Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek nem hihetetlenül...

Szerintetek nem hihetetlenül abszurd az iskola intézménye?

Figyelt kérdés
Teremről teremre cipeljük a nagy táskáinkat, ahol aztán mindig leírjuk a következő használhatatlan betűhalmazt, ami soha senkit nem fog érdekelni. Mindezt a fejlődő tizenévesekre kényszerítik, biológiai funkciójukkal teljesen összeegyezhetetlen módon, akik ettől teljesen bezombulnak. Én nagyon szenvedek tőle.

2016. jan. 19. 17:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
A magyar oktatási rendszer tényleg abszurd, valóban sok felesleges és unalmas információt kell megtanulni, de maga az iskola intézménye nem az. Finnországban pl. (de sok más országban is) sokkal jobb a helyzet.
2016. jan. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd visszasírod ha egyetemista leszel meg dolgozó ember :D
2016. jan. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

# 2: Szerintem az egyetem nem rosszabb, mint az iskola.


A másik meg a munkahelyedtől függ. Ha olyan területen, olyan emberekkel dolgozol, amit és akiket szeretsz, akkor sokkal jobb lehet, mint az iskola, ahol viszont nem határozhatod meg, hogy milyen területen akarsz tanulni és kikkel együtt.

2016. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is az iskola az egyik legrosszabb hely a világon, az általános és a közép vagy gimi, az egyetem már sokkal jobb. Életem legrosszabb éveit köszönhetem a csodálatos iskolának. Utáltam mint a sz@rt, minden percét. A tanagyag száraz, értelmetlen, használhatatlan. Tanítási módszer rossz, tanárok többsége besavanyodott, élettelen. Amit a legjobban utáltam az iskolában az az hogy beültetnek 20 teljesen különböző egyéniségű fiatalt egy terembe és próbálnak belőlük teljesen egyforma embereket csinálni, eltüntetik az egyéniséget, a különbségeket. Aki egy kicsit más mint a nagy tömeg annak annyi, azt se a tanárok se az osztálytársak nem fogják tolerálni. Az iskola szó szerint börtön ami a gyerekek lekorlátozásáról szól. Igazad van hogy utálod, nemsokára vége az iskolás évek gyorsan elszállnak, tapasztalatból mondom. Egy szempillantás és már felnőtt is vagy. Kitartást, amúgy hányadikos vagy?
2016. jan. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én is attól félek 2-es, bár dolgozóként talán legalább a látszata megvan hogy van értelme a munkámnak nem?
2016. jan. 19. 17:19
 6/15 anonim válasza:
Más országokban miben más az iskola mint Magyarországon?
2016. jan. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#4 Köszi, 11.-es vagyok, teljesen egyetértek, pedig viszonylag elég jó osztályközösségem van (nagyrészt), viszont számomra még így is szenvedés. Van tapasztalatod hogy az egyetem ettől milyenebb lenne?
2016. jan. 19. 17:26
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem a tananyag a lényeg az csak egy eszköz,hanem hogy behódóltasson a rendszer. Hogy később engedelmes rabszolga légy a melóhelyeden ,ahová csak akkor vesznek fel ha az előző lépcsőfokon ,lásd iskolák, megfelelően kondicionáltak és szépen érdemjegyekkel igazolhatóan bemagoltál mindent ami soha nem tetszett és nem is érdekelt. Tehát a megtörés a lényeg,az egyéniség elvétele, és a hatalom ,a rendszer tiszteletének beléd verése.
2016. jan. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Hát egyetem sokkal függetlenebb vagy te állítod össze az órarendedet, nem úgy van hogy eléd rakják a kész órarendet azt csá. Az iskola területét szabadon elhagyhatod két óra között, nem kapsz érte szaktanárit meg ilyen hülyeségeket. Felnőtt vagy és az oktatók is felnőttként kezelnek. Sok órára nem muszáj bejárni, ha nincs kedved nem mész, ha hiányzol nem kell igazolás. Az oktató nem csicskásnak néz hanem felnőtt embernek. A szüleidtől sem függsz annyira, nem kell beszámolni minden történésről. Egyszóval a középsuli börön, az egyetem sokkal szabadabb.
2016. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az általános iskolát annyira utáltam az eddig leírtak miatt, hogy ott kettes és hármas voltam. Aztán a középiskolában már szabadabbnak éreztem magam, ezért szín jeles voltam mindenből, kivéve testnevelést és rajzot, abból csak négyes. A fősuli mégszabadabb volt. Igaz hogy ott csak jó eredménnyel végeztem.

Az általános iskolában lelki okokból még rövidlátó is lettem.

Szerintem a horrorfilmek készítői erősen el vannak tévedve amiért olyan helyeken készítik filmjeiket ahol szokták. Filmezzenek a magyar általános iskolákban, de a 18-as karika legyen ott a képernyő sarkában.

2016. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!