Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tehet az osztálytársam...

Mit tehet az osztálytársam ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Az osztályomba jár egy lány és nagyon depressziós. A tantárgyak kb feléből úgy tudom hogy 4-5ösre áll, csak egy pár tantárgy van amiből rosszabb. A tesivel van a baj. Annyira depressziós, hogy képtelen tesin felállni a padról és mozogni mások előtt. Úgy tudom volt igazolása egy darabig, addig nem nagyon volt gond, de 1-2 hónapja igazolás nélkül nem tesizik. Nagyon ki van akadva rá a tanár, 2szer is levitte már az igazgatóhoz. Az a baj, hogy én se nagyon merek szembeszállni a tanárral, mert ha mérges, akkor nagyon mérges (ordít meg minden). Az igazgatóval is nagyon jó barátok, szóval az is ki van zárva, hogy neki szóljon valaki. Tavaly az osztálytársam egy másik suliba járt, ott tesizett rendesen az első 5-6 hónapban, már akkor is depressziós volt, azt mondta a volt osztálytársa, akivel jóban vagyok. Állítólag a testmozgás jót tesz az ilyesminek, de neki egyre súlyosabb lett, pedig minden hétköznap tesizett. Eleinte teljesen normálisan, majd egyre kevesebb dolgot csinált, aztán meg csak ült. Amikor a tanár azt mondta, hogy meg fogja buktatni, akkor elkezdett lógni a tesi órákról, mert képtelen volt elviselni. Kapott igazolást év végéig. Most nem kapott csak az első pár hónapra. Normális pszichológus nincs a környéken, sőt még 60 km-es körzetben sincs, mondta egy másik barátnőm, akinek a bátyjának kellett mennie pszichológushoz (a bátyja végül elköltözött, ezzel oldotta meg a problémát ). Amúgy ezzel az osztálytársammal néha szoktam beszélgetni szünetben, de tényleg annyira rossz már az állapota, hogy beszélgetni sem nagyon tud. Amikor felelés van az osztályban, akkor sem szokott mondani semmit, csak annyit, hogy nem tanult. Pedig dolgozatban mindig tudja az olyanokat! Szünetben csak zenét szokott hallgatni és átnézni a leckét. Ha feleléskor mégis kénytelen elmondani pl egy verset, akkor annyira izgul, hogy mindig látom ahogy majdnem szétkaparja a bőrét a körmével. Annyit tudtam "kiszedni" belőle, hogy sokszor váltott már sulit, mert mindenhol piszkálták. Először a zenei ízlése miatt, aztán meg amiatt, mert csendes. Azt is elmondta, hogy próbálta már elmagyarázni a tesi tanárnak a dolgot, de meg se hallgatta. Mit tudna most tenni az osztálytársam? Vagy én mit tudnék tenni? Félek, hogy komolyabbra fordul a dolog és osztálytársam még rosszabb állapotba kerül és meggondolatlan dolgokat fog tenni. L/14

2016. jan. 3. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
A szüleinek kéne szólni, nekik meg beszélni kéne a tanárral.
2016. jan. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már próbálták de smmi eredménye nem volt.
2016. jan. 3. 20:01
 3/9 anonim válasza:
100%
Fontos, hogy valakit a bizalmába fogadjon. Amennyiben nincs szakember aki hatékonyan tudna segíteni, akkor egy barátnak kell közbeavatkoznia. Nos tekintettel arra, ha a lány visszahúzódó, akkor először össze kellene vele valakinek barátkoznia. Akiben tényleg megbízhat. Ilyenkor a szülők sajnos nem tartoznak mindig bele a bizalmi rétegbe. Nos annak a valakinek aki a barátja lehet, talán el tudja mondani, hogy miért van ez. Hiszen csak akkor tudunk segíteni a probléma megoldásában ha ismerjük minden részletét. És fontos, hogy érezze azt, hogy igenis tagja az osztályközösségnek és nem bírálja senki. Akkor talán a probléma is megoldódik. Könnyebb ha van legalább egy, de több támasza
2016. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindenki próbál vele barátkozni, de attól csak még idegesebb...
2016. jan. 3. 23:28
 5/9 anonim válasza:
100%
Szerintem mindenképp szakember kéne neki. Lehet, hogy csak messze van, de ahogy leírtad, tényleg ijesztő az állapota, segítség nélkül kétlem, hogy nagyon javulna.
2016. jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek... De addig mit kéne csinálni a tesivel? Mivel ugye a szakember segítségének a hatása nem egyik napról a másikra nyilvánul meg sajnos...
2016. jan. 4. 19:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Ofővel beszéljél-ha rátermett akkor ő nem ijed meg a tornatanártól. Meg ez az ő asztala, az ő feladatköre.
2016. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ő nem foglalkozik az ilyesmivel... nagyon sürgős lenne a segítség!!!
2016. jan. 6. 20:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor az iskolapszichológus vagy szociális munkás segíthet.
2016. febr. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!