Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért előítéletesek egyes...

Miért előítéletesek egyes tanárok az autista gyerekekkel szemben?

Figyelt kérdés
Ha valakinek esetleg van ezzel kapcsolatos története, írja le bátran!Mindenki válaszát szívesen fogadom.
2015. dec. 12. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Mert nem a pályára valók, de mivel "csak az ér valamit, akinek van diplomája" ezért elmentek tanárira. (természetesen vannak kivételek)
2015. dec. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az autista gyerekek speciális nevelést igényelnek, és a pedagógusok legtöbbje nincs megfelelően képezve erre. Nálunk van autista kisgyerek. Sok mindenben kell hozzá alkalmazkodni, és elég nehéz is, mert van helyzet, amikor külön ped.asszisztensre lenne szükség, de a fenntartó nem alkalmaz. Pedig nagy létszámú osztályba integrálják.

Ezeket a nehézségeket leszámítva nagyon aranyos kisgyerek, szereti mindenki.

2015. dec. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem akarlak elkeseríteni ,de egyes tanárok olyan ostobák,hogy keverik a betegségek tüneteit..aki hallgatag náluk már ÚRISTEN!! EZ AUTISTA ,VAGY NEM KOMPLETT SZEGÉNY" PFF
2015. dec. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Engem 4× küldtek el eddig az elmúlt 4 évben pszichiátriai kivizsgálásra, elmeosztályra, mert nem voltam (nem is vagyok, nem is leszek) hajlandó beilleszkedni a mai primitív fiatalokhoz akik a korosztályom, nem cigizek velük, nem jár a pofám órán, nincs okostelefonom, és egyetalán nem beszélek senkivel a korosztályomból, mert elítélem a degenerációt. Amúgy minden évben egyre rosszabb, primitívebb, hangosabb emberek fejlődnek ki. Természetesen mind a 4× kiderült, hogy nincsen mentális problémám. (nekik biztos van szociális fóbiájuk, megfelelési kényszerük, üldözési mániájuk), de mivel annyian vannak ezért azt hiszik a tapasztalatlan tanárok hogy a különcök a problémásak, pedig pont fordítva csak ez az elcseszett rendszer megoldotta hogy többségben legyenek a degenerált barmok. A jelzőket nem az autistákra értem.
2015. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban vannak alkalmatlan, ostoba tanárok a pályán... ahogy alkalmatlan autószerelők, köztisztviselők, rendőrök, orvosok, ügyvédek, jogászok is vannak! DE azért maradjunk annyiban, hogy a TÖBBSÉGÜK nem az!!!

És higgyétek el, hogy a legtöbb pedagógus, aki ma is a pályán maradt,- amikor évről évre egyre problémásabbak a gyerek, akik sokszor alapvető mentálhigiénés gondokkal küzdenek,- nem előítéletes. Csak az elvárások mellé esetleg eszközt, és szakszerű támogatást is kellene nyújtani.

Hogy egy elég sánta, de mégis kifejező példát mondjak: jó a kamillás gőzölés, de nyílt törésre nem árt azért gipszet is tetetni.

2015. dec. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem a középiskolában és az egyetemen volt sok előítéletes tanárom. A középiskolai tanáraim ofőmmel az élen le akarták beszélni anyukámat arról, hogy ne engedjen továbbtanulni, mert nem tudok beilleszkedni sehova, meg hogy neveljen már meg.
2015. dec. 12. 20:55
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem is tudom... talán mert, képtelen a megfelelő szintű kommunikációra?
2015. dec. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Talán, mert te sem beszélgetnél hangyákkal még ha tudnál is a nyelvükön mert semmi érdekeset nem tudnak mondani amitől előbbrejutsz szóval fölösleges?!
2015. dec. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Nem vagyok tisztában a tanárképzéssel, de szerintem nincsenek felkészülve egy fogyatékos gyerek gondozására. Természetesen az előítélet elfogadhatatlan, sokan a tanárok közül is csak dísznek vannak, mert a szakmához h-lyék, de egy autista gyerek speciális hozzáértést igényel, és nem egy átlagos tanárt, se a tanárnak, se a gyereknek nem lesz jó, ha egy sima tanár kezd el a gyerekkel erőlködni.
2015. dec. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én aspergeres vagyok,minden héten pszichológushoz járok a suliba,közepes mennyiségű barátom van,4-es 5-ös jegyeim vannak.

De valahogy a tanárok csomószor fogyatékosként kezelnek,gügyögnek nekem,ha valamibe hibázok rákérdeznek a hibáimra,és ha kicsi akkor mondják,hogy pipáld ki.És megkérdezik,hogy értem e,pedig nem vagyok hülye,csak figyelmetlen,amit az ellenőrzőmben lévő jegyeim is bizonyítanak.

2015. dec. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!