Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolaváltás, vagy várjak még?

Iskolaváltás, vagy várjak még?

Figyelt kérdés
Van egy nagymenő srác a suliban. De tényleg. Van vagy ezer ismerőse Face-n,a tanárok kedvence, kitűnő tanuló. Egy a bibi: folyton engem piszkál, csak mert szeretem a madarakat. Ötödikben bunyóztunk, (az ökle kemény, mint a vas),és persze csak nekem írtak be, mivel egy milliomos ügyvéd az apja, úgyhogy akármit művel, vagy kimagyarázza magát,vagy csak annyit mond a tanárnak, hogy apám ügyvéd, és máris visszakapja az ellenörzőjét. Ha veszekszünk, mindenki az ő pártját fogja az osztályból, és még a legjobb haverom is átállt hozzá. A suli legjobb csajával jár, akihez én is vonzódom, ezért folyton olyanokat mond, hogy "Én gyorsabb voltam!", meg hogy " Nem fog összejönni!". Tesi órán ha elrontok egy gyakorlatot,hangos megjegyzést tesz,hogy két falábbal neki is nehezen menne. Olvasni is szeretek, ezért meg könyvtárosnak hív. Tudja,hogy meghalt a nagyfaterom, ezért folyton azt mondogatja,hogy biztos részegen elütötte a busz. Amikor meg neki mennék, előveszi a Samsung Galaxy S6 Edge-jét, és úgy tesz, mintha felhívná az apját. Én azért hátrálok meg ilyenkor, mert egyszer tényleg felhívta, aztán meg az osztályfőnök behívatta mindkettőnk faterját,és ki is békültek, de nem akarok még egy ilyen balhét. És kénytelen vagyok az ő focicsapatában játszani, mert év elején hozzá raktak be. A megbeszéléseken levegőnek néz. És természetesen mellé ültettek. Húzott egy vonalat,és azt mondta,hogy ha ezen átlóg valamelyik könyvem, vagy én,meghalok. És egyszer azért törte el az orromat,mert átlógott az irodalom könyvem. És ezért ugyan behívták az igazgatóhoz, de azt is megúszta. Újonnan az a hobbija,hogy azzal menőzik nekem, hogy milyen gazdagok a szülei. Mert amit kiejt a száján, azt azonnal megkapja. Ráadásul a csajok velem küldözgetik a nyálas üzeneteiket neki. A pénteki tesiórán azt mondta,hogy hétfőn megöl,ezért nem merek iskolába menni. Szerintetek lógjak,vagy ne? Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

2016. febr. 13. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tedd fel magadnak a kérdést, mit teszel, ha a másik suliban pont ugyanez lesz a helyzet. Ha el tudod azt is fogadni, akkor válts sulit.

Addig is, szeresd meg a helyzetet, mert akkor állítólag már nem vonzhatjuk be, amit szeretünk, hisz túlnövünk rajta.

Semmi pénzért ott nem maradnék. Mi ez, intézet, ha átlógsz egy vonalon? Ez nem az Abigél című film, az iskolai inkorrektségről nem is beszélve.


Megéri árnyékban felnőnöd?

2016. febr. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nemérimeg. De miért engem ver? A budai luxusvillájukban van egy konditerem, meg egy élményfürdő szintű medenceépület. Ott mozogja le a felesleges energiájit.
2016. febr. 14. 00:31
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Húzz be neki egy jó nagyot. Akkor majd egy kicsit visszavesz a pofájából.
2016. febr. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed, hogy miért pont Te, egy áldozati attitűd kérdése. Lépj le onnan, de előbb azért beszéld meg a szüleiddel. Fura, hogy őket nem említetted.


Utólag is ráérsz gondolkodni, mi miért történt, de addig sem teszed ki magad ennek.

2016. febr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor rontottad el, amikor először engedtél neki. Olyan nincs hogy egy diák büntetlenül terrorizálhat másokat. Ha a tanárikar és az igazgató ezt hagyja, egyből ott kellett volna hagynod az iskolát, sőt, a szüleid tehettek volna panaszt "felsőbb hatalmaknál".


A buszos parasztkodás és a "megöllek"-szintű dolgokat senkitől sem vagy köteles eltűrni. Én már nekimentem volna, ha megver, ha nem, ha ügyvéd az apja, ha nem. Nálam megfontoltabb emberek pedig lelépnek egy ilyen ótvar környezetből.

2016. febr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A párom is ügyvéd... És mi van akkor? :D Ezzel fenyeget? Ne engedj neki! Valószínű visszahúzódó típus vagy, pont olyan, akit kipécéznek (én is ilyen voltam)! És sajnos lehet a másik iskolában is kifognál egy ilyen iskolatársat, aki élvezi az ilyen helyzeteket.

Van egy nagyon jó mondás, amit azóta megtanultam: amennyire tartod magad, annyira fognak mások is tartani! Egy szóval emeld fel a fejed, szedj össze egy kis bátorságot, tedd fel magad képzeletben a felső polcra, őt pedig le az alsóra! Neked magadnak is el kell hinned, hogy érsz annyit, mint ő!

Tudom, hogy nehéz, de próbáld meg! Ne engedd, hogy zsaroljon bármivel is!

2016. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Brandon41 ***** válasza:
Utálom az ilyen embereket mint ő,hogy okos nagy menő, sok pénzük van és akkor azt hiszik hogy bármit megtehetnek és ráadásul még a felelősséget sem merik vállalni, az a srác egy igazi gyáva féreg,én ezek alapján ahogy leírtad a srácot én olyat bevernék neki hogy legközelebb jobban meggondolja hogy kivel szórakozzanak, ráadásul még tökön is rúgnám.Aztán majd mehet sírni apuhoz meg anyuhoz, az anyuci kis kedvence.
2016. nov. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Brandon41 ***** válasza:
Ja, és még valami menj el boxolni egy idő után Mikor már tudsz ütni rendesen akkor menj oda hozzá és rendezd át a nagyképű arcát.
2016. nov. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!