Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem akarok sulit váltani, de...

Nem akarok sulit váltani, de valami megoldást szeretnék rá találni. Mit lehet tenni ilyen emberekkel?

Figyelt kérdés
Idén kerültem középiskolába, és év eleje óta szekálnak a nevem miatt (Mózesnek hívnak). Azt hittem majd abbahagyják de nem történt semmi változás. Nem szeretnék veszekedni meg semmi hasonló, szóval csak annyi a kérdésem, hogy hogyan tudnám őket leállítani.
2016. febr. 17. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:

De butááák.

Juj de butááák.

Vagy szólj ofőnek, igazgatónak, szülőknek vagy egyszerűen ne érdekeljen ha piszkálnak s ne beszélj azokkal akik csinálják. Igazából nincs értelme reakciót kiváltatni magadban ilyen baromságokra, főleg negatívot nem...

2016. febr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az árulkodás a legrosszabb tanács, főleg, hogy csak szóban megy a szeka...

Az ilyeneket tudni kell kezelni, nálunk is volt pl. egy bukott srác és Ondó volt a vezetékneve, tiedhez képest is durva :D de neve és a bukása ellenére is osztály egyik meghatározó arca volt, mert tudta kezelni a gúnyolódást. Az a baj, ha már rosszul indítasz tudom milyen szar lehet utólag változtatni a reakcióidon. De meg kéne tanulnod elviccelni a dolgot, vagy úgy visszavágni, hogy te jöjj ki belőle úgy, hogy veled röhögjenek ne rajtad.

2016. febr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 HaEv ***** válasza:

Klassz neved van! Történelmi név! Az én vezetéknevem egy hadvezéré. Ha írsz privátban, elárulom, melyik. Engem is csúfoltak miatta - rengeteget.

Aztán rájöttem valamire: attól függően, ki mire asszociál a nevem hallatán, az embereket be lehet kategorizálni különböző műveltségi szintekre... Nagyon vicces tud lenni. :) Ma már csak megmosolygom őket, és ha rákérdeznek, min mosolygok, felsorolom nekik a 3 "kasztot" és tudják, hogy hova sorolták be magukat. :)


Ha esetleg beszólásra lenne szükséged, tudok javasolni: "És mi szeretnél lenni? Vörös-tenger vagy egyiptomi?" (Kettéválasztott vagy "halott".) ;) Hatásos, ha mosolyogsz, esetleg kacsintasz, hogy vetted a poént... És mindjárt megvan a te "kaszt"-beosztásod. Az ilyenekkel nem kell foglalkozni. Nagyon bántóak, tudom.

Ha nem vagy a szavak embere, és ezt nem szeretnéd, akkor nézz utána a szájhősök keresztnevének, hogy mit jelent - és hívd fel rá a figyelmüket, vicces tud lenni. [link] vagy más helyeken is van ilyen. Pl. Attila - hun? (és körülnézel ;) Ákos a madár (solymot jelent) stb. Egy mondat elég. És fontos, hogy kulturált maradj, mert ez már téged minősít.

Egy idő után le fognak állni.

Egy biztos: ne a tanárokkal vagy a szüleiddel védesd meg magad!

Sok sikert! :) Te vagy a jobb!

2016. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
általában 9-ben lemaradnak a hülyébbek, 10-ben meg a másik részük. nálunk is 11. osztálytól van jó közösség, addig a sok majom mindenkit csesztetett. várd ki a következő év elejét. szerintem nálatok is megoldódik így a probléma
2016. febr. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 2. és 3. hozzászólóval.


Leállítani nem tudod őket. Főleg nem valami külső segítséggel. Ne szokj hozzá se az árulkodáshoz, se ahhoz, hogy mások oldják meg a dolgaidat. Baromi kényelmes első látásra, csak aztán ne csodálkozz, ha gyerekként kezelnek és Mózika leszel Mózes helyett egész életedben. Megfutamodni sem érdemes. Tudod, az olyanokat hátba lövik... csak ez nem lenne halálos és egész életedben fájna. Minek csinálnál magadnak sebet? Miért kéne úgy gondolnod magadra, hogy gyáva és tehetetlen voltál?

Változz meg és ha Te megváltoztál akkor majd abbahagyják.



#3.: Mi a három beosztás, elárulod? Nekem egy politikuséval egyezik a családnevem. Igaz, csak kb. tizen év van köztünk, de mikor rám csodálkoznak akkor mondom, hogy az apukám. Általában értik a viccet.

2016. febr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!