, és légy szíves csak normális, ideillő kommenteket írjatok! Köszönöm!



2015. nov. 11. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Kicsit azért avass be bővebben, milyen természetű közeledésre gondoltál? Tanácsot kérnél személyes ügyben, vagy lelkizni akarnál vele?
2015. nov. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ ki a férfi s ki a nő.Gondolom Te vagy a hölgyemény a modorodból ítélve.Nem hiszem hogy körülményesebb volna mint bármely más szituációban.Ha felmérted valamilyen női rafinériával a meggyőződését a tanár diák viszonyról akkor tudni fogod.Én ezt tenném.
2015. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Mindig voltak narcisztikus kis pipik, akik azt gondolják magukról meghódítják az egész világot, bele értve a tanár urat is és olyan jellemtelen pedagógusok, akik a helyzettel visszaélnek. Ugyanez igaz fordított nemi felállásban is.
2015. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Végül is személyesebb ügyben szeretnék tanácsot kérni (de ez egy picit talán "lelkizés" is lehet; emberfüggő, hogy ki mit tart annak). De különben is szívesen kerülnék hozzá kicsit közelebb. A második válaszoló picit félreértette, de tény, hogy nem fogalmaztam elég precízen, bocsánat.:) Nem konkrétan "összejönnék" vele (akár abban is benne lennék, ha úgy alakulna), de elsősorban jó és közelibb viszonyba szeretnék vele kerülni, mert nagyon kedvelem emberileg is (már amennyire ismerem). Idén tanít először, elvileg csak egy évig, de azért még van vissza pár évem, közben lehet, hogy újból lesz óra, amit nála kell/tudok felvenni. És igen, én vagyok a lány, Ő a férfi.
2015. nov. 11. 19:28
 5/8 A kérdező kommentje:
#3: Ő se nem jellemtelen, se nem pedagógus, én pedig a lehető legtávolabb állok a nárcisztikustól, de azért köszönöm a véleményt! (:
2015. nov. 11. 19:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A lényeg, hogy az érdeklődés őszinte legyen, tényleg olyasmin alapuljon, ami megvan kettőtök közt. Ne játszd meg magad semmiképp, csak azért, hogy kedvezőbb színben tűnj fel.

Voltam hasonló helyzetben, mint te, nekem a szóban forgó tanár később mentorom, témavezetőm, konzulensem lett, mintegy 8 évig tartó (csak) szakmai kapcsolat alakult ki köztünk, azóta pedig barátság.

Érdeklődtem iránta, jó fej volt, kiderült, hogy van egy hobbija, ami engem is nagyon érdekelt, ez lett a vonal, amin később elindult az ismerkedés, barátkozás. Először csak tanácsot kértem tőle, szerinte én hogy kezdjem el, később bevont a saját tevékenységébe (zenéről van szó amúgy).

Te nem tudsz ilyenről? Nincs olyan közös érdeklődésetek, amiben pl tanácsot kérhetsz? Mondok egy példát. Mondjuk szeretsz verseket írni, és megkéred, olvassa el őket.

Jó az is, ha a tanulmányaidhoz kapcsolódó rendezvényre hívod el, azzal pl, hogy szeretnéd a véleményét kérni az elhangzottakról, vagy megkéred, hogy üljetek már össze megbeszélni valamit (szintén tanulmányokhoz kapcsolódó dologgal érdemes kezdeni). Ha van alapja a továbbiaknak, akkor az innen alakulni fog. Elejthetsz olyan morzsákat, amik érdekelhetik, és további témákat adnak.

Szerintem mivel az egyetem a közös teretek, ott érdemes kezdeni a puhatolózást. Viszont tényleg mindig ügyelj arra, hogy ne erőltesd a dolgokat, mert az nagyon unszimpatikus tud lenni, és aki nem hüje, az levágja azonnal.

2015. nov. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Simán hívd el egy külső programra, ami a szakjához illik, és ahol lehet beszélgetni, szakadjatok el az egyetemtől, mert akkor elkezdődnek a pletykák, ami nem tesz jót a közeledésnek.

egy tanár

2015. nov. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen az eddigi válaszokat, rendesek vagytok!
2015. nov. 15. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!