Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan fogadtassam el magam?

Hogyan fogadtassam el magam?

Figyelt kérdés
Költözés miatt jövô héten megyek új gimnáziumba de nagyon félek hogy nem fognak elfogadni. Szeretem az állatokat, lovagolok, van kutyám és macskám is. Szeretek rajzolni és "mûvészkedni, énekelek, gitározok. Ez még a lányosabb oldalam. Viszont nagyon szeretem a motorokat és az autókat, kisebb koromban nagyon sokat voltam a 4 unokabátyámmal ezért sokat fociztam, dafonyáztunk stb.és óvodában is fiú barátaim voltak. Ezt a fiúsabb oldalamat próbálom ellensúlyozni csajosabb ruhákkal, kevés sminkkel hosszú hajjal és mosolygással. Valamiért azonban a gimiben ahogy meghallották hogy pl. szeretem a mocikat rögtön elfordultak tôlem még a fiúk is. Én nagyon szeretnék korombeli lányokkal barátkozni és erre most lenne is lehetôségem, de félek hogy megismétlôdik ez a kiutálós dolog és 4 évre egyedül maradok. Megkéne változnom vagy vállaljam be magam?? bocs a kesze-kusza kérdésért. 14/l

2015. nov. 17. 16:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon fontos, hogy mindig önmagad add és ne akarj más emberek elvárásainak megfelelni, ne légy olyan, mint amilyennek mások akarnak látni!Gondolom, ezt belül te is jól tudod.

Ha idegen ember szerepét veszed magadra, azzal eléred, hogy a hazug, magadraerőltetett, hamis kép következtében egy idő után szorongni fogsz, ami általában pánikroham kialakulásához is vezethet. Hidd el, nem egy kellemes érzés, és nagyon nehezen lehet kigyógyulni belőle. A lélek bizony hatással van a szervezetre, nem csak az agyunkra és az érzelmeinkre.

Leírok neked egy példát, hátha segít. A szilvát nem mindenki szereti, lehet az a legkiválóbb, legzamatosabb mind közül. A szilva lehet banán is, de ott csak egyéntelen, középszerű, boldogtalan banán lehet, semmi több.

Miből gondolod, hogy csupán azért mert egyes divatmániás, kiégett tinik nem rokonszenveznek az érdeklődési köröddel, akkor már benned van a gond? Miért? Csak, mert különbözől másoktól, mert van egyéniséged, mert a tucattól eltérő, színes érdeklődésiköröd van?

Sajnos én elkövettem ezt a hibát a gimnáziumi éveim alatt, hogy másnak mutattam magam, mint ami valójában voltam. Borzalmas volt, idegen voltam magamnak, elbizonytalanodtam, depresszióssá váltam és természetellenes a viselkedésem terén, így a pánikbetegség szépen kialakult 17 éves koromban. Ó,és azok, akiknek az elismerését, a szimpátiáját szerettem volna kivívni, egyáltalán nem néztek felém. Nagyon látszott, hogy ez egy maszk. De ezzel együtt azt a kevés, ámde értékes embert is sikerült eltaszítanom magamtól, akik önmagamért kedveltek és barátkoztak volna velem.

Gondolkodj el ezen...!

Minden jót!


L/21

2015. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!