Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » SOS! Nem tudok dönteni! Mi a...

SOS! Nem tudok dönteni! Mi a helyes?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni és kíváncsi lennék a ti véleményetekre is. Erdélyben lakok, aki szintén itt él tudja, hogy mi az az iskola másként hét, aki nem annak mondom, hogy a lényeg az, hogy ezen a héten nem a padokban ülve tanulunk hanem más programok vannak az iskolában (pl kirándulás) Mivel ez laza hét, mindig ekkor vannak a tantárgyversenyek országos szakaszai megtartva.

Idén megyek egy tantárgyverseny megyei szakaszára. Tavaly szintén ebből a tantárgyból sikerült eljutnom az országosra, így tavaly nem voltam az osztályommal iskola másként héten. Pontosan tudom, hogy a tanárnőm idén is reméli, hogy ez sikerülne, és szeretné. A tanárnőm nagyon fontos nekem (nem részletezném, hogy mért) és én is szeretnék eljutni újra az országos szakaszra. Ami kell már két hónapja tanulom és még van két hetem. Nem szeretnék csalódást okozni a tanárnőmnek, viszont ez lenne az utolsó ilyen hetem az osztályommal. Lehet, hogy még kirándulni is mennénk és az oszi azt akarja, hogy ekkor legyen a fotózás is az évkönyvünkbe. Plusz úgy néz ki a tanárnő se tudna eljönni velem, hisz az osztályával kirándulni megy (bár ezt ő még nem erősítette meg, hogy nem jönne el velem ha arra kerülne a sor, de nem kérhetem arra, hogy ott hagyja az osztályát és ne menjen velük kirándulni)

Most teljesen dilemmában vagyok, hogy mit csináljak mert nem tudok választani az osztályom és a tanárnőm között. Ha kirándulni mennének akkor azt talán még ki tudnám hagyni, viszont a fotózást már nem. Szerintetek mi lenne a helyes?

U.i. bocsánat ha nagyképűnek tűnök amiért ennyire biztosra veszem, hogy sikerül eljutnom az országosra de benne van a pakliban és én hajlamos vagyok mindent túlagyalni.



2016. márc. 5. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt válaszd, amiből tovább építkezhetsz. Balga agyammal arra tippelek, hogy a verseny a fontos. De lehet, Te más vagy.
2016. márc. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem is igazán a verseny az annyira fontos, sokkal inkább az, hogy nem akarok a tanárnőnek csalódást okozni (és nem csak a megfelelési kényszer miatt), mert ha meg is értené az okaimat úgyis csalódna. Közte (akit szinte már anyámnak tekintek) és az osztályom között (akiket pedig testvéreimnek) nem tudok választani....

Ettől függetlenül köszönöm a gyors válaszod :)

2016. márc. 5. 22:08
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor válaszd a versenyt. Valószínű, Neked akar jót. Remélhetőleg nem csak saját magának.
2016. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem saját magának annál jobban ismerem, csak ne lenne ilyen nehéz választani...

Köszönöm a választ és más véleményére is kíváncsi vagyok

2016. márc. 5. 22:26
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez már elvan döntve, csak rakosgatod ide - oda az érzéseidet. Ketten ajánlották be a versenyt, kétszer ütötted le. Menj el az iskola másként hétre, érezd jól magad.
2016. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem ütöttem le a versenyt...sem az iskola másként hetet. Lehet velem van baj de ezt úgy élem meg mintha a között kéne válasszak, hogy a jobb vagy bal kezemet vágják le

Ettől függetlenül köszönöm a válaszod

2016. márc. 5. 22:46
 7/13 anonim ***** válasza:
én se tudnék dönteni...
2016. márc. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Majdnem a cipődben járok, de nekem nem verseny a másik választás, hanem valami hasonló dolog. Pont arra a napra esik, amikor lesz az osztálykirándulásunk. Amint ezt megtudtam lemondtam a másik programot, hiszen ez lesz az utolsó kirándulás. Azért is ezt választom, mert a rinyagépeket leszámítva a legjobb barátnőm és a kiszemeltem is ott lesz, na meg a fiú haverok :D és általában mindig egy kísérteties szállón szoktunk aludni.(Egyszer hajnali háromig bóklásztunk az erdő szélén felügyelet nélkül, pizsamában, zseblámpával, 10-en, ne kérdezzétek miért :D de nagyon imádtam.)

15/L

2016. márc. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Azt válaszd, amelyik jobban megéri. Ha csak a tanár miatt mennél a versenyre, az nem a legjobb. Ha a jobb helyezésért, az engem például nem kárpótolna. Szívesebben eltöltenék egy utolsó osztálykirándulást, a versenyekre ezek után is járhatok.

#előző

2016. márc. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy a tanár számomra nem csak egy szimpla tanár, hanem annál sokkal több, a kirándulás pedig még nem teljesen biztos mert a próbavizsga eredményeink nem túl jók + az év vége elég sokba fog kerülni ezért nem biztos, hogy a szülők elengednek......viszont úgy néz ki sikerült egy megoldást találnom ami remélhetőleg jó lesz és nem kell választanom így

Köszönöm válaszod :)

2016. márc. 6. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!