Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok ti hogyan kezeltek...

Tanárok ti hogyan kezeltek egy csendes, visszahúzódó, félénk diákot?

Figyelt kérdés
Például nem szólítjátok fel, nem feleltetitek, nem hozzátok szóba az osztálytársai előtt stb.
2016. febr. 29. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a ritka, aki így tesz :D én is visszahúzódó voltam, és volt olyan, amelyik tanár kitalálta, hogy viccet meséljek minden óra elején, k**va gáz volt, baromira nem röhögtem rajta, lehetséges, hogy valahol segíteni akart ezzel, de semmivel nem lett jobb, sőt jó pár kínos élményt okozott, úgyhogy köszönöm malac tanárnőnek :D
2016. febr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok tanár, de ha az lennék, először is egy ideig figyelném a diákot és próbálnám kiismerni, miért csendes? A csendesség nem mindig egyenlő a félénkséggel.Lehet az egyféle lázadás, dac is.

De ha tegyük fel, tényleg csak szégyenlősebb, akkor néha feltennék neki olyan kérdést, amiről gyanítom, hogy jól tudja a választ.Hátha a "sikerélmény", dicséret kicsit feloldja és a többiek előtt is jobb színben tűnne fel, hogy tud valamit.

2016. febr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Tanár vagyok. Nagyon segítőkész. Csatlakozom az előző hozzászólóhoz, aki nem tanár :) mindig megpróbálom kiismerni. Lehetőséget adok neki, pl.szünetben feleljen. Észrevettem, ha kialakul a bizalom, bátrabb lesz órán. Nemrég, feleltettem az ötösért egy fiút (nyolcadikos), a többiek addig csoportban dolgoztak. Így is izzadt, láttam, kellemetlen maga a helyzet. Meggyötörtem a jobb jegyért, de nem égett senki előtt, bizonyított így is. Szerintem bizalom és oldás a helyes út. Megjegyzem, a tanárok többsége nem ilyen, nem szeretik az empatikus kollégákat :(
2016. ápr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!