Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lesz valaha kevésbé értelmetle...

Lesz valaha kevésbé értelmetlen amit csinálok?

Figyelt kérdés

Jelenleg teljesen átlagos emberként élek, az átlagnál még jobban is gondolom, ezt tudom, szóval kérlek ne jöjjetek azzal hogy lehetne rosszabb is. 17 éves vagyok, 11.-es, egy "elit" gimnáziumba járok.

A problémám az, hogy egyszerűen gyűlölöm az iskolát. Míg kisebb voltam még egyáltalán voltak ilyen érzéseim, de ahogy fokozatosan haladunk egyre feleslegesebb, egyre nehezebb anyagok felé, egyre inkább azt látom hogy mennyire értelmetlen, semmitmondó az egész, csak magoljuk a sok adatot, ami senkit se fog soha érdekelni és mi is elfelejtjük azonnal.

Főleg attól nehezebb igazából nekem hogy elveszett rá minden motivációm. Úgy érzem 12 évet elpocsékolnak az emberek életéből. Ráadásul úgy tűnik senkinek nem tűnik fel mennyire ABSZURD ez az egész. Teljesen átlagos az életem, mégis teljesen kilátástalannak látom. Nem tudom sikerül-e átadnom amit érzek, és tudom hogy nyilván nem én vagyok az első aki ezt gondolja. Nem vagyok ezektől függetlenül rossz tanuló, de egyre nehezebben szánom rá magam a tanulásra.

Már csak másfél év van hátra persze. De utána mi vár? Egyetemen ugye nem kell ennyi felesleges dolgot csinálni? Úgy értem, hogy most kb. 95%-ban feles dolgokat csinálunk. Ha mondjuk azt mondjátok hogy ott ez az arány mondjuk 50% akkor én már boldog leszek, már lesz valami motivációm hogy ezen túlhúzzam magam. Ha legalább a látszata meg lesz hogy ez előrébb visz. Mondjátok hogy nem csak én vagyok ezzel így!



2016. jan. 3. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egyetemen ugye nem kell ennyi felesleges dolgot csinálni? Úgy értem, hogy most kb. 95%-ban feles dolgokat csinálunk. Ha mondjuk azt mondjátok hogy ott ez az arány mondjuk 50% akkor én már boldog leszek, már lesz valami motivációm hogy ezen túlhúzzam magam."

Egyetemen más lesz az arány. Szaktól függően 95% és 99% százalék között lesz az értelmetlen, haszontalan és/vagy elavult információk mennyisége. Bár ott elég jól értenek hozzá, hogy a Magasságos Professzor Úr 30-40 éves szaktudását is abszolút relevánsként adják elő, ezért jobbnak fogod érezni az arányt. De amint elkerülsz gyakorlatra vagy friss diplomával bekerülsz az első munkahelyedre, rájössz, hogy az egyetemen se sok hasznosat tanultál.

2016. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi az, amit szeretsz csinálni, amivel szeretnél foglalkozni?

Ezt kell magadban lerendezned, mielőtt el tudod dönteni, hogy egyetemen szívesebben lennél-e, lesznek ott is olyan tantárgyak, amit nem szívesen tanulsz majd, de sokkal jobban fogod magad érezni, ha olyan szakot választasz, amit szeretsz.:)

2016. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szakunkon is 98-99% körül van a felesleges tárgy. Teljesen értelmetlen. A másik meg, hogy a mi tanszékünkön csak olyan tanárok tanítanak, akik soha nem voltak még gyakorlatban. Gondolhatod mennyire értenek a "szakmához". Engem amúgy az utóbbi bosszant a legjobban, mert amúgy meg pont, hogy gyakorlatiasabban kellene tanítaniuk. De nem. Bemagolunk mindent és majd a munkahelyen láthatjuk élőben is. Marha sok értelme van.

Ennyi erővel be se kellene járni órára, hanem kiadhatnák a könyvet, félév végén meg levizsgáznánk.

2016. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-as: aki tudja: csinálja, aki nem tudja: tanítja. :)
2016. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben, most rendesen demotiváltatok, ráadásul azt se tudom merre szeretnék továbbtanulni. Akkor mit javasoltok hogy ne legyek rosszul amikor az életemre gondolok?:) Vagy csak én vagyok túl pesszimista?
2016. jan. 3. 18:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is ez a mondás jut mindig eszembe az órákon. Csak az a baj, hogy ezzel már elvesztették minden tiszteletüket a szememben. Én ilyen emberekre nem tudok felnéz, sajnálom.
2016. jan. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen és akkor nyomják a dumát hogy a tanári a legnemesebb szakma meg minden miközben a legundorítóbb kb. Persze ez nem csak a tanárok hibája, és biztos van aki naívabban indult el a pályán, de épelméjű ember biztos nem tudná elviselni ilyen kevés pénzért hogy embereket (gyerekeket) kell betörnie tömegesen és lenyomni a torkukon a sok szart.
2016. jan. 3. 18:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Külföldi egyetemen gondolkoztál?
2016. jan. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem igazán eddig. Jobb lenne?
2016. jan. 3. 19:55
 10/11 anonim ***** válasza:
# 9 Hát az lesz a nehéz, hogy rávedd magad, hogy kimenj. Az egy kemény harc lesz, sok szenvedéssel, azt nem tudnám jobbnak mondani.
2016. jan. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!