Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van ez? Egyszerűen...

Miért van ez? Egyszerűen borzalmasan érzem magam.

Figyelt kérdés

Gimis végzős lány vagyok, és teljesen kivagyok idegileg.

Egyszerűen úgy érzem, hogy túl sokat várnak el, és az érzem, mintha egy lámpában lévő villanykörte lennék, aki csak pislákol és tudod, hogy ki fog aludni, pedig a többi mellette fényesen ég.

Úgy érzem, hogy nagyon sok rajtam a nyomás. Iskola 16-ig, legalább 3 óra tanulás, különórák (kémia) és a töritanár miatt este 6-ig bent kell maradnunk néha törizni, mert nem tartja rendesen az órát és locsog.

Erre jönnek a szalagavató táncpróbák, ami csak növeli egy nap hosszát.

Elegem van, angolból viszem a pontot, olaszból az a cél, hogy ne bukjak (rémes olasztanárom van 4,7-re 4-est ad és ez még csak a jéghegy csúcsa) Írtam egy dogát, aminek anyagából hiányoztam, az 1-es lett, meg van egy hármasom, de a mostani tézémnél csak imádkozok, hogy meglegyen a kettes.

A nyakamon az angol nyelvvizsga, és annak is sikerülnie kéne, bioszból meg kéne tartani a színötös átlagomat. Imádom, de nincs hozzá most se kedvem, se energiám kínnak érzem az egészet, nem is tanultam, pedig holnap dolgozat reggel 7-kor.... (Mondjuk ezen még annyit nem aggódok, nagyjából tudom, egyszer már rendesen megtanultam)

Úgy érzem magam, mint egy gyenge láncszem, és mardos a szégyenérzet amikor egyest kapok, pedig tanultam is (olasz). Egyszerűen sírva bezárkózom mostanában a wc-be, én ezt nem bírom, rossznak, selejtnek érzem magam.

Ennek tetejébe (hülyén fog hangzani, de le kell valahova írnom) a fiú aki tetszik, rám sem hederít, nem is érdeklem sehogy, amikor beszélgetni akartam, akkor ő nem akart, meg olyan apróságok, amik nagyon szarul esnek.

És van egy lány az osztályomban, aki mindenkinek mindennek elhord engem, múltkor is, angolon a tanár felolvasott egy borzalmasan amatőr nyelvtani hibát, amit valaki elkövetett és odafordult a fiúhoz, aki tetszik, és közölte vele, hogy biztosan én voltam az a hülye, és beszól és dicsekszik, és mindenkivel jóban van és utálom.

Ti, a többi 12.-es, ti is így éreztek? Esetleg akik túl vannak már mindenen, ti éreztetek így? Hogyan éltétek túl?



2015. nov. 11. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Hamarost népírtás és az se fog számítani ha ledoktoráltál.

Pihenj.

2015. nov. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1-es: Nem akarok népirtást, nem is akarok meghalni, légyszíves ilyenekkel ne viccelj (remélem poén volt).

Pihenni sajnos nem tudom, mert akkor egyre mélyebbre süllyedek, több 1-es, több szégyenérzet. :(

2015. nov. 11. 20:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 11.-es vagyok, de mostanában én is kb igy vagyok...Eddig nem kellett tanulni semmit szinte és mégis simán jó tanuló voltam, a matek és kémia a kedvenc tantárgyaim, azokból csak úgy 5-ös voltam, hogy soha a büdös életben egy szót nem tanultam, csak figyeltem órákon. Aztán a tanárok mondták, hogy majd 11.-ben minden sokkal rosszabb lesz, én meg csak bólogattam, hogy aha, eddig is mindig ezt mondták, még se kellett soha se tanulni. És elmentem emelt kémiára meg emelt matekra. És a kémia még úgy ahogy megy, néha át kell olvasnom az órai vázlatot, matekból viszont egy büdös szót nem értek. Ráadásul pont akkor kezdték el venni a többiek az új anyagot, amit most veszünk, mikor beteg voltam és egy hetet hiányoztam és egy egész heti anyag kimaradt és pont az ilyen legfontosabb képleteket akkor irták le és igy még annyira sem értem és nem vagyok jóba azokkal az osztálytársaimmal, akik emelt matekra járnak...Azaz nem is az, hogy nem vagyok jóba velük, mert én próbálnék nyitni feléjük, de akármit mondok, mindenért hülyének néznek, szóval emiatt nincs is kitől elkérnem a vázlatot.

És nálam is szintén meg van ez a mindenkijócsakénvagyokilyenszar érzés, más osztálytársaim minden nap készülnek meg mondják, hogy ma ebből irunk, holnap meg abból, stb., én meg hazajövök az iskolából és egyből dőlök is be az ágyba szinte, olyan fáradt vagyok és van olyan tantárgy, amiből lassan rosszabb jegyeim lesznek, mint az osztály eddigi legrosszabb tanulójának...Ez akkora szégyen...

Meg nálunk is van az osztályban egy csaj, aki egy mocskos szájú büdös kis féreg, nem tudok rá szebbet mondani. Nem is értem, hogy szerethetik annyian, minden második szava az, hogy b//szás, meg g*ci, meg ilyesmik és 'poénból' elkezd qrva anyázni másoknak. Azok meg röhögnek vele együtt. Hát rohadt vicces. És ez a csaj engem valamiért nagyon nagyon utál és néha olyanokat mond nekem, hogy legszivesebben odamennék hozzá és kitörném valamelyik ujját, aztán azzal nyomnám ki a szemeit -.- Valamelyik nap is direkt elkezdett tőlem kb másfél méterre állva, fennhangon arról beszélni, hogy szerinte én milyen undoritóan nézek ki és ha ilyen feje lenne, mint nekem, inkább elásná magát. Meg sokszor szemtől szembe is olyan dolgokat mond...Nem tudom, mit hisz magáról. Volt olyan, hogy órán mellém ültette egy tanár, neki meg nem volt tolla és akkor már ilyen mézesmázos hangon kezdett el nekem beszélni, hogy jajj, nem tudnék neki adni egy tollat, lécciii???:$$$ Én meg odaadtam neki egyet a tolltartómból, erre kiderült, hogy abból is kezd kifogyni a tinta és elkezdett nekem pampogni, hogy "B szdmeg, szarabb tollat nem tudtál volna adni-.-???"

És ha ez nem lenne elég, a barátom is nem rég szakitott velem, úgy, hogy előtte pár nappal még ott mondta, hogy még sosem volt ennyire boldog senkivel, mint velem és mennyire imád. Szóval pár nappal később csak úgy a semmiből közölte, hogy úgy döntött, hogy most már nem szerelmes belém és szakitani akar. Én meg kérdeztem tőle, hogy de mi a baja, tetszik neki valaki más? Mondjuk én se hiába gondoltam egyből erre, mert volt egy lány barátja, aki folyamatosan nyomult rá meg mindig ellenem próbálta forditani. És egyből az jutott eszembe, hogy az mondott rólam valamit. Erre mondta, hogy neeeeeem, dehogy is. Aha. Aztán kb 5 nappal a szakitásunk után összejött azzal a csajjal :D És az meg facebook-on kezdett nekem irogatni, hogy reméli, nem érzem magam nagyon szánalmasak, mert elvette tőlem a pasimat. Szóval azt a csajt is legszivesebben megfojtanám kb. Meg a volt barátomat is.

Nos, befejeztem a regény irást :DD És bocsi, ha ezzel nem segitek valami sokat, csak olyan szar most minden és inkább itt kapjam meg pár idegen embertől kommentben, hogy milyen szánalmas vagyok, hogy ilyen mások számára piti dolognak tűnő problémákon picsogok, mint valamelyik ismerősömtől.

2015. nov. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3-as, hát ez az! (Nekem soha nem volt barátom, szóval ezt a részét nem tudom átérezni), de azt hogy az osztályból mindenki szerint hülye vagyok azt igen.

A legjobb az volt, hogy amikor álltam a buszmegállóban tölem 1-2 méterre (fülesem volt, azt hitték nem hallom) mondogattak rólam olyanokat (fiúk...), hogy "Hát ez k"va idegesítő B+". És olyanok, akikhez soha nem szóltam egy szót sem.

De azt már megszoktam hogy piszkálnak, de amikor tanulok (többet mint aki csont nélkül 5-ös) és mégis én kapom a legrosszabb jegyet, és utána a tanár még az arcomba is dörgöli, hogy "Írd ezt ki, nehogy megint elrontsd" meg ilyenek, akkor inkább csak sírnék, és üvöltenék, hogy NEM BÍROK TÖBBET!. :(

De ha te is így érzel, akkor szerencsére nem vagyok egyedi eset, remélhetőleg az érettségi után elmúlik.

2015. nov. 11. 21:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már messze túl vagyok ezen, hogy hogyan éltem túl, azt nem tudom, pedig talán akkor nem is volt olyan nagy nyomás mint amiket most hallok. A szalagavatót egyszerűen kihagytam, bár próbálták rám erőltetni, inkább megjátszottam a beteges lámpalázast, bevált a csel, legalább ez nem nyomasztott.

Szerencsémre gimis szerelmem sem volt, elég volt látni a többieknél a fellángolást, majd szakítás után, hogy akik elvileg szerették egymást, most szóba sem akarnak állni egymással. Ezt sohasem tudtam hova tenni, s bár ma már tisztábban látok, ma sem bánom, hogy ez is kimaradt a szalagavatóval együtt (a szalagot ugyan megkaptam, de aztán érettségi után, szabadulásom örömére azzal gyújtottam be az évi első bográcsgulyást).


És hogy a kérdésedre is feleljek: "Miért van ez?". Azért, mert tényleg hatalmas a nyomás, és belenevelik az emberbe a megfelelési kényszert, amitől aztán jön a szégyenérzet egy hülye karó miatt. Nekem volt egy nagyon jófej matematika tanárnőm, ő mindig esélyt adott a javításra, azt mondta: nem az számít, hogy november 11-re tudod-e a tananyagot, hanem az, hogy egyáltalán tudod-e. És a javított osztályzat felülírta a régit, hiszen ugyanabból a tananyagból írtunk, max mások voltak a konkrét feladatok. Sőt, szándékosan felrúgta a házirendet (például dolgozatot íratott, amikor az előző még nem volt kijavítva), és amikor látta, hogy senki sem tiltakozik (mert nem mer), bátorított, hogy igenis tiltakozzunk, a tanárnak is be kell tartania a szabályt. Azt hiszem, ő sokat tett a túlélésért, bár ezt akkor még nem ismertem fel.

2015. nov. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a bajod, hogy túl sokat várnak tőled és nem dicsérnek ha elérsz valamit. Meg kell tanulnod elengedni dolgokat, elfogadni ha hibázol és ha jó vagy valamiben akkor ne mások dicséretére várj hanem magadban erősítsd meg hogy ügyes voltál. A többieket hagyd a fenébe jövőre úgy is új suli. Egyébként az érettségi meg a jegyek túl vannak dramatizálva, az egyetem ennél rosszabb és még is hülyék is elvégzik. Sok a nyomás rajtad, lazíts vagy vegyél ki pár nap beteget és pihenj, kapcsolj ki mert így nem fogsz tudni koncentrálni semmire ami újabb kudarcélmény lesz és még depisebb leszel.
2015. nov. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem kicsit reagálod túl, messze nem akkora eresztés azért leérettségizni. Ilyen mentelitással 2 féléven belül összeroppansz az egyetemen, húzd ki a sperűnyelet a fenekedből.
2015. nov. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem a szociális életem rendben van, de az iskolától már én is nagyon kivagyok. Kb. örülök, hogy élni van időm, azt sem tudom, hogy áll épp a fejem. Rengeteg különóra, iskola + a különórákra még szinte többet kell készülni, mint az iskolára, de hát muszáj, ha jól akarom megírni az érettségit. De már alapból a suli sem volt még 12 év alatt ilyen rohadtul nehéz és szar.

Én emiatt már egy csomót is lógtam, ezzel sem állok túl jól. Szóval qrvára várom már, hogy véget érjen ez az egész.

2015. nov. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

7-es, most ezt nem feltétlenül értem, ez valami új szleng, vagy tényleg bunkón fogalmaztál?

Nem nagy kunszt érettségizni... Neked. És később szépülnek az emlékek.

Nekem nem szokásom seprűnyelet dugdosni a fenekembe, honnan jött a feltételezés?


A többieknek nagyon köszönöm a normálisan és nem lenézőn megírt válaszokat. :)

2015. nov. 12. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!