Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 14-évesek! Mit tennétek, ha...

14-évesek! Mit tennétek, ha az egyik osztálytársatoknak hegeket látnátok a karján?

Figyelt kérdés

2016. jan. 23. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezném tőle négyszemközt hogy mi történt
2016. jan. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha nem mondaná el vagy tudnád róla, hogy ő egy nagyon félénk lány?
2016. jan. 23. 19:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Az osztályfőnökének/egy tanárnak, vagy a szüleinek szólnék. Valaki felnőttnek kellene észrevennie a hegeket, hogy érdembeli változást lehessen elérni. Ha önmagát bántja, akkor kezelésre szorul, ha pedig más bántja őt, akkor meg kell keresni az erőszak forrását, és azt megszüntetni. Talán ezért is az osztályfőnökkel kezdenék, hátha otthon bántják.
2016. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak hegek a karomon (is) és soha nem beszélek róla senkinek sem, csak a legközelebbi barátaimnak mondom el miért.


Ha valakinek hasonló problémája van nekem nyugodtan írhat. :) Nem vagy egyedül ezzel.


26/6

2016. jan. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ne vagdosd magad, nem érsz el vele semmit :(
2016. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát én megkérdezném mi tötrtént.. Nem gondolnám feltétlenül, hogy vagdossa magát pl most nekem is van egy nagy heg a kezemen de attól hogy a spirálfüzetemből kijött a spirál én meg nem vettem észre és megharcoltam magam
2016. jan. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából ammyit, hpgy felajánlod, hogy ott leszel, ha esetleg úgy dönt, segítséget kér. Nem tudom, mennyire vagytok jóban, de próbáld meg elterelni a figyelmét, és nagyon-nagyon sokat beszélgetni vele. Ha nagyon jóban vagytok (bár nem így tetted fel a kérdést, de ki tudja), akkor mondd el neki, mennyire fáj minden nap látni a jeleit, ês tudni, hpgy ezt csinálja és te nem segíthetsz. Nekem elmondta ezt a legjobb barátnőm (hogy szeret és ezzel neki is fájdalmat okozok), és miatta hagytam abba, 4 év után.
2016. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Mi tavaly lattuk osztalytarsunk vagdossa magat es szoltunk osztalyfonoknek.Megoldodott a problema es a lany mar nem csinalja.Szolj osztalyfonoknek
2016. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Nekünk is van egy ilyen osztálytársunk, csak ő átlag 2 hetente megszökik otthonról és a rendőrségnek kell visszahoznia.

Ráadásul kezelés alatt is van de nem segít sokat.

Érdemes lenne szólni az osztályfőnöködnek de ígértesd meg vele, hogy nem mondja meg neki, hogy te szóltál.

Ha ezek után se lesz semmi akkor beszélj a szüleivel vagy akár a sajátjaiddal mert ők is tudnak beszélni a lány felmenőivel.

2016. jan. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

olyan embernek aki tehet valamit az ügy érdekében....mert ha pl pengés vágás nyom, nagyobb stressz egy ilyen emberen ha számonkérik.....véletlenül se az osztály előtt....nehogy valaki csúfolja vagy több ember előtt rákérdezzen.....zavarba fog jönni.....tehát valaki(osztályfőnök, jó barátnő stb) diszkréten aki tehet érte valamit....

engem kiskoromban csúfoltak rengeteget akkora stressz volt az általános, hogy na.......

2016. jan. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!