Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan éljem túl az iskolát?

Hogyan éljem túl az iskolát?

Figyelt kérdés
Jelenleg kilencedikes diák vagyok egy gimnáziumban. Ez mind szép és jó, azonban ez félév számomra elég volt arra, hogy rájöjjek, hogy milyen szenvedés ezt csinálni. És semmi kedvem hozzá. Minden reggel bemenni a pszichopata, idegbeteg, többféle komplexusban szenvedő megalázó viselkedést tanúsító tanárokhoz, egymást szétverő osztálytársakhoz... Valahogy túlélni 7 órát, aztán menni haza, hogy újabb 3 órán keresztül tanuljak teljesen felesleges f_szságokat. Ez kb. egy napom. A probléma pedig az, hogy még 3 és fél év visszavan. És mindezt úgy, hogy a végén kikerüljek tulajdonképpen teljesen életképtelen birkaként az életbe, aki hiába fújja a trigonometriát, azt sem tudja mi az a kamatos kamat, vagy egyáltalán mi az, hogy bruttó. És itt vannak a legnagyobb bajaim ezzel az oktatásnak csúfolt valamivel. Egy látszólagos tudást kapunk, ami csak azért van, hogy ne tűnjön fel, hogy valójában nem tanultunk semmit. Kreativitásunk, gondolkodásunk visszafejlődött, és csapatban sem tudunk dolgozni. Arra tanít, hogy csak egy alárendelt kis lóf_sz vagy, akinek folyamatosan tűrni kell, cserébe azonban teljesen megszokott dolog a csalás. Ilyenkor jönnek sokan azzal, hogy így legalább megtanít az életre, mert később ilyen emberek övezik majd útunkat. Azonban velük szemben azt sulykolja, hogy nem merj szembeszállni velük, hogy maradj egy darab semmi, ami mindent eltűr. És szerintem ebből rengeteg társadalmi probléma is fakad. Hiszen milyenek a magyarok? Folyton lopnak, csalnak, hazudnak, és köcsögök mindenkivel, akit alacsonyabb szintűnek gondolnak maguknál. Mert ezt tanítja az iskola. Mondjuk eléggé eltértem a témától, de a lényeg az, hogy nekem ilyen rendszerben semmi kedvem nincs tanulni. Az, hogy a tantárgyak nagyrésze teljesen érdektelen, és hülyeség, az már csak egy kis tejszínhab a méteres lóf_szon. Tehát hogyan bírjam ki? Néha igazán megőrjít, úgy érzem begolyózom, hogy semmi kedvem másnap reggel felkelni. Mielőtt pedig valaki megkérdezné, nem szoktam sokat inni, sem egyéb más khmm, cuccot használni. Hetente egy-két pohár sör, néha egy buli. Mert az is kell. Emellett rendszeresen sportolok is. Mondjuk sokszor inkább azzal töltöm az időt. És próbálok is tenni ezek ellen a körülmények ellen, elég sokszor szóvá teszem. Nem mintha bárkit is érdekelne... Ha felénk lett volna tüntetés mindenképpen részt vettem volna rajta. Azonban szinte az egész Dunántúl kimaradt ebből... Köszönöm, hogy végigolvastad ezt a kisregényt!

2016. febr. 7. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
pedig ez ilyen, nekem is csak gyökér tanáraim voltak akik a komplexusaikat a diákokon vezették le, meg a sok düddő diák... Egyetem kész megváltás lesz majd, bár ott viszont tanulni kell éjjel nappal ( mérnöki szak )
2016. febr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnál kikerülni valahova külföldi iskolába? Amikor például Ausztriát járom kerékpáron, mindig megirigylem az ottani diákokat akiket meglátok egy-egy modern iskola udvarán a szünetjükben. Vagyis szívesen lennék a helyükben. De Magyarországon nincs olyan oktatási intézmény ahova szívesen beülnék. A főiskoláig "ültem" bennük és jó tanuló is voltam. Aztán olyanok lettek nálam nagyobb urak akik loptak, csaltak, olajat szőkítettek vagy privatizáltak. Az "ültem" szót jó nagyot röhögve tettem idézőjelbe, mert tényleg börtön volt a rendszerváltás utáni összes iskola.
2016. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Erről ez jutott eszembe:

https://www.youtube.com/watch?v=mm1VMF4pOBI


A rendszer valóban szar, de azon belül is vannak különbségek, a rendszeren belül is vannak jobb tanárok, akik megpróbálják felkölteni a diák érdeklődését, és vannak rossz tanárok, akik az "ülj le, kussolj és tanulj" elvet vallják.


Teljesen nem fog megoldódni a problémát, de kereshetnél egy olyan iskolát, ahol a jobb típusba tartozó tanárok vannak többségben.

2016. febr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy azt sem tudom, hogy mit kezdjek magammal a gimnázium után. Külföldre semmi esélyem kikerülni, nem csak a hiányos nyelvtudásom miatt.
2016. febr. 7. 20:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne tanulj felesleges f_szságokat:


1. Szépen kitalálod mi szeretnél lenni, vagy minek akarsz továbbtanulni.

2. Megnézed ahhoz milyen tantárgy számít bele a felvételi pontszámításkor. És azt tanulod, a többit lesz_rod. Ha jól emlékszem például 9. 10. osztályos jegyek egyáltalán nem számítanak bele. Év végi jegyek a szakodat nem érintő tárgyakból csak minimálisan fognak beleszámítani a felvételi pontokba.

3. Számítsd ki előre hogy hány pontra lesz szükséged, és ha bőven belefér a 2-es 3-as is a kamu tárgyakból, akkor legyen annyi. Ezt némelyik tárgyból órán kívüli 0 perc tanulással is el lehet érni. Bőven vissza lehet szorítani a napi 3 órát kb. 1-re.

4. Angolul legalább tanulj meg, ég és föld különbséget jelent, ha tudsz.


Problémák mindig lesznek az életben, most a nyakadba szakadt egy adag. Ha értelmesen nekiállsz, bőven megoldható egy részük, a másik részük meg hárítható.


Igen, igazságtalan az élet nagyon sok területen. De a lehetőséget is megkapod, hogy változtass. Így ha nem rinyálásra fordítod az energiát, hanem teszel is valamit akkor jól járhatsz.

2016. febr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Külföldre semmi esélyem kikerülni, nem csak a hiányos nyelvtudásom miatt."


Megrögzött pesszimista vagy.

Mintha nem lenne négy szabad éved nyelvet tanulni...

Mintha nem ingyen tanítanák a suliban...

2016. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#3: Pont nem láttam a kommented, amikor írtam az előzőt.

Puzsért egy ideje már követem, múltkor ez az írás Facebookon jött szembe, 100%-ban ugyan ez volt. A javaslatod tetszik, van egy-két olyan tanárom, aki szembemegy a rendszer elvárásaival, de olyan is, aki még többet követel. A környéken lévő iskolák pedig sajnos elég gyászosak.

2016. febr. 7. 20:14
 8/13 A kérdező kommentje:

#5: Köszönöm, ezek kifejezetten tetszenek. Erősen gondolkozom a folytatáson, de nincsenek nagyon elképzeléseim. Ami nagyon bejön, az az operatőri/filmrendezői szakma, annak ellenére, hogy matek-fizikára járok. Sajnos németes vagyok, de az angolt elég erősen tanulom külön is (Duolingo), míg németből kettes, angolból színötös vagyok :D

#6: Elsősorban a család miatt nem megy. Az a baj, hogy az iskola ugye elengedhetetlen követelménye bármilyen munkahelynek.

2016. febr. 7. 20:19
 9/13 supra01 ***** válasza:
13%

Szia!

" szenvedés ezt csinálni.", akkor ne csináld! Menj el melózni. Bárhol megkereshetsz havi 80-100 000 ft-ot, és szerezz egy csajt, akit feleségül veszel és élj boldogan.

"kikerüljek tulajdonképpen teljesen életképtelen birkaként az életbe, aki hiába fújja a trigonometriát, azt sem tudja mi az a kamatos kamat, vagy egyáltalán mi az, hogy bruttó. ", sajnos már te is bekerültél az agymosottak körébe, nagyon jól tudod "bemásolni" és szajkózni ezeket, de ha a trigonometria helyett a kamatos kamatot tanítanák (egyébként tanítják, csak nem tanulod meg), akkor meg az lenne a baj, hogy minek neked a kamatos kamatot tanulni, mert akkor az lenne a fa sz ság.

"Egy látszólagos tudást kapunk, ami csak azért van, hogy ne tűnjön fel, hogy valójában nem tanultunk semmit. ", gimnáziumba mentél, ahol tanítanak neked sokféle dolgot, hogy később a negyedik év végére, mire megérsz agyilag, el tudd dönteni, hogy matematikus, ügyvéd, vagy mérnök akarsz-e lenni.

"Kreativitásunk, gondolkodásunk visszafejlődött, és csapatban sem tudunk dolgozni.", senki nem gátol, hogy te kreatív legyél és, hogy pl. csoportban (osztálytársakkal) tanulj együtt, készüljetek a vizsgákra, dogákra stb.

"Hiszen milyenek a magyarok? Folyton lopnak, csalnak, hazudnak, és köcsögök mindenkivel, akit alacsonyabb szintűnek gondolnak maguknál. Mert ezt tanítja az iskola. ", agymosás 2. fázis, mondod a betanult szöveget. Válts környezetet vagy életstílust, azén környezetemben soha ne tapasztaltam ezeket, amiket itt leírtál! Lehet, hogy veled van a baj?

Az, hogy a kb. 10-12 tárgyból neked nincs kettő, ami érdekelne, az nem az oktatás hibája.

2016. febr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
72%

én is nagyon gyűlölöm a sulit..gimis vagyok 11.edikes..

régen nagyon sokat hiányoztam.,mert én is úgy éreztem hogy ezt már nemtudom tovább csinálni..

de aztán rájöttem,hogy végig csinálom..mert ez a kötelességem.

2016. febr. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!