Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek milyen egy jó tanár?

Szerintetek milyen egy jó tanár?

Figyelt kérdés
Esetleg példát is írhattok rá a saját tanáraitok közül.
2015. dec. 24. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó tanár nem pofára osztályoz hanem a gyerek tudása alapján :)

Segítőkész, jól leadja az anyagot és a dolgozatban sem kérdez olyat amit esetleg nem írtunk le a füzetbe.Bónusz ha előre szól hogy dolgozat lesz.El lehet vele hülyéskedni, viccelődni, de legyen kemény és határozott, tudjon rendet tartani az osztályban.

Örülnék egy ilyen tanárnak :)

2015. dec. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Empatikus és türelmes, továbbá nem szabad úgy hozzáállnia, hogy "nem érdekel, úgyis a leadott órák után kapom a fizumat, teljesen mindegy, hogy érted-e vagy sem". Ha már valaki elszánta magát, hogy tanár lesz, akkor annak illik ezeket a tulajdonságokat birtokolnia, máskülönben a diákok úgy fognak bejárni az óráira, mintha akasztásra mennének. És nekem nem egy ilyen tanárom volt.
2015. dec. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint egy tanár akkor lehet jó, ha:

-jól tanítja az anyagot, érdekessé teszi, így a tanulni nem akaróknak megjön a kedvük

-úgy tanít, hogy a rosszul tanulók jól teljesíthessenek a tantárgyból, amit ő oktat -és segít is nekik!

-legyen humoros / humorérzéke :D

-igazságos a dolgozatnál / felelésnél

-rendesen elmagyaráz valamit, amit a diákok nem értenek

-legyen türelme (pl. ha a diákok elkiabálják magukat véletlenül -ami előfordulhat- a tanár ne idegeskedjen, ordítson velük, hanem csendre intse őket) Az enyém pl. finoman kopogott az asztalán

2015. dec. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

,,A középszerű tanár magyaráz. A jó tanár indokol. A kiváló tanár demonstrál. A nagyszerű tanár inspirál." (Ward)


Plusz kiegészíteném azzal, hogy egy nagyszerű tanár nem másokhoz mérten osztályoz, hanem mindenkit magához képest. (Ez szerintem főként a készségtárgyaknál fontos nagyon)


A testnevelésórákról pedig azt gondolom, hogy a nagyszerű tesitanár a félelmeket nem osztályozza, hanem megérti, valamint nem a teljesítményre fókuszál, hanem az igyekezetre. (fáradt vagyok, szóval elég hülyén fogalmaztam, bocs)

2015. dec. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a jó tanár:

-türelmes- például én nagyon nem szeretem ha óra elején felhúzza magát valamin és érezhető az idegessége egész óra alatt, persze tudom, hogy ő is ember meg néha mi is kiakasztjuk őket de...

-segítőkész- ha nem értünk valamit nem csak legyint, hogy "Majd olvasd el a könyvből, mert most nem érünk rá!" hanem elmagyarázza még egyszer

-megpróbálja megszerettetni velünk a tantárgyát- ez fontos, mert nagyon nagy különbség van olyan órák között amikor az egyik órán látod, hogy a tanár rajong a tantárgyáért, míg a másikon azt látod, hogy csak leadja az anyagok és ennyi

És egyébként nagyon igazak mit az előzőek írtak


Nekem van egy zseniális tanárom (matek)

Azon kívül, hogy az előző pontok mindegyikét teljesíti meg egyébként: kedves, jó fej stb. :) ) van egy nagyon jó értékelési rendszere:

Nem jegyeket ad, hanem pontokat (pl.: a TZ 10 pontot ér és vannak ún.: "mini" dogát amiket mint egy kis doga írunk és arra lehet 1-2 pontot kapni, vannak különböző házik de nem kötelező megcsinálni őket de nyilván megakarod, mert szeretnél pontokat (jól ki van ez találva...:) ) és témakörök végén (nagyjából egy hónap a pontokat jegyekre váltjuk) 16 ponttól 5-ös ha 20 pont felett gyűjtesz azok már "extra master point"-ok (ja igen angolul tanulom a matekot :) ) és ezeket a pontokat beválthatod különböző dolgokra pl.: süti; 1, 2, 3, 4 pontos segítség kártyák dolgozatnál (csak TZ-nél)...stb.

Ha eladást tartasz valamiről arra is kapatsz pontot... tehát sok pontszerzési lehetőség van :)


Én nagyon szeretem ezt a rendszert, bárcsak minden tanár így csinálná <3 :) :D

2015. dec. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Következetesség, humor és szeretet. Empátia, jó kommunikációs készség, igazságosság.


Azt nem tudom megfogalmazni, milyen a jó tanár, mert sokféle ember van, ennek megfelelően sokféle tanári egyéniség. De aki képes az egyéniségét belevinni a tanításba, és megvannak benne azok a tulajdonságok, amiket fent felsoroltam, az szerintem jó tanár.

2015. dec. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocsi nem tudtam befelyezni, mert sietnem kellett. 5-os vagyok.

Igen,a jo tanar igazsagos, jo humoru es szereti a munkajat.

De amiert irni akartam meg nem csak ez volt hanem a rendszererol meg annyit, hogy azert szeretem, mert igazsagos es egyben nem stresszes es nem csak az adott pillanatot ertekeli (pl.:mint amugy normalisan a TZ-nel) hanem a szorgalmat is :) . Es egy jo tanarnak az is egy jellemzoje, hogy nem tart minket diakokat terrorban, hanem pl. itt is csokkenti a streszt es ertunk dolgozik nem ellenunk, hogy "haha beirok egy egyest mert raneztel a padtarsadra".


U.I.: Bocsi az ekezetek hianya miatt.

2015. dec. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
-Mindig fel van készülve az órár-úgy magyarázza el az anyagot,hogy meg lehessen érteni és elképzelni-az órán nem nyomkodja a telefont/teázik-tudjon rendet tartani a diákok közt-sosem az szerint értékel,hogy a diák szülei orvosok esetleg tanárok-nem lefizethető-lehessen vele elbeszélgetni,viccelni-szól ha felmérőt írunk-nem felejt el feleltetni ha már otthon 3órát szánunk az anyag megtanulására
2015. dec. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"nem felejt el feleltetni ha már otthon 3órát szánunk az anyag megtanulására"


Nem azért tanulsz, hogy a felelésnél tudd az anyagot, hanem azért, hogy okosabb legyél. Az már elég szomorú dolog, ha a tanárt hibáztatod, mert nem feleltet, és ezért úgy érzed, hiába tanultál...

2015. dec. 28. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Pontosan tudo,de vannak olyan tanárok akik feladják és rá vagy két hétre feleltetnek amikor már mindenki elfelejtette
2015. dec. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!