Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kötelezhetőek diákok arra,...

Kötelezhetőek diákok arra, hogy olyan helyre vigyék őket kötelességből, ahol nincs mobiltelefon-térerő?

Figyelt kérdés
Nagyon meg vagyok ijedve, hisz a 14 éves fiamat ilyen táborba akarják vinni a tanárjaik, ahol felhívni sem tudom. Válaszokat előre is köszönöm!
2016. jan. 7. 00:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem örökre viszik el, pár napot meg kibírsz, főleg egy 14 éves gyerek már nem óvodás, nem kell minden lépéséről tudni. Ráadásul gondolom nem Kolumbiában lesznek egy őserdőben ahol gerillák vadásznak rájuk.


Gondolj arra, hogy 15 évvel ezelőtt még alig volt mobiltelefon, mégis valahogy túlélték az emberek az elmúlt 2000 évet.

2016. jan. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 gnoomage ***** válasza:
86%
Hát ha szeretnéd hogy anyuci kicsi fiacskája legyen belőle ne engedd... de akkor ne is várj tőle semmi sikert az életben...
2016. jan. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván lesz velük több tanár is, akik felügyelik őket, gondolom, vészhelyzet esetére is van megoldás (vezetékes telefon vagy rádió.) Nem tudom, mi a hely, de ha kifejezetten az a cél, hogy váljanak le egy-két napra a digitális mennyországról, és vegyék észre, hogy offline világ is létezik, találják fel benne magukat, csak támogatni tudom.
2016. jan. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Úristen micsoda problémák. :D Vajon anno hogy bírtuk ki a 2 hetes tábort úgy, hogy nem hívogattak minket a szüleink...

Min aggódsz egyébként? Hogy véletlen offline lesz a gyereked pár napig? Katasztrófa....

2016. jan. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod feltétlenül felhívni? A tanárok vigyáznak rájuk, majd ők szólnak, ha baj van. A bajt akkor sem tudnád megakadályozni, ha fel tudnád hívni a fiadat...


Én most 26 éves vagyok, végigtáboroztam a gyerekkoromat. Általános iskola 1. osztálya után, 7 és fél évesen is voltam 6 napos iskolai táborban, ottalvósban, és egyszer sem beszéltem közben a szüleimmel. Utána minden nyáron voltam 1-2 táborban, 9 évesen kétszer 8 napra. És nem volt mobilunk... Egy képeslapot küldtem haza (ha nem felejtettem el :D), és ennyi. Ja, és lány vagyok.

2016. jan. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem, erre (még) nem vonatkozik semmilyen jogszabály. Tehát törvénysértés nem történik, legfeljebb te érzed magadat kellemetlenül.

De felesleges aggódni, egy 14 éves gyerek gond nélkül túlél 1-2 hetet is önállóan, akkor is, ha nem tud telefonálni.

2016. jan. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azért akarom feltétlenül felhívni mert neki ez kell a lelki nyugalmához és ő hív engem, amikor szüksége van rám.
2016. jan. 7. 09:48
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit kiszakad a komfort zónából. Meglessz hidd el.
2016. jan. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

"lelki nyugalmához"...beszarok. Ha most így neveled, hogy fog megélni később?


Amúgy szerintem néha mindenkinek, fiatalnak, idősebbnek jót tenne egy ilyen tábor, ahol kicsit kiszakad a "folyton elérhető vagyok" világból.

2016. jan. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Úristen... Téged gyerekkorodban hívogatott az anyukád a nyári táborban, hogy meglegyen a lelki békéd? Az olyan táborokban, ahol kisebb gyerekek vannak, külön meg is szokták kérni a szülőket, hogy ne adjanak mobilt a gyereknek, ha valami nagyon sürgős probléma van, a táborvezetőt lehet hívni telefonon. 14 éves korban ez már nem szokott felmerülni, mert nem is feltételezik, hogy valakit naponta akar ellenőrizni az anyukája.

Lazíts egy kicsit, mert megfojtod.

2016. jan. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!