Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ma 2016-ban tanárnak vagy...

Ma 2016-ban tanárnak vagy diáknak lenni rosszabb Magyarországon?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem diáknak.

Mindkettő nehéz, de a tanárok véleményét egy minimálisan figyelembe veszik ( legalábbis intézmény szinten ). Minket senki nem kérdez meg, mi és hogy jó. Nagyon magasak az elvárások, reggeltől délutánig iskolában kell lenni, majd estig tanulni ( mert az iskolában leadják az anyagot, de nem tanítanak ).

És mi ezért semmit nem kapunk.

2016. márc. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%
Ja, biztos rohadt magas a 19. századi elvárás...
2016. márc. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnek. De ez egy piramis, olyan hogy a tanár nem kap krétát (nem tud írni), nem kap anyagot (amivel oktasson vagy amiből), megfelelő környezetet (iskolák és tantermek rossz állapota miatt), és ez a diákon is lecsapódik mivel a tanár sem érzi magát jól a környezetben.
2016. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Diáknak, mert ki van szolgáltatva a

- szülői

- tanári kari

- politikai

hisztinek.

Azt se mondhatja, hogy "kabbe gyíkok leléptem", mert elviszi a gyámügy.

Aztán ha kipécézik maguknak a tanárok, oda a jövője

2016. márc. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanulóként az a véleményem természetesen az, hogy diáknak. Mert rengetek a tananyag, de késő délutánig ott kell lennie suliban, hazaérve pedig megint 2-3 óra tanulás, leckeírás, meg egyebek. De persze a versenyeket is jól kell teljesíteni. És komolyan ott tartunk, hogy luxus hiányozni az iskolából egy napot is, mert olyan szinten lemaradunk, hogy alig lehet bepótolni. Jobb lenne, ha diákok véleményét is kikérnék egyes dolgokról, persze tudom, hogy a tanároknak sem könnyebb.
2016. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 adamolupo válasza:
Szerintem, aki a Gyakorikérdéseket ráér nézni, annak könnyebb :) és eddig többnyire diákok voltak a válaszadók. Szóval a tanárok sincsenek megkímélve Magyarországon. A párom tantó és eléggé le van fáradva, mert nemcsak a gyerekek rosszak, hanem néha a szülőkkel több a baj, mert sokaknál már nem szokás nevelni a gyereket, ha egyáltalán még nem váltak el a szülők. Ezenkívül elég sok értelmetlen bürokráciának kell eleget tenniük. Az oktatáshoz szükséges eszközök hiánya pedig még jobban megnehezíti a dolgukat. Szóval még annak is nehéz, aki tényleg nagyon szereti a hivatását. Nem mondom, hogy lehetetlen élvezni, de aki hivatástudatból akarja csinálni, annak nem könnyű.
2016. márc. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6, aha , a tanárok 80%a azt se tudja mi az a gyakori kérdések
2016. márc. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én a hatodik válaszoló mellé még odaírnám, hogy a tanárok fizetése is nevetséges. De persze a diákoknak sem könnyű.
2016. márc. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én diákként azt hittem nekem rosszabb,de pár hónapja voltam bizti őr tanfolyamon és egy tanár is jelen volt tanulóként, mondván hogy ma magyarországon nem lehet tanítani és inkább beáll őrnek
2016. aug. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!