Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek adjak ajándékot?

Szerintetek adjak ajándékot?

Figyelt kérdés
Egy ideje már járok magántanárhoz. Szoktam adni neki és a családtagjainak valamilyen apróságot a névnapjukra szülinapjukra, de húsvétra nem ajándékoztuk meg egymást. Serintetek adjak nekik karácsonyi ajándékot?

2015. dec. 18. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.Biztos nagyon örülnének neki :) Én a matektanáromnak is vittem egy kis apróságot. Egy mézeskalácsot, egy dobozos csokit és egy gömböt, amit felakaszthat a fára.

Általában volt a csomagban egy gyertya is, de mivel eddig minden évben vittem neki, gondoltam már dugig van otthon gyertyákkal. :D

2015. dec. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én tanár vagyok, és nagyon kellemetlenül érezném magam, hogy a diákom, akinek nincs keresete, rám költ pénzt, miközben én megkapom a fizetésem.

Ha a magántanárod, akkor nyilván nem ad számlát, tehát nem is adózik utánad, hanem az adó is zsebbe megy.

Én csak annak adok ajándékot, aki nekem is ad, mert ez az egyenrangú kapcsolat.


Boldog karácsonyt!

2015. dec. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!