Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi lenne a jó lépés ebben a...

Mi lenne a jó lépés ebben a helyzetben? Iskolaváltás? Vagy máshol sem lenne jobb? 16/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdés leginkább az, ti mit tennétek ebben a helyzetben, illetve velem egykorú pestiek tapasztalata az iskolájukról nagyon sokat segítene.


Tizedikes vagyok, de a kilencedik nyelvi előkészítő volt, úgyhogy még van pár évem az osztálytársaimmal.

Gyűlölöm az iskolámat, főleg a diákok miatt, de egyébként sem vagyok vele megbarátkozva. Amit tudni kell róla, hogy fizetős, a diákok 70%-a drogozik, iszik, kezelhetetlen, életcélja, valódi hobbija nincs. 20%-a nagyon elvont, szintén problémás (csak másképp), általában őket mindenki cikizi és bántja, és ott van a maradék 10%, akik egész normálisak, csak őket még vagy nem sikerült megtalálnom, vagy tényleg nincs az évfolyamomon.


Sajnos az utóbbi időben leginkább én is abba a 20%-ba tartozom, mert annyit bántottak (teljesen kilógok közülük, már csak azzal is, hogy olvasok vagy hogy rövid a hajam lány létemre, valamit mindig találnak), hogy rettegek a korosztályomtól, nem nagyon merek hosszan az emberek szemébe nézni, és semmi önbizalmam nem maradt.

Az osztályom nem bánt, egy-egy szóra leállítanak, elvileg barátaim is vannak, de olyan barátaim, akiket amúgy egyáltalán nem érdeklek (tulajdonképpen ők sem engem), és gyakran nem is foglalkoznak velem napközben, csak ha épp olyanjuk van.


Az elvont rétegben van pár ember, akivel beszélgetek, de őket sem kedveltem meg igazán, nincs közös témánk. (én nem nézek animét, és legtöbbjüknek ez a fő témájuk)


Nagyon régóta gondolkozom az iskolaváltáson, de még nem mertem lépni. Máshol is ilyenek a gyerekek, vagy csak én fogtam ki egy rosszabb helyet? (főleg pestiek véleménye lenne jó, nyolcadikos koromig én is 'vidéken' jártam iskolába, tudom, hogy ott vannak normálisak)

Mit tudnék tenni? Esetleg nekem kéne változtatnom valamin, velem van a gond, vagy tényleg ésszerű lépés lehetne az iskolaváltás?

(osztályt már váltottam, az előzőben jóformán megöltek, úgyhogy már azzal is előrébb vagyok, hogy nem bántanak)


Lehet, hogy kihagytam valamit, vagy nem érthető, akkor elnézést, de kérdezzetek nyugodtan!



2016. jan. 3. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenhol ilyenek.

Sajnos eléggé egyformák az emberek, nem is mernek kibontakozni, mert félnek, hogy elítélik őket. Ha állást foglalsz egy témában, megmondod milyen a te kedvenc zenéd, kritikát alkotsz valamiről.

Meg van egy iskolai sztenderd is amit az előző osztályok, vagyis a nagyobbak állítottak fel.

Jól a többség át van esve a ló túlsó oldalára, vagy mert drogoznak, isznak állandóan, vagy mert otthon ülnek egész nap. A maradék 10% pedig kevés ahoz, hogy felállítson egy társaságot ezért csatlakozik az utóbbiak közül valamelyikhez.

2016. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jesszus, ez nagyon dura amit leírtál! Én Erdélyben járok magyar iskolába, és itt egyáltalán nincs meg ez. Persze itt is megvannak a "nagymenők" (akik nem feltétlenül a pénzükkel, IPhonjukkal lettek menők), de ilyen nincs, hogy egy normális lányt (aki kedves, mosolygós és nem beszél ki másoak) így kiközösítsék. A diákok (ahogy én látom) nyitottak, tehát a nagymenők is beszélgetnek kevésbé ismert diákokkal, nagyon durva kell, hogy legyen egy gyerek, ha kiközösítik az osztályból. Szóval ez NEM normális, nem veled van a baj (már ha nem vagy bunkó és zárkózott mindenkivel, kedves vagy és barátságos).
2016. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mindenhol van elvont, anime fan, vagy drogos. Én az atomvárosban tanultam, nem Pesten, de amiket leírtál, szerintem durva, nem természetes. Még válts most. Fizetős? Újoncként se lesz könnyű, de ne maradj ebben a rossz helyzetben, ingyen sem lettem volna fogyatékosok közt, nem hogy pénzért..
2016. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem is válts! Én is Pesten járok suliba és én sem bírok mindenkit az osztályból,de azért ilyenek nincsenek. Elő sem fordulhat ilyen. Ha valakit kiközösítenek azért annak tényleg durván meg van az oka,de ha te nem szólogatsz be akkor ők sem kezdenek el ok nélkül szekálni.. És nem ,ez nem természetes, főleg ,hogy még fizettek is ezért! Nyugodtan hagyd ott, veszíteni valód nincs, ennél már csak jobb lehet!
2016. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!